PDA

View Full Version : سوال: ایا در vb دستوراتی وجود دارد که .....

abidana
دوشنبه 20 شهریور 1391, 14:23 عصر
ایا در vb دستوراتی وجود دارد که بتوان به وسیله ی ان چهار عمل copy,cut,paste,delete را انجام داد

m.4.r.m
دوشنبه 20 شهریور 1391, 14:59 عصر
دستورات copy , cut با دستور clipboard انجام میشه و برای delete ,paste باید از رفنرس ها Microsoft Scripting Runtime رو اضافه کنی و باید File System کار کنی

mohammadriano
دوشنبه 20 شهریور 1391, 15:32 عصر
ایا در vb دستوراتی وجود دارد که بتوان به وسیله ی ان چهار عمل copy,cut,paste,delete را انجام داد

Dim fs As Variant
Set fs = CreateObject("scripting.filesystemobject")
fs.deletefile "C:\myfile.exe" ' or your suffix
fs.copyfile"C:\myfile.exe", "d:\newfolder\"
و
.
.
.
.
..لطفاً در سایت جستجو کنید

البته با دستورات Shell یا به قول معروف Command Prompt میشه کپی ، حذف و . . . رو انجام داد ولی باید یک نکته رو در نظر داشت که در این روش (shell) دستورات تا اتمام کپی یا . . . متوقف نمی کنند.
موفق باشی

SlowCode
دوشنبه 20 شهریور 1391, 16:02 عصر
از توابع خود وی بی هم میتونی استفاده کنی.
Kill "C:\pic.jpg" 'To delete file
RmDir "C:\New folder" 'To delete folder
FileCopy "C:\pic.jpg", "D:\123.bmp" 'To copy a file
Name "C:\new folder" As "C\vb6" 'To rename file & folder

abidana
دوشنبه 20 شهریور 1391, 16:25 عصر
از دوستانم متشکرم خودم جواب را می دانم فقط خواستم سایت را امتحان کنم که بهترین سایتی بود که تا حالا در ان عضو شدم و اما جواب مکمل پاسخ های بالا برای حرفه ای ها
اگر برای محیط text به این توابع احتیاج دارید وی بی به طرز خودکار این توابع را تعریف می کند. اگر در edit box ای که بر روی فرم قرار داده اید، راست کلیک کنید، copy,cut,paste را خواهید دید. اما اگر برای اشیا خاص و یا کامپانت های دیگر به این توابع احتیاج دارید باید ان را پیاده سازی کنید که دوستان توضیح ان را داده اند

just4froum
دوشنبه 20 شهریور 1391, 17:10 عصر
از دوستانم متشکرم خودم جواب را می دانم فقط خواستم سایت را امتحان کنم

:متعجب::متعجب::متعجب::متعجب:: تعجب::متعجب::متعجب::متعجب::م عجب::متعجب::متعجب::متعجب:

واقعا نمی دونم چی بگم ؟!!

:متعجب::متعجب::متعجب::متعجب:: تعجب::متعجب::متعجب::متعجب::م عجب::متعجب::متعجب::متعجب:

ali-a2
دوشنبه 20 شهریور 1391, 18:20 عصر
دوست عزیز آدم با یه پست سایت رو تست میکنه نه 17 تا :لبخند:

_behnam_
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 12:38 عصر
عجب!!!!!!!!

l4dl4d
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 13:29 عصر
واقعا تست جالبی بود ! :دی
مخلوطی بود از همه چیز :قهقهه: مخلوط دادا