PDA

View Full Version : سوال: قفل کردن جدول ها

MiladMR
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 00:25 صبح
با سلام خدمت اساتید

من میخواستم بدونم چطور میشه توی محیط اکسس دسترسی به جدول ها رو محدود کرد
بطوری که کاربر اصلا نتونه اون ها رو تغییر بده

یا اینکه آیا میشه فرم رو به همون شکل به vb6 اضافه کرد که دسترسی به جدول ها از بین بره ؟؟؟

یا هر چیز شبیه به این به هر روشی که امکانش هست

[پیشاپیش ممنون از جواب هاتون:قلب:]

syasamboo3
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 10:25 صبح
سلام بر شما. دوست عزیز ساده ترین راهی که به ذهن من میرسه اینه که شما بیاید فایلتون رو طوری تغییر بدید که فقط فرمهاتون قابل نمایش باشن.این کار رو میتونید از منوی access option انجام بدید.ولی یه مشکل داره و این که اگه کاربر شما موقع باز کردن فایل کلید shift رو نگه داره میتونه فایل شما رو در حالت دیزاین و برای تغییر دادن باز کنه.که اگر کاربر زیاد خودشو درگیر اکسس نکرده باشه از این حالت بی اطلاعه.

MiladMR
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 12:11 عصر
راه های دیگه ای نبود؟؟؟

با کدنویسی نمیشه کاریش کرد؟؟؟

شما فکر کنید من میخوام فقط کاربر فرم رو پر کنه و نتونه تغییری ایجاد کنه...

MiladMR
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 14:38 عصر
یه نمونه توی یه سایت منبع پیدا کردم
دقیقا همون چیزیه که میخوام
ولی نمیدونم چطور درستش کرده

شما ببینید چیزی سر در میارید ----> دانلود (http://www.up.fars-graphic.com/images/6d4o25dn168eoiakoij1.zip)
اومده گروه ساخته و توش یوزر های Admin و User رو درست کرده و واسشون محدودیت هایی بوجود آورده

کسی راهنمایی کنه ک چطور میتونم اینو انجام بدم ممنون میشم

RESMAILY
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 17:00 عصر
به نام خدا
با سلام. پاسخ سوال شما مقدماتي لازم دارد. تا دلت بخواهد تاپيك وجود دارد. نگاهي به فايل ضميمه بينداز. مثلا رديف 3701 را . خودش لينك مستقيم به جواب را دارد. يكي از دوستان باتجربه زحمت آن را كشيده. نامش را فراموش كردم متاسفانه. انشاله دوستان يادآوري بفرمايند.

MiladMR
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 17:50 عصر
به نام خدا
با سلام. پاسخ سوال شما مقدماتي لازم دارد. تا دلت بخواهد تاپيك وجود دارد. نگاهي به فايل ضميمه بينداز. مثلا رديف 3701 را . خودش لينك مستقيم به جواب را دارد. يكي از دوستان باتجربه زحمت آن را كشيده. نامش را فراموش كردم متاسفانه. انشاله دوستان يادآوري بفرمايند.

خوب اینکه فقط Hide کرده
Category رو ک تغییر بدیم همه جدول ها میاد...

MiladMR
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 19:35 عصر
حل شد مشکل