PDA

View Full Version : سوال: تغییر رنگ یک کلمه خاص از یک جمله در لیبل !

reza0916
یک شنبه 19 شهریور 1391, 17:28 عصر
سلام ، درود.
من یه Textbox , button , lable در فرم دارم ..

اولین سوال :: می خواستم کدی برای button بنویسم که Textbox.Textرو به lable.Text منتقل کنه با این شرایط که اگه کلمه (مثلا) reza در Text منتقل شده وجود داشت در lable برنگ قرمز در بیاید منظورم خوده کلمه رضا است مثلا :: من در textbox این جمله رو تایپ میکنم :: I am reza با کلید روی button این جمله رو lable نشون میده :: I am reza

دومین سوال :: راهی برای کدی نویسی برای قسمتی که در Texbox انتخاب شده (select) وجود داره ، خوب حتما وجودداره اگه میشه توضیع بدین مثلا این جمله رو در textbox تایپ میکنم :: I am reza و کلمه reza رو select می کنم و با کلید روی button کلمه reza تبدیل به majid میشه

با سپاس فراوان

reza0916
دوشنبه 20 شهریور 1391, 00:47 صبح
کمک .. کسی بلد نیست

reza0916
دوشنبه 20 شهریور 1391, 06:23 صبح
تغییر رنگ یک کلمه خاص از یک جمله در لیبل

هنوز منتظر هستم:گریه:

Yasersadegh
دوشنبه 20 شهریور 1391, 07:58 صبح
سلام دوست عزیز
چی شده؟ چرا اینجوری اشک میریزی!!؟ خوب نصفه شب همه خوابن!!!:لبخند:(شوخی!!!)

دوست من در مورد سوال اولت که حداقل من که چیزی به ذهنم نمی رسه و احتمالا به ذهن دوستان هم نرسیده که جواب ندادن! پیشنهاد : اگه می خوای که بخشی از جمله یا متنت رو تغییر بدی باید بری سراغ ابزارهای HTML که باید اول Refrence ش رو اد کنی بعد ازشون استفاده کنی! برای اطلاعات بیشتر هم خودت می تونی سرچ کنی هم می تونی از لینک زیر کمک بگیری::متفکر:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa741322%28v=vs.85%29

در مورد سوال دومت هم اگر بخوای متن انتخاب شده رو فقط عوش کنی یعنی Reza رو Majid کنی میشه ولی اگه بازم بخوای رنگ عوض کنی و بولد کنی و از این کارا باز میرسی به جواب سوال اول!!:اشتباه:
برای اینکه تشخیص بدی از کجای تکست باکس تا کجا سلکت شده چند تا خاصیت هر تکست باکس داره که می تونی از اونا استفاده کنی:
خاصیت SelectionStart که مکان شروع سلکت رو داره
خاصیت SelectionLength که تعداد کاراکتر سلکت شده رو نشون میده
خاصیت SelectedText که متن سلکت شده رو نشون میده

با توجه به این خاصیت ها می تونی متن انتخاب شده و مکانش رو تشخیص بدی و با استفاده از متدهای

Textbox.Text.Substring()
یا

Textbox.Text.Removat()

Textbox.Text.Insert()
یا

Textbox.Text.Replace()
میتونی متن جدید رو جایگزین کنی!!

امیدوارم بدردت خورده باشه!!:خجالت:

reza0916
دوشنبه 20 شهریور 1391, 10:17 صبح
دمت گرم خیلی جالب بود:خجالت:

reza0916
دوشنبه 20 شهریور 1391, 19:36 عصر
یه سوال دیگه : اگه بخوایم دورهای یه حلقه با تاخیر انجام بشه مثلا در 1 ثانیه یک دور انجام بشه باید چه کار کرد
پیشاپیش تشکر

samadblaj
دوشنبه 20 شهریور 1391, 19:59 عصر
سلام این برای richtextbox هستش. قسمت انتخاب شده رو به رنگ قرمز در میاره.

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
richTextBox1.SelectionColor = Color.Red;
}

Yasersadegh
سه شنبه 21 شهریور 1391, 09:22 صبح
سلام

یه سوال دیگه : اگه بخوایم دورهای یه حلقه با تاخیر انجام بشه مثلا در 1 ثانیه یک دور انجام بشه باید چه کار کرد
پیشاپیش تشکر
میتونید محتوای داخل حلقه رو داخل یه Timer بنویسید! و مقدار Interval تایمر رو رویه 1000 تنظیم کنید!
در اینصورت متغیر حلقه تون رو باید سراسری تعریف کنید و وقتی شرط پایان حلقه برقرار شد، دستور
Timer.Enable=false; رو داخل تایمر بنوسید!

موفق باشید