PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد ابزار های آماده دات نت

Milo_22
سه شنبه 14 شهریور 1391, 23:44 عصر
سلام
من یک پروژه ای دستم هست که تقریبا میشه گفت یک پرتال کامل هست یعنی پنل مدیریت اش همه چیز داره ، من می خواستم به صورت لایه ای بسازمش ولی به چند تا مشکل خوردم !
اول اینکه کلن چون چند ساله ASP کار نکردم فراموش کردم همه قسمت هاش رو ولی با توجه به کد های مثال داخل سایت خیلی مشکلاتم رو حل کردم.

الآن تو دات نت 4 یک سری از کامپوننت های آماده رو بیشتر استفاده کرده بودن دوستان که من نمی خوام از اونها استفاده کنم ترجیح میدم به صورت دستی کد نویسی کنم تا از ابزار های آماده استفاده کنم. حالا اصلا نمی دونم چطوری میشه از اونها حتی به صورت لایه ای استفاده کرد ؟ البته یک مثال رو دیدم ساخت فروشگاهی بود که به صورت سه لایه کار شده بود ولی اون خیلی خیلی حرفه ای هست ! من یک چیز ساده می خوام که خودمم بفهمم چطوری کدهاش نوشته شده ؟
الآن فقط یک راهنمایی لازم دارم برای مثلا قسمت لاگین ! می دونم میشه از ابزارهای Login استفاده کنم و فرم هام رو بسازم ، ولی نمی دونم چطوری خیلی ساده به صورت لایه ای کار کنم باهاش ؟ ضمن اینکه یکی دو تا کتاب هم دارم همشون از SQL Express داخل خود ویژال استودیو استفاده کردن ولی من دوست ندارم از اون استفاده کنم می خوام اطلاعات رو بریزم داخل دیتا بیسی که خودم ساختم.
مسئله بعدی هم راجع به ویرایش این ابزارها هست مثلا برای عضویت چند تا فیلد داره ( 5 یا 6 تا ! ) ولی من نیاز دارم بیشتر از 10 تا فیلد رو مقدار دهی کنم چطوری اصلا میشه به این ابزار ها فیلد اضافه کرد ؟ با استفاده از web.config ؟ یعنی داخل اون بایس برم یک سری فیلد رو تعریف کنم ؟
واسه ی ورود و خروج هم مشکل دارم ! نمی دونم چرا وقتی وارد سایت میشم دوباره منو ارجاء میده به صفحه ی لاگین ؟ هیچ تغییری هم تو صفحه ی اصلی نشون نمیده ... یعنی اصلا کاربر رو وارد سایت نمی کنه چند تا مثال پیدا کردم ولی متاسفانه اونها همشون یوزر رو از داخل فایل web.config می خوندن ولی من نمی خوام انطوری باشه ! می خوام از داخل بانک اسم یوزر رو پیدا کنه و با توجه به نوع کد دسترسی ای که بهش دادم یک سری منو ها براش نمایش داده بشه متشکر می شم راهنماییم کنید.