PDA

View Full Version : تعداد کل افراد انلاین.تعداد مهمان. تعداد کاربران انلاین عضو شده.اسامی کاربران عضو شده انلاین

jigily
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 19:31 عصر
من چندین ماه هست که دنبال این موضوع هستم اما تنها چیزی که خوب بوده و بدرد من خورده این بود که متاسفانه توی سوالی پرسیدم که بعد از چند ماه پاسخی نداشته از مدیران خواهش می کنم این تاپیک را حذف نکنند و از دوستان هم خواهش می کنم جواب خوب و کامل بدهند... این هم تاپیکی که بدر من خورده اما نتونستم ازش استفاده کنم...
http://barnamenevis.org/showthread.php?140914-??????-???????-Online-(??????-????-!)/page2&highlight=%D9%83%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9% 86+Online

meisam12
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 22:14 عصر
اگه می شه مشکلتان را دقیقاً در این تاپیک اعلان کنید.

jigily
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 16:09 عصر
مشکل ندارم توی تاپیک های دیگه همش همه یک چیزی میگن که سرو ته نداره و کار نمیکنه... و کامل نیست...
من هم کل افراد انلاین میخوام هم افراد مهمان هم انلاین عضو شده.. و هم نام افرادی که عضو هستند و انلاین هستند...
و بعد هم ذخیره امار در جدول...

razeghaik1
جمعه 17 شهریور 1391, 12:58 عصر
این مشکل منم هست و از بس هم سرچ کردم واقعا خسته شدم و چیزی پیدا نکردم.دیگه بی خیال این موضوع تو سایتم شدم.ولی اگه یکی جواب بده واقعا عالیه و ممنونش می شم.

Saman Hashemi
سه شنبه 21 شهریور 1391, 14:13 عصر
دوست عزیز شما دوتا دسته داری مهمان و اعضای آنلاین با اسم یا هر جزییات دیگه...!
برای دسته اول تکنیکهای زیادی هست که یکی از معروفترین ها استفاده از فایل Global است
برای قسمت بعدی هم باید مشخص کنید چگونه اطلاعات کاربران نگهداری میکنید از Membership یا شیوه خودتون؟
پ.ن:اینجا کسی با قسم دادن جواب سوالی که اصلا معلوم نیست چی هست نمیده سعی کنید واضح سوال بپرسید که زودتر جواب بگیرید در مورد سوال شما هم بسیار تاپیک مطرح شده بهتر جستجو کنید...!

alia.n
سه شنبه 21 شهریور 1391, 20:25 عصر
دوست من ، من هم تاپیک ها رو گشتم و چیزی که واقعا بتونم باهاش کاری بکنم دستگیرم نشد شما یه لطفی بکن ادرس اون تاپیکی که مورد نظرته رو برامون بزار یااگر بلدی یه تکه کد در مورد گرفتن تعداد یا نام کاربران انلاین سایت و میهمانان بهمون بده
ممنون میشیم اخه من توی این کار واقعا مبتدی هستم یه کم راهنمایی کنید.

اگه یه پروژه کوچیک بزارید که دیگه محشره!!!!

lenux4
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 01:25 صبح
دوستانی که میخاین در سایتتون تعداد افراد انلاینو نشون بدین و روی ظاهر سایتتون حساس هستین من به شما توصیه میکنم از اسکریپتهای آنلاین استفاده ننکنید .بهترین راه اینکه خودتون با استفاده از کنترهای اجاکس خود ویژوال استدیو و بدست اوردن ای پی کاربر و ثبت اون در دیتا بیس به همراه زمان ورود و هر ایتمی که خودتون صلاح دونستین انجامش بدین .وقتی که سایت شما توسط کاربر بسته میشه یک رویداد توی ویژوال استیو براش تعریف شده که شما می تونین با استفاده از کنترل تایمر ویژال استدیو که جز کنترلهای اجاکس هم هست دیتا بیس وهمینتور نمایش اطلاعات رو بروز رسانی کنید فراموش نکنید اشنایی با اجاکس لازمه این روشه.

