PDA

View Full Version : سوال: قالب وب سایت

mostafas
یک شنبه 19 شهریور 1391, 01:02 صبح
سلام دوستان
من یک فروشگاه اینترنتی با سی شارپ ,Asp.net درست کردم ، سوال من اینه که اسان ترین برنامه همینطور با قابلیت طراحی حرفه ای قالب زیبا برای وب سایتم چی میتونه باشه ؟ برم سراغ چه نرم افزاری برای یادگیریش؟

ahmad rahimi
یک شنبه 19 شهریور 1391, 02:24 صبح
سلام
من خودمم تازه کارم ولی تو اینترنت گشتم،برای طراحی قالب سایت نرم افزار Artisteer رو دانلود کردم بد نبود.
همچنین از نرم افزار Css Menu Generator برای ساخت منو استفاده کردم.
منتظر باش ببین بقیه دوستان که تجربه زیادتری دارن نظرشون چیه.

mohsen.nsb44
یک شنبه 19 شهریور 1391, 10:22 صبح
سلام دوستان
من یک فروشگاه اینترنتی با سی شارپ ,Asp.net درست کردم ، سوال من اینه که اسان ترین برنامه همینطور با قابلیت طراحی حرفه ای قالب زیبا برای وب سایتم چی میتونه باشه ؟ برم سراغ چه نرم افزاری برای یادگیریش؟
دوست عزیز قالب های اماده ای زیادی تو اینترنت وجوددارند که شما با جستجو میتونید دانلود و در صفحتن سایتتون قرارشون بدین
برای طراحی هم باید css , html رو خوب بلد باشین و برای قالب حرفه ای باید javascript , jquery هم اشنا باشین
موفق باشین

samaram
یک شنبه 19 شهریور 1391, 10:39 صبح
بهترین راه کار با وردپرسه. منتها باید آشنایی به Html و Css و کمی PHP داشته باشید

sanay_esh
یک شنبه 19 شهریور 1391, 10:45 صبح
برای طراحی قالب بهترین راه حل آن است که با یک طراح حرفه ای این کار را انجام دهید

برخی از سایتها هم قالبهای رایگان برای فروشگاههای اینترنتی دارند که میتوانید از آن استفاده کنید

من خودم از همه قالبهای رایگان و یا غیر رایگان فقط ایده میگیرم و قالب خودم را براساس ایده جدید آنها تغییر میدم

برای اینکه محدودیت قالب از کارایی برنامه فروشگاهی شما نکاهد بهتر است خودتان دست بکار شوید و یا

با یک طراح حرفه ای ، قالب خودتان را طراحی نمائید

jalali2s
شنبه 20 آبان 1391, 17:22 عصر
سلام من دنبال قالبی برای سایت هستم که قسمتی از مطلب را نشون بده و دکمه ای یا لینکی بنام ادامه مطلب داشته باشه که با کلیک کرئن روی آن تمامی مطلب را نشون بده
جایی گفته شده و یا دوستان کسی می تونه راهنمایی کنه .خیلی فوری نیاز دارم

با تشکر.

Fartaj
شنبه 20 آبان 1391, 18:49 عصر
سلام من دنبال قالبی برای سایت هستم که قسمتی از مطلب را نشون بده و دکمه ای یا لینکی بنام ادامه مطلب داشته باشه که با کلیک کرئن روی آن تمامی مطلب را نشون بده
جایی گفته شده و یا دوستان کسی می تونه راهنمایی کنه .خیلی فوری نیاز دارم

با تشکر.

سلام

ببینید اینکه قسمتی از مطلب نشون داده بشه و بقیه در صفحه بعد به قالب کاری نداره به برنامه نویسی شما ربط داره قالب فقط وظیفه نمایش چیزهایی رو داره که شما می خواین درست کردن ادامه مطلب هم که مطلب زیاده که با query string و .. درست می شه

اما در مورد قالب سایت ما هر کاری کنیم باید بتونیم با html و css کار کنیم حتی اگر با نرم افزار Artisteer هم اینکار رو بکنیم بالاخره باید بتونیم اون قالب رو تو پروژه قرار بدیم هر چند من خودم از این نرم افزار خوشم نمیاد :لبخند:
شما وقتی به موضوع مسلط باشید می تونید قسمت های مختلف سایتتون رو از اینترنت پیدا کنین و بزاری تو سایت مثل منو ، اسلایدشو و ...

Mag-Mag
شنبه 20 آبان 1391, 19:14 عصر
کلا فکر استفاده از نرم فزار برای طراحی قالب نباشید،چون به قول دوستمون بازم باید خودت پیادش کنی رو سایتت.
معمولا از Artisteer کسایی استفاده می کنن که رو dotnetnuke دولوپ می کنن.چون اون نرم افزار خروجی میده برای دات نت نیوک و بدون هیچ تغییری می تونی ازش استفاده کنی.(فقط کافیه import بشه)
من خودم اینطوری شروع کرم
با استفاده از چدتا کتاب و البته سایت w3schools سعی کردم css و jquery یاد بگیرم
وقتی تلاش کردم اولین قالبو بزنم ؛ تا حدودی موفق شدم ؛ اما طراحیم CrossBrowser نبود ؛تو IE جواب نمی داد و هزارتا مشکل،
چندتا طرح اول رو از چندتا طراح خوب کمک گرفتم؛یعنی پول دادم برام طرح زدن ،من رو سایتم پیاده کردم
تا کم کم فنونش اومد تو دستم(این موقعست که می تونی به یه سرچ ساده (free template for website) هزارتا طرح رایگان پید کنی از تو دل اونا طرح خودتو به راحتی بزنی
و یه مرحله بالاترشم اینه که دیگه مثل برنامه نویسی که می شینی کد میزنی ، می شینی واسه خودت تمپلیت مزنی
این تجربه من بود

jalali2s
شنبه 20 آبان 1391, 19:34 عصر
سلام

ببینید اینکه قسمتی از مطلب نشون داده بشه و بقیه در صفحه بعد به قالب کاری نداره به برنامه نویسی شما ربط داره قالب فقط وظیفه نمایش چیزهایی رو داره که شما می خواین درست کردن ادامه مطلب هم که مطلب زیاده که با query string و .. درست می شه.

