PDA

View Full Version : كد Backup & Restore كردن، به طوري كه فقط روي داده كار كند

Nima_kyan
یک شنبه 19 شهریور 1391, 18:59 عصر
سلام دوستان
من سراغ كد Backup و Restore اي ميگردم كه وقتي Restore كردم فقط داده هاي جداول Restore شن.
بيشتر توضيح بدم. من بك آپ و ريستور رو انجام ميدم بدون مشكل. ولي وقتي ريستور ميشه تمام Stored Procedure هايي هم كه جديد به بانكم اضافه كردم حذف ميشن.
اگه كسي بتونه كمك كنه ممنون ميشم

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 20 شهریور 1391, 10:06 صبح
سلام.
خوب دوست عزیز اگر اون SP ها یا داده های جدید در Backup قبلی نباشند خوب مسلما حذف می شوند. مثل این هست که شما یک فایل Word دارید و برای 1 هفته قبل هست و تو این 1 هفته کلی تغییرات دادید و دوباره همون فایل رو روی این فایل جایگزین میکنید مسلما تمامی تغییرات حذف می شوند.
شما نمیتونید به این شکل فقط داده ها رو نگهداری کنید.
میتونید از بانک script تغییرات ایجاد کنید و در دیتابیس های مقصد اونو اجرا کنید.

Nima_kyan
دوشنبه 20 شهریور 1391, 17:31 عصر
ممنون از راهنماييتون آقاي حمیدرضاصادقیان (http://barnamenevis.org/member.php?4504-%D8%AD%D9%85%DB%8C%D8%AF%D8%B1%D8%B6%D8%A7%D8%B5%D 8%A7%D8%AF%D9%82%DB%8C%D8%A7%D9%86)
من چند وقت پيش يه نرم افزار براي يه موسسه نوشتم. حالا ازم خواستن يه سري تغييرات رو برنامه اعمال كنم و تغييرات رو هم اعمال كردم.
خوب تو اين مدت اون موسسه با نرم افزار كار كرده و كلي اطلاعات هم وارد كرده و از اطلاعات هم Backup گرفته. حالا من ورژن جديد نرم افزار رو نصب ميكنم و اطلاعات رو restore ميكنم و كلا بانكم restore ميشه (داده ها و spها)
آخه ديدم خيلي از نرم افزارها ورژن هاي جديد رو (حتي نرم افزارهايي كه بانكشون sql و از sp استفاده كردن) بدون از دست دادن اطلاعات اعمال ميكنن..
از چه روشي ميشه استفاده كرد؟؟؟

میتونید از بانک script تغییرات ایجاد کنید و در دیتابیس های مقصد اونو اجرا کنید.
متوجه نميشم؟ چه طوري؟

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 21 شهریور 1391, 08:10 صبح
ببینید اونها از دیتابیس یک Script تهیه میکنند. من خودم وقتی روی سیستم تغییرات میدم و برای مشتری ارسال میکنم که 10 ساله داره با نرم افزار کار میکنه با استفاده از یک فایل sql تمامی تغییرات رو درون اون قرار داده و داده ها و ساختار جدول رو براساس نیاز خودم تغییر میدم.
شما یک فایل با پسوند sql ایجاد میکنید.اگر در محیط خود Management Studio دستورات رو نوشته و ذخیره کنید با همین پسوند ذخیره خواهد شد.
بعد با استفاده از دستورات alter ,Create میتوانید روی ساختار دیتابیس تغییرات اعمال کنید.
برای مشاهده نمونه script میتونید از منوی View گزینه Template Explorer رو باز کرده و نمونه های زیادی که داره رو بررسی کنید متوجه خواهید شد.

Nima_kyan
سه شنبه 21 شهریور 1391, 09:34 صبح
آقاي صادقيان اگه بتونيد يه مثال واسه اين كار واسم بزنيد ممنون ميشم.
جستجو كردم چيز خاصي دستگيرم نشد