PDA

View Full Version : سوال: ساخت بازی

habibvafapour
یک شنبه 19 شهریور 1391, 13:01 عصر
سلام دوستان
من برنامه های گرافیکی رو خوب بلد هستم و با برنامه نویسی به زبان سی ++ آشنایی کامل دارم
میخواستم اطلاعاتی درباره نحوه ساخت بازی در اختیارم بگذارید
از چه تکنیک هایی و چه کتابخانه هایی باید استفاده کنیم یا از چه نرم افزارهایی
متشکرم

Ananas
یک شنبه 19 شهریور 1391, 15:55 عصر
سلام.

من برنامه های گرافیکی رو خوب بلد هستم
یعنی دقیقا چه چیزهایی؟
ببینید برای نمایش بازی از OpenGL و Direct3D استفاده میشه که اگه مستقیما نخواید ازشون استفاده کنید میتونید از انجین های بازی سازی استفاده کنید.
و همچنین برای صدا که از OpenAL و یا DirectSound استفاده میشه.

habibvafapour
دوشنبه 20 شهریور 1391, 17:10 عصر
حالا کتابخانه های opengl و direct3d رو میشه از کجا دانلود کرد ؟
و یک سوال دیگه میتونم کتابخانه ها رو در 3dsMax استفاده کرد؟

Ananas
دوشنبه 20 شهریور 1391, 23:55 عصر
حالا کتابخانه های opengl و direct3d رو میشه از کجا دانلود کرد ؟
از سایت مایکروسافت DirectX SDK رو می تونی دانلود کنی که همراه سمپل هاش حجمی حدود 500 مگ داره ولی هدر فایل هاش خیلی نیست تو همین جا (barnamenevis) جستجو کن DirectX SDK ایشالا فایلاشو پیدا میکنی. OpenGL هم باید همینجا پیدا شه.
اما تو محیط برنامه نویسی تون ببینید معمولا هست. (البته نه کامل شاید فایل .lib بخواد) مثلا Visual Studio فال های d3d9 d3d10 , ... داره نیاز به نصب نیست. C++Builder و دلفی هم دارن. Opengl هم همینطور.

و یک سوال دیگه میتونم کتابخانه ها رو در 3dsMax استفاده کرد؟
خدا بگم چی کار کنه معلم انشا تون رو!!!! متوجه نشدم شما میخواید تو محیط نرم افزار 3DsMax چطوری از هدر فایل استفاده کنید؟ نه همچین چیزی نمیشه ولی مکس SDK داره برای برنامه نویسی با c++. یا اینکه منظورتون اینه که اطلاعات فایل ها ی 3DsMax رو تو DirectX استفاده کنید؟ بله میشه وباید تو محیط مکس با استفاده از Max Script خروجی بگیرید بعد با دایرکت ایکس بازش کنید.