تشکر من با html و css قالبم را درست کردم حالا می خوام مثل تاپیک جدید برای هر مطلبم یک قالب داشته باشم. و همانطور که گفتم با توجه به افزایش مطالب می خوام مطالب در صفحه اصلی خلاصه بیان بشه.
حالا میشه راهنماییم کنید به چه صورت می توانم از query string استفاده کنم. زیاد وارد نیستم مبتدی توضیح دهید ممنون میشم.

اگر بد درخواستمو گفتم ببخشید.
با تشکر از توجه شما دوستان...

Mag-Mag
شنبه 20 آبان 1391, 19:50 عصر
ببین اول لازمه که متن مطلبی که می خوای نشون بدی رو کوتاه کنی(برای اینکه یک قسمتیش رو نشون بدی)
فرض بر اینه که مطلبت رو از دیتابیس خوندی و ریختیش توی متغیر SourceText
حالا این کد : برای قسمت اول که می خوای یه قسمتش رو نشون بدی

string matn_kootah= SourceText.Substring(0, 35);

حالا متغیر matn_kootah رو تو صفحت نشونش میدی (هرجا که لازمش داری) ، اون 0 و 35 هم یعنی از اول مطلبت به تعداد 35 کاراکتر جدا کنه بریزه توی matn_kootah،
حلا کنار این مطلبت یک دکمه بذار به اسم اامه مطلب
که روش که کلیک کرد صفحه Reload بشه
مثلا اینطوری

Response.Redirect("اسم صفحت.aspx?edame=true");

حالا دوباره صفحتو لود کردی و یک پارامتر به نام edame با مقدار true هم به صفحت پاس دادی(اسم این پارامتر و مقدارشو هرچی دوست داشتی میتوی بدی)
حالا کافیه که تو کدت جایی که نوشتی

string matn_kootah= SourceText.Substring(0, 35);

رو کامل کنی و بجای اون اینطوری بنویسی

if (Request["edame"]==null )
matn_kootah = SourceText.Substring(0, 35);

یعنی چک می کنی که اگر ادامه مطلب رو نزده بود یک قسمت از مطلبتو نشون بده
تو قسمت else این شرط هم همه مطلبتو نشون میدی
به همین راحتی!

jalali2s
شنبه 20 آبان 1391, 22:41 عصر
حالا می خوام مثل تاپیک جدید برای هر مطلبم یک قالب داشته باشم.
با تشکر از توجه شما دوستان...

منظورم قالبی است که بشه تو سایت من به دلخواه (با توجه به مطالب database) تولید کنه.

Mag-Mag
یک شنبه 21 آبان 1391, 09:47 صبح
واسه این کار (به نظر من) باید واسه عناصر صفحت چنتا کلاس css بنویسی
مثلا

.class1{color:#000000;}

و

class2{color:#FFFFFF;}

حالا اسم این کلاس ها رو تو دیتا بیست می ریزی
بعد به المانهای صفحت که می خوای کلاس css بدی اسم کلاس رو از دیتابیس می خونی
مثلا اگر class1 رو بدی رنگش سباه می شه اگر class2 رو بدی سفید میشه
همینطوری واسه همه جزئیاتت باید عمل کنی

jalali2s
دوشنبه 22 آبان 1391, 16:45 عصر
سلام
یه سوال
من چطور می تونم یک صفحه مثل صفحه یکی از تاپیک ها همین سایت برنامه نویس داشته باشم.
من می خوام یک سایت بسازم که اطلاعاتش را یکی از کاربران وارد کنند یعنی فقط قسمت اضافه و حذف داشته باشه از روی سایت (با لاگین شدن) و اطلاعاتش با آخرین تغییرات مثل وبلاگها از بالا به پایین مرتب بشه و همه پست هاش داخل یک قالب یکسان (به تکرار هر پست) باشه.

ممنون میشم کمک کنید.

fakhravari
دوشنبه 22 آبان 1391, 18:03 عصر
با سلام
اگر دقت کنی مواردی که هم شکل مثل همین تاپیک ها میشه گفت یه گرید که به صورت تمپلت دراومده و هر تیکش با CSS یک شکلی کردن.
در مورد جاهیگاه هر بخش هم ابتدا باید یک سناریو بچینی که مطالب سایت قرار چی باشه چه زیر گروهایی قرار باشد و... که بشه برای هر کدوم قالبی طراحی کرد.

jalali2s
دوشنبه 22 آبان 1391, 19:54 عصر
دو سوال :
چه طور من می تونم یک گرید را تمپلیت کنم که قابل استفاده برای هر پست من باشه.
دوم اینکه چطور میشه اطراف هر ردیف از گرید (همان فیلد بانک) (با توجه به css ) قاب انداخت.

Fartaj
دوشنبه 22 آبان 1391, 22:05 عصر
شما یک گرید به فرم اضافه کنید و در قسمت پراپرتیس اون گزینه columns رو انتخاب کنید و کلیک کنید تا پنجره fields باز بشه اونجا تو قسمت available fields یک فیلد از نوع templatefield رو اضافه کنید وقتی فیلد شما از نوع تمپلیت باشه شما می تونید گرید رو به شکل دلخواه خودتون دربیارید