PDA

View Full Version : سوال: نمایش منو ها در جستجوی گوگل

mohsen.nsb44
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 12:45 عصر
بارها در جستجوی گوگل مشاهده کردم که منوهای سایت هم در زیر سایت نمایش داده میشوند
کثلا اگه سازگار رو در گوگل سرچ کنید میبینید که علاوه بر لینک سازگار زیر ان
چند لینک دیگه به نام
در باره ما
سازگار ارقام
ارتباط با ما
ارتباط با مراکز گارانتی و ....
دیده میشود
حال چطور چنین کاری رو میشود انجام داد؟

moslem.hady
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 13:59 عصر
با توجه به بازدیدی که از صفحات شما میشه (ورودی های گوگل که به صورت مفید باشه)، خود گوگا تعدادی از صفحات مفید از سایت شما رو در زیر لینک سایتتون در جستجو میاره. برای مثال اگه "نیازجو" جستجو کنید میتونید یه مثال ببینید.
برای تغییر این صفحات فکر کنم توی وبمستر تولز یه قسمت بود. ولی فکر کنم برای این بود که از این لیست حذف کنید. نمیدونم برای اضافه کردن هم بود.(در قسمت configuration و sitelinks)

mohsen.nsb44
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 16:41 عصر
با توجه به بازدیدی که از صفحات شما میشه (ورودی های گوگل که به صورت مفید باشه)، خود گوگا تعدادی از صفحات مفید از سایت شما رو در زیر لینک سایتتون در جستجو میاره. برای مثال اگه "نیازجو" جستجو کنید میتونید یه مثال ببینید.
برای تغییر این صفحات فکر کنم توی وبمستر تولز یه قسمت بود. ولی فکر کنم برای این بود که از این لیست حذف کنید. نمیدونم برای اضافه کردن هم بود.(در قسمت configuration و sitelinks)
میشه دقیق تر بگین
من نگاه کردم گزینه ای برای این کار پیدا نکردم

moslem.hady
جمعه 17 شهریور 1391, 09:51 صبح
توی وبمستر تولز، از منوی سمت راست Configuration و بعد زیر اون Sitelinks رو انتخاب کنید.
توضیحاتی که خود گوگل نوشته اینه:
Sitelinks are automatically generated links that may appear under your site's search results. Learn more. If you don't want a page to appear as a sitelink, you can demote it. Only site owners and users with full permissions can demote sitelinks.
نوشته: این لینک ها به صورت اتوماتیک در نتیجه جستجوی یه صفحه از سایتتون میاد.(همونطور که گفتم بسته به میزان بازدید و trust rank اون صفحات) توی این قسمت از وبمستر تولز میتونید بگید که این صفحات کدومش نیاد. نمیتونید بگید چه صفحه ای بیاد.
دوستان باتجربه اگه اشتباه میگم تصحیح کنن!!

mohsen.nsb44
جمعه 17 شهریور 1391, 11:31 صبح
خب شما گفتید میتونید بگید چه صفحه ای نیاد درسته طبق متنی که نوشته بود همینی که گفتیده
حالا روشی نداره که بشه انجام داد تا بیاد؟

efrain3276
جمعه 17 شهریور 1391, 11:33 صبح
به این قابلیت google sitemap میگن

برای استفاده از اون ابتدا سایت رو به صورت xml می سازید و categorie های سایت رو هم در اون تعریف میکنید که اصطلاحا بهش sitemap میگن. برای اینکار هم میتونین از سایت های آماده استفاده کنید و سایت رو generate کنید (برای پیدا کردن همچین سایتی sitemap generator را سرچ کنید).

بعد از اون فایل بوجود اومده به نام sitemap.xml رو در root سایت آپلود کنید یعنی به صورت مقابل(mysite.com/sitemap.xml).

در نهایت وارد google webmaster میشید و بعد از ثبت سایت از قسمت sitemap آدرس فایل xml رو میدید و دکمه submit sitemap رو میزنید و تمام..

فکر میکنم مطلب کافی باشه اما برای اطلاعات بیشتر google sitemap رو هم می تونید سرچ کنید.

moslem.hady
جمعه 17 شهریور 1391, 11:33 صبح
فکر نمیکنم روشی وجود داشته باشه. چون من هرجا خوندم نوشته بود خود گوگل تصمیم میگیره چی بیاد.
اگه باشه من بلد نیستم!! :(

moslem.hady
جمعه 17 شهریور 1391, 11:38 صبح
به این قابلیت google sitemap میگن....
دوست عزیز فکر نکنم این اصلا ربطی به سایت مپ داشته باشه(مطمئنم!)
این عکس نتیجه جستجوی سایت منه:
92492
دوتا از نتیجه ها از صفحات وبلاگ سایته. بقیش هم از صفحات داخلیه که من هیچ تمایزی بین اون ها با دیگر صفحات قائل نشدم!!

moslem.hady
جمعه 17 شهریور 1391, 11:52 صبح
آقا من این صفحه گوگل رو در مورد sitelinks پیدا کردم.:
http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=47334
همون حرف من رو میگه:
این صفحات به صورت خودکار به نتیجه سایت شما افزوده میشند. یعنی گوگل میبینه چه صفحاتی از سایت شما کار کاربر رو راحت تر میکنه و کارش رو زودتر راه میندازه، بعد اون صفحات رو اضافه میکنه. صفحاتی مثل: ورود به سایت، ثبت نام، لیست خبرهای روز. یا هرچی که کاربر نیاز داشته باشه

شما نمیتونید این صفحات رو اضافه کنید به نتیجه جستجو. اما میتونید کاری کنید که خود گوگل اضافشون کنه. چطور؟:
For example, for your site's internal links, make sure you use anchor text and alt text that's informative, compact, and avoids repetition
استفاده درست از لینک ها در بین صفحات داخلی سایت و ....

در صورتی که لینکی که اضافه شده درست نباشه یا در هر صورتی شما نخواید تو نتیجه جستجو باشه، میتونید از تو وبمستر تولز حذفش کنید و بگید دیگه نیاد
92494

efrain3276
جمعه 17 شهریور 1391, 11:53 صبح
مطمئن باش درسته
در ضمن سرچ من اینجوری بود...
92495

moslem.hady
جمعه 17 شهریور 1391, 11:55 صبح
مطمئن باش درسته
در ضمن سرچ من اینجوری بود...
مطمئنم اشتباهه. پست قبلی من رو بخونید.
http://barnamenevis.org/showthread.php?359897-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%85%D9%86%D9%88-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88%DB%8C-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84&p=1588243&viewfull=1#post1588243
در مورد عکستون هم، نمیدونم چرا توی کروم مثل عکس شما میاد!! (فعلا بحث این نیست. شما سرچ کن:همراه اول)

mahyar mj
شنبه 03 مهر 1395, 12:50 عصر
یعنی شما هیچ کار خاصی نکردید که سایتتون اینجوری شده؟