PDA

View Full Version : کامپپوننت کمبوباکس در برنامه

damanpak
یک شنبه 19 شهریور 1391, 14:51 عصر
سلام به همه عزیزان برنامه نویس؛
دوستان کسی کامپوننت combobox با قابلیت نمایش نزدیک ترین مورد مشابه در لیست زیرین و در ادامه متن رو نشون بده داره یا نه؟
یعنی وقتی توی کمبوباکس تایپ میکنیم گزینه ی مشابه همراه با ادامه آن را در کمبو باکس نشون بده؟
ضمنا خواهشی که دارم از مسئولین سایت اگه تاپیکی که ایجاد کردم تکراریه لطفا لینکی رو به صفحات دیگه که این بحث رو داشتن بزارید تا به اون لینکها رجوع کنیم و خواهشا حذف نکنید یا اگه محلش تاپیک نامناسبه خودتون زحمت انتقال تاپیک به محل مناسب رو بکشید(البته پیشاپیش تشکر میکنم بابت این زحمتتون)
آخه من مثلا میام یه سوال طرح میکنم و چند ساعت بعد یا روز بعد به اامید راهنمایی دوستان میام تا مشکلم حل بشه غافل از اینکه مسئولین نه تنها تاپیک رو به هر دلیلی که داشته حذف کردن بلکه هیچ راهنمایی واسه رجوع به صفحات دیگه که سوال من در اونجا درج دشده نکرده اند

r. salehi
سه شنبه 21 شهریور 1391, 04:43 صبح
سلام
دوست عزیز این کار نیازی به کامپوننت و یا چیز اضافه دیگه ای نداره. در داخل ویژوال استادیو کامبوباکس استاندارد این قابلیت رو داره. برای این کار مراحل زیر رو طی کنید. VB.Net
اول کامبوباکس خودتون را با هر روشی که میدونید پر کنید
دوم کامبوباکس خودتون رو انتخاب کنید و از قسمت Property مربوطه گزینه های زیر رو تغییر بدید. قضیه حله!
AutoCompleteMode to SuggestAppend
AutoCopleteSource to ListItems
موفق باشید

damanpak
سه شنبه 21 شهریور 1391, 16:45 عصر
سلام
دوست عزیز این کار نیازی به کامپوننت و یا چیز اضافه دیگه ای نداره. در داخل ویژوال استادیو کامبوباکس استاندارد این قابلیت رو داره. برای این کار مراحل زیر رو طی کنید. VB.Net
اول کامبوباکس خودتون را با هر روشی که میدونید پر کنید
دوم کامبوباکس خودتون رو انتخاب کنید و از قسمت Property مربوطه گزینه های زیر رو تغییر بدید. قضیه حله!
AutoCompleteMode to SuggestAppend
AutoCopleteSource to ListItems
موفق باشید

واقعا از کمکت ممنونم ایشاالله که بتونم جبران کنم
بازم ممنون