PDA

View Full Version : ایجاد منو با xml

aliblue
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 09:31 صبح
سلام.من میخوام بر اساس اطلاعاتی که از کوکی میخونم منو رو نمایش بدم.یعنی مثلا دو نقش داریم که یکی باید آیتم های 1و2و3 را در منو ببیند و دیگری آیتم های 1و2 را.یک فایل xml ساختم به صورت زیر و دو کنترل XmlDataSource که خاصیت XPath آنها فرق داره:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<menu>
<menuItem1>
<menuItem1 url="~/Default.aspx" title="Home"/>
<menuItem1 url="~/2.aspx" title="second"/>
<menuItem1 url="~/3.aspx" title="third"/>
</menuItem1>

<menuItem2>
<menuItem2 url="~/Default.aspx" title="Home"/>
<menuItem2 url="~/2.aspx" title="second"/>
</menuItem2>

</menu>

و درست هم نشون میده ولی وقتی روی لینک ها کلیک میکنم به صفحه مورد نظر نمیره.مشکل از چیه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

aliblue
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 11:17 صبح
فهمیدم.در کنترل منو باید خاصیت NavgateUrlField رو فیلد مورد نظر یعنی url قرار بدم.
ولی یه سوال دیگه دارم.برای نمایش منو بر اساس نقش کاربر،استفاده از مثلا 3 فایل xml با 3 تا XmlDataSource بهتره یا 3تا منو داخل یک فایل xml باشه و در XmlDataSource خاصیت Xpath رو تغییر بدیم؟

meysam99
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 12:53 عصر
فهمیدم.در کنترل منو باید خاصیت NavgateUrlField رو فیلد مورد نظر یعنی url قرار بدم.
ولی یه سوال دیگه دارم.برای نمایش منو بر اساس نقش کاربر،استفاده از مثلا 3 فایل xml با 3 تا XmlDataSource بهتره یا 3تا منو داخل یک فایل xml باشه و در XmlDataSource خاصیت Xpath رو تغییر بدیم؟
به نظر من به جای اینکه سه تا منو جدا گانه درست کنی یک منو کامل درست کن بعد یک کلاس بنویس و بر اساس اون منو رو در هنگام لود شدن تغییر بده.