alia.n
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 11:14 صبح
:متفکر:
دوستانی که میخاین در سایتتون تعداد افراد انلاینو نشون بدین و روی ظاهر سایتتون حساس هستین من به شما توصیه میکنم از اسکریپتهای آنلاین استفاده ننکنید .بهترین راه اینکه خودتون با استفاده از کنترهای اجاکس خود ویژوال استدیو و بدست اوردن ای پی کاربر و ثبت اون در دیتا بیس به همراه زمان ورود و هر ایتمی که خودتون صلاح دونستین انجامش بدین .وقتی که سایت شما توسط کاربر بسته میشه یک رویداد توی ویژوال استیو براش تعریف شده که شما می تونین با استفاده از کنترل تایمر ویژال استدیو که جز کنترلهای اجاکس هم هست دیتا بیس وهمینتور نمایش اطلاعات رو بروز رسانی کنید فراموش نکنید اشنایی با اجاکس لازمه این روشه.

ای بابا این که نشد کد برای ما ، دوستان یا لطف کنید مثل بقیه جواب ندید یا اگه جواب می دید اینقدر شرطیش نکنید شما کد رو بزارید یه کم توضیح بدید که کجا قرارش بدیم ما هم سعی می کنیم با دستکاری اخر حلش کنیم اگر نتونستیم اونوقت دوباره سوال میکنیم اگر من این کارا رو بلد بودم که دیگه سوال نمی پرسیدم اینجا همه استادن اما بعضی ها شون کم لطف هستن یه پروژه کوچیک با asp 2010 گزاشتن که دیگه مشکلی نداره همه چیزش همون اول وجود داره دیتابیس ، لوگین و... فقط میخواد کاربران آنلاین (مهمان ولوگین کرده)و تعدادشون رو مثلا توی یه لیبل نشون بده

Saman Hashemi
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 14:59 عصر
من قبلا یه نمونه (http://barnamenevis.org/showthread.php?305737-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%8A%D8%AF-%D9%88-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%D9%8A%D9%86)ساختم میتونید به صورت مجانی استفاده کنید...!
من شاید هر مثالی بزنم شما بگو چجوری کاربران احرازهویت میکنی تا بهت بهتر کمک کنند...!

سلام به همه دوستان از قدیم گفتن هر که نان از عمل خویش خورد منت حاتم طاعی نبرد راستش من تو سایتم از آمار گیر خودم (منظورم توسط سایت خودم نه با کمک سایتهای دیگه)استفاده میکنم اما اینو یه نفر برام ساخته با اسفاده از گلوبال وذخیره در دیتابیس اما ازم قول گرفته کدش رو به کسی ندم مگر اینکه براش بفروشم
اگه خواستین آموزش تصویری و کد هاشو تو یه پروژه کوچک بهتون میدم با پول. شماره تماس من رو سایتم هست ومسنجرم
طراحی سایت :یاhttp://www.srstm.ir
واقعا اوضاع وانفسایی شده اینجا جای پول درآوردن نیست اگر هم میخوایین تجارت کنید پیام خصوصی بدید...!

alia.n
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 15:13 عصر
من شاید هر مثالی بزنم شما بگو چجوری کاربران احرازهویت میکنی تا بهت بهتر کمک کنند...!

از ابزارهای asp استفاده میکنم نظیر مبرشیب ، CreteuserWizard ، login,....

lenux4
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 16:22 عصر
اوکی من از کدی که خودم استفاده کردم براتون مثال می زنم علت اینکه دیشب کد رو قرار ندادم این بود که اخیرا تو سایت فروم ASP.Net خوندم روشی که ترکیبی از سشن ها و فایل گلوبال به همرا دیتا بیس باشه کار آمد تره ولی بعضی دوستان انگار خیلی عجله دارن

خب دقت :
String ClientName = Request.UserHostName;
String ClientIP = Request.UserHostAddress

lenux4
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 17:03 عصر
دقت :
string ClientName = Request.UserHostName;
string ClientIP = Request.UserHostAddress;
شما با این دو خط نام کاربریو ای پی ادرس کاربری که وارد سایتتون شده رو بدست میارین این کد باید در لود فرم قرار داده بشه و مقادیرشو به یک کنترل hidden field نسبت بدین

