PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن یک آیتم به کمبوباکس بصورت همیشگی( با کدنویسی )

veniz2008
جمعه 17 شهریور 1391, 18:13 عصر
سلام. من یه کمبو دارم که آیتم هاش رو بصورت دستی اضافه کردم( یعنی از جدول نمیخونم). حالا با دستور زیر یک آیتم جدید اضافه میکنم
comboBox2.Items.Add(textBox1.Text); . ولی مشکل اینجاست که زمانیکه فرم رو میبندم و دوباره باز میکنم اون ایتم ذخیره نشده . آیا راهی هست که با کدنویسی بطور همیشگی یک آیتم رو به کمبو اضافه کنیم؟

samadblaj
جمعه 17 شهریور 1391, 18:18 عصر
سلام
با استفاده از تعریف متغییر در setting یا استفاده از xml به اعتقاد من متغییر بهتر.
یه متغییر رشته تعریف میکنید و اخرین آیتم وارد شده رو باهاش ست و ذخیره میکنید یا یه متغییر رو برای همیشه مقدار دهی میکنید و با اجرا برابر با آیتم list میکنید.

veniz2008
جمعه 17 شهریور 1391, 19:08 عصر
فکر نمیکنم استفاده از لیست هم مشکلی رو حل کنه. فرض کنید کاربر میخواد مثلا دو شغل "معلم" و "هنرمند" رو به شغل های فعلی کمبوباکس بصورت همیشگی اضافه کنه. من دنبال شی میگردم که بعد از وارد کردن مقادیر، قابلیت ذخیره داشته باشه تا در فرم لود این مقادیر رو به کمبو اضافه کنم (البته درصورتیکه نشه مستقیما به خود کمبو اضافه کنیم).

samadblaj
جمعه 17 شهریور 1391, 19:13 عصر
خوب منم هیمینو میگم.

ببینید شما یه متغییر در settings پروژه از هر نوعی با هر طولی تعریف میکنید یه گذینه هم میزارید برای اضاف کردن شغل بعد این گذینه اضاف و ذخیره میشه در اجرا های بعد این گذینه همچنان هستش...

veniz2008
جمعه 17 شهریور 1391, 20:13 عصر
فرض کنید کاربر میخواد دو شغل رو درون setting اضافه کنه. با چه کدی این دو رشته رو درون این متغیر ذخیره کنیم؟(من با اضافه کردن یک مقدار مشکلی ندارم ولی نمیدونم چطور مقدار جدید رو به ادامه قبلی اضافه کنم). سوال دوم : موقع اضافه کردن به کمبو با چه کدی این مقادیر ذخیره شده رو بخونم و اضافه کنیم؟(با خوندن یک مقدار مشکلی ندارم، ولی اگه قرار باشه چند مقدار داشته باشم نمیدونم چطور باید همه مقادیر رو بخونم و بریزم درون کمبو). اگه امکانش هست با کد مثال بزنید.

Mahmoud Zaad
جمعه 17 شهریور 1391, 20:33 عصر
سلام
این نمونه توی پست های من هست الان یه کم تغییرش دادم.

samadblaj
جمعه 17 شهریور 1391, 20:42 عصر
بهترین روش XML هستش از همون روش هم آرایه میشه برید اسامی متغییر ها رو ببینید متوجه میشید.
یه روش دیگه که من دیدم دوستان استفاده میکردن رشته رو به این شکل ذخیره میکردن " علی ، رضا ، حسن " بعد قرارشون میداد توی List یا دیکشنری یا آرایه.
یه مثال دوستمون براتون قرار دادم امیدوارم مشکلت حل شده باشه.
موفق و پیروز./