PDA

View Full Version : سوال: آپدیت نشدن صفحات در گوگل؟

.fatemeh
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 11:45 صبح
سلام.
الان دو روزه که یکی از پوشه های سایت رو تغییر نام دادم.
ولی گوگل هنوز قبلی رو پیدا می کنه!!!!
و اگه روش کلیک بشه چون اون پوشه دیگه وجود نداره می ره توی صفحه 404 که پیش فرض گذاشتم.
محتویات سایت رو هم افزایش دادم ولی انگار گوگل اپدیتش نکرده.
چه کار کنم که از این تغییرات مطلع بشه؟؟؟
در ضمن وقتی نقشه سایت تغییر می کنه باید توی وب مستر تولز از اول نقشه سایت رو معرفی کرد
یا خودش متوجه می شه که تغییر کرده؟
خواهش میکنم دوستان راهنمایی کنن:ناراحت:

plague
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 13:18 عصر
اکانت وبمستر داری و نقشه ساتتو ثبت کردی ؟
اگه اینکارو بکنی هر روز چک و آپدیت میکنه

https://www.google.com/webmasters/
اینجا اکانت بساز و نقشه سایتتو ثبت کن

.fatemeh
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 13:36 عصر
نزدیک به 15 روزه که سایت رو ثبت کردم.
نمی دونم با هر تغییر باید از اول نقشه سایت رو توی گوگل وب مستر معرفی کنم یا همین که توی سایت آپدیت می کنم کافیه.
(یعنی باید نقشه رو حذف کنم و دوباره ثبت کنم؟؟؟:متفکر:)

.fatemeh
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 09:24 صبح
دوستان کسی نمی دونه ؟
هنوز گوگل متوجه تغییرات کلمات و تغییرنام پوشه نشده
حتی title هایی رو که تغییر دادم هنوز عوض نکرده.
چه کارش کنم؟؟:گریه:

plague
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 14:59 عصر
نقشه رو آپدیت کن تو وبمستر

AbiriAmir
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 15:52 عصر
شما باید صفحه قبلی رو ریدایرکت کنید به صفحه جدید
اونوقت هم گوگل از جابجایی مطلع میشه هم کاربر با صفحه 404 مواجه نمیشه هم گوگل صفحه رو به عنوان حذف شده نمیشناسه

.fatemeh
شنبه 18 شهریور 1391, 09:06 صبح
نقشه رو آپدیت کن تو وبمستر
این کار رو انجام دادم.
اگر سایت رو از وبمسترحذف کنم و دوباره ثبت کنم تاثیرمنفی داره؟
مثلا داشتم:www.karaneh.net/shop
اسم پوشه Shop رو کردم gifts که می شه هدایای تبلیغاتی تا توی url کلمه کلیدی بیاد.یعنی بشه www.karaneh.net/gifts
به همین خاطر نمی خوام ریدایرکت بشه می خوام خودش بیاد.
درضمن من تمام title هارو براساس کلمات کلیدی تغییردادم.ولی هنوز قبلی ها رو نمایش می ده.

رضا قربانی
شنبه 18 شهریور 1391, 15:41 عصر
نقشه سایت رو در هاست خودتون تغییر بدید (نقشه سایت رو که میسازید بهش تاریخ درج ، اضافه کنید . اکثر سایت های آنلاین این کار رو انجام میدن) . نیازی نیست توی وب مستر آپدیت کنی . در وب مستر فقط میایی آدرسش رو میدید و گوگل هر بار آدرس و محتویات نقشه رو نگاه می کنه.

اگر از افزونه دکتر سئو استفاده کنید و سایتتون رو 100 درصد و بدون نقص کنید سایتتون 15 الی یک ماه ایندکس میشه (تجربه شخصی - زیر یک ماه)
اما اگر کارتون منفی بالا باشه یک الی 3 ماه آپدیت میشید که اون دیگه بستگی به گوگل داره.

در کل چون لینک ها و آدرس های قدیمی هنوزم هست، گوگل تا این کلمات یا جملات جدید رو بکشه بالا یه کم طول میکشه (توی این مدت روی لینکهای قدیمی هم کلیک میشه و خطای 404 که امتیاز منفی برای سایت می خوره) ... برای حل این مشکل باید با اچ تی اکسس بیایی همه ی لینکهای قدیمی که تعویض شدن رو به لینک جدید ریدایرکت کنید !!! یا بگید هر جایی که 404 بود ریدایرکت شو به اون صفحه ای که می خوایی در گوگل بکشید بالا .
در کل بهینه تر همون اچ تی اکسس هست .

با حذف کردن از وب مستر هیچ کمکی به خودتون نکردید . اصلا ربطی بهش نداره . لینکهای شما در بانک اطلاعاتی گوگل ثبت شده و به مرور زمان و بر اساس میزان کلیک و زمان آپدیت میشه

اگر گوگل آنالیزور رو به درستی در سایتت پیاده سازی کرده باشید و تمامی مقرراتش رو به درستی انجام داده باشید در صفحه گوگل وب مستر بعد اینکه در سرچ گوگل یک لینکی کلیک شد و به صفحه 404 رفت برات پیام ارسال میشه و میگه : آقا این لینک شما 404 خورده برو ترمیمش کن که برای سایتت زیاد جالب نیست.

در کل گوگل میگه صبر ، بزرگترین ثروت هست.
نگران نباش ، درست میشه و شما همیشه باید مشتری رو متوجه کنید .

موفق باشید

رضا قربانی
یک شنبه 19 شهریور 1391, 16:48 عصر
یک چیز دیگه هم یادم رفت بهتون بگم اینه که می تونید آدرس های قبلی رو در فایل robot.txt بلاک کنید تا گوگل دیگه سر وقت اونا نره و بهشون امتیاز نده. (این راهم هست)