PDA

View Full Version : نامعتبر بودن بانک

مهدی هادیان2
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 11:27 صبح
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام
فایل های دیتا بیس رو از محل اون کات کردم حالا وقتی با SQL Express وصل میشم بانک وجود داره ولی نامعتبر است؛ منظورم اینه که هیچ کدوم از جدول ها و ... وجود نداره.
چه جوری میتونم با کد متوجه نامعتبر بودن بانک بشم
با سپاس

baktash.n81@gmail.com
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 12:17 عصر
با سلام

exception ایجاد شده رو Catch کنید !

مهدی هادیان2
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 12:26 عصر
با سلام

exception ایجاد شده رو Catch کنید !
با سلام
ممنون از پاسختون
بنده لازمه که در برنامه چک کنم که بانکم وجود داره یا نه با دستور زیر این کار رو میکنم:
select count(*) AS db_count from master.dbo.sysdatabases where name='" + databaseName +
اگه بانک همون طوری که خدمتتون عرض کردم وجود داشته باشه ولی نامعتبر هم باشه دستور بالا مقدار 1 رو برمی گردونه که میخوام 0 برگردونه
با سپاس فراوان

baktash.n81@gmail.com
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 16:53 عصر
یعنی شما هر بار که یه دستور به SQL می فرستین اول چک می کنید که این Query که بالا نوشتین مقدار بر می گردونه یا نه !؟؟!
شما از هر زبان برنامه نویسی که استفاده کنید می تونید از try و catch برای مدیریت Exception ها استفاده کنید ... حتی با TSQL هم می تونید این کارو بکنید ...

مهدی هادیان2
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 17:45 عصر
یعنی شما هر بار که یه دستور به SQL می فرستین اول چک می کنید که این Query که بالا نوشتین مقدار بر می گردونه یا نه !؟؟!
شما از هر زبان برنامه نویسی که استفاده کنید می تونید از try و catch برای مدیریت Exception ها استفاده کنید ... حتی با TSQL هم می تونید این کارو بکنید ...
با سلام
بازهم ازتون تشکر می کنم.
نه این طور نیست؛ بنده اسکریپت بانک رو در یکی از کلاس های کنترلی برنامه گذاشتم؛ هر بار که برنامه اجرا میشه میاد چک میکنه که آیا بانک موردنظر وجود داره یا خیر؟ اگه وجود داشت که هیچ واگر نه اسکریپت رو اجرا میکنه.
حالا شما حالتی رو در نظر بگیرید که مثلا دستی بانک رو از محل ذخیره آن پاک کردیم؛ بانک پاک شده است ولی نمونه ای از اون در اکسپرس وجود داره که نامعتبر است.
در حالت فوق پاسخ چک کردن بانک مثبت است ولی چون نامعتبر است فایده ندارد.
من دستوری رو میخوام که به عبارتی معتبر بودن بانک رو چک کنه
با سپاس فراوان