حالا با این کد زمان ورود کاربر رو بدست میارین که اونم باید در لود صفحه باشه
string time = System.DateTime.Now.Hour.ToString();

ok حالا باید این مقادیر رو با استورد پروسیجر یا Commandtext در دیتا بیس ذخیره کنید

فراموش نکنید شما با بدست اوردن این مفادیر می توانید کارهای خیلی بیشتر انجام دهید که البته بعضیاشو خود Asp.net انجام میده .
حالا باید اون فیلدی که در جدول کاربران انلاین که باید از نوع tinyint باشه (روش خودم) با استفاده از عملگر + در C#‎ یک واحد افزایش دهید

نمایش اطلاعات رو هم بروز کنید

حالا مرحله آخر ما باید وقتی کاربر سایت مارو می بنده یا به اصطلاح Unload میکنه خودمون یک تابع تعریف کرده باشیم که خروج کاربر رو تشخیص داده و دیتا بیس رو بروز رسانی کنیم تابع به شکل زیره
protected override void OnUnload(EventArgs e)
{
base.OnUnload(e);

// your code
}

فراموش نکنین استفاده از این روش دقت و ظرافت زیادی میخاد و من وقت نداشتم همه ی نکته هاو دردسرهای این روش رو برای دوستان شرح بدم به بزرگی خودتون ببخشید.

alia.n
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 18:40 عصر
:لبخند:سلام و دستت درد نکنه عزیز
اما من خیلی مبتدیم توی این تیکه کار ای کاش یه پروژه کوچولو برامون میزاشتی!!!!!

lenux4
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 19:35 عصر
یکم سرم شلوغه اجازه بدین در اولین فرصت حتما کد ساده شدشو از وبسایت خودم میارم تو یک پروژه کوچیک براتون قرار می دم.

saeed_sho
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 19:50 عصر
در مورد رویداد unload یکم بیشتر توضیح بده
اگه این رویداد در page باشه که موقع رفرش و پست بک هم اتفاق میافته

lenux4
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 20:24 عصر
شما باید کنترل کنید که این یک postback یا خیر؟

razeghaik1
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 11:11 صبح
دوست عزیز اگه لطف کنید و یه sample و یا کد ها رو اینجا بزارید ممنون می شیم.آخه اینجوری چیزی متوجه نشدیم.
ممنون

alia.n
شنبه 25 شهریور 1391, 11:29 صبح
یکم سرم شلوغه اجازه بدین در اولین فرصت حتما کد ساده شدشو از وبسایت خودم میارم تو یک پروژه کوچیک براتون قرار می دم.

دوست من ما هنوز منتظر پروژه ساده شده شما هستیم.باتشکر

jigily
دوشنبه 17 مهر 1391, 22:33 عصر
من هم از همین روش استفاده می کنم یعنی انقدر فکر کردم تا به این نتیجه رسیدم
من یک جدول دارم برای مهمان ها و یکی برای اعضا
حالا میام توی هر صفحه چک می کنم که اگر کاربر وارد نشده پس مهمان هست و باید در جدول مهمان ای پی اون ثبت کنیم و یک عدد به تعداد مهمان های انلاین و یکی به تعداد کل مهمان های روز اضافه کنیم.
دقیقا این کار برای اعضا هم انجام میدیم...
و یک سری جدول هم برای نگهداری مقدار بازدید روز و ماه و سال داریم که از جمع اعداد این دو جدول بدست می آید...
فقط مشکلم وقتی که کاربر خروج می کنه که فکر کردم شاید بهتر باشه از تایمر استفاده کنم اما نمیدونم باید چکار کنم؟
حالا اگه این ایده خوبی هست بگید تا براتون نمونه کدی که نوشتم بزارم

saeed_sho
سه شنبه 18 مهر 1391, 13:36 عصر
برای اینکه آمارتون تکراری زیاد نشه چکار میکنید؟
برای خروج هم باید session_end چک کنید و هم بستن تب باز شده و هم بستن کل مرورگر

sam166
سه شنبه 18 مهر 1391, 14:44 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?354631-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4

http://khconference.ir/

برو نگاه کن ببین به دردت میخوره