PDA

View Full Version : سوال: ذخیره اطلاعات یه سایت در دیتابیس

siamak_rp
شنبه 18 شهریور 1391, 02:44 صبح
میخواستم ببینم راهی هست که اطلاعات یه سایت مثل www.livescore.com رو تو یه دیتابیس ذخیره کرد بعد یه جا دیگه نشون داد؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!

tdkhakpur
شنبه 18 شهریور 1391, 03:45 صبح
انچه که کلاینت از یک سایت می بینه html اون سایت هست و شاید هم یه سری کد جاوا.
اما اگه سایت امکاناتی داره که میتونی همه داده ها رو یک جا بهت بده میشه از ظریق برنامه جدا داده ها رو fetch و توی دیتابیسی که مد نظر دارید ریخت.

رضا قربانی
شنبه 18 شهریور 1391, 16:22 عصر
باید از سایتش اجازه داشته باشید و یک چیزایی رو توسط CURL به سایتتون بفرسته و شما دریافت و در بانکتون ذخیره کنید.
با RSS هم فکر کنم بتونید اطلاعاتش رو در بانک ذخیره کنید که اونم باید سایت مبداء این امکان رو بهتون بده .

Ali0Boy
یک شنبه 19 شهریور 1391, 10:35 صبح
برای اینکار راه های مختلفی وجود دارد ولی یکی از راحت ترین راه حل ها، این است که شما اول بررسی کنید xml اون سایت به چه نحو نوشته شده است و بین چه تگهایی چه اطلاعاتی قرار داده است، که در xml یکسری استاندارد ها وجود دارد ولی متاسفانه یا خوشبختانه سایتها چون از چنین مواردی آگاهی دارند، سعی می کنند xml های مخصوص خود را تولید کنند ولی شما می توانید با بررسی اون xml ها کدهای مناسب را ایجاد کنید. مثلا در کد زیر به جای index.xml آدرس xml اون سایت رو قرار دهید و سپس با foreach داخل این xml بدست آمد گشتی بزنید و مطالبی که می خواهید رو از بین تگ های مناسب دریافت کنید، البته این تکنیک یکی از راه هایی است که بعضی سایت ها برای قسمت تبادل لینک، چک می کنند اگر لینک سایت خودشون داخل اون سایت مقصد بود بعد اون سایت رو اضافه می کنند:

$readin = file("index.xml");

حال شما با این هندلی که به نام readin ساخته اید می توانید داخل foreach گشت و گذاری کنید و هر چی که می خواهید از کد این xml بدست آورید.
البته باز می گویم این یکی از راحت ترین و ابتکاری ترین راه هایی بود که من خودم در ساخت وبسایت هایم که برای درج مطلب اتوماتیک داخل سایت از سایت های دیگر است استفاده می کنم و دوستان حتما راه های بهتر و حرفه ای تری بلد هستند که می توانند به شما کمک کنند.

یاعلی [ع] مدد

milyooner
یک شنبه 19 شهریور 1391, 11:42 صبح
دوست عزیز یه راه دیگه هم علاوه بر اون چیزی که دوستان به شما گفتند پیشنهاد میکنم
استفاده از تابع file_get_contents هست.
شما میتونید با استفاده از این تابع محتویات سایت رو بخونید و بعد با استفاده از preg_match_all اون چیزهایی که میخواید جدا کنید.

موفق باشید.