PDA

View Full Version : سوال: عدم انطباق دیتابیس ایجاد شده توسط SQLserver 2008 R2 با Visual Studio.2010

vahid1400
دوشنبه 20 شهریور 1391, 16:22 عصر
با سلام

دوستان دیتابیس ایجاد شده ی من در sql server 2008 r2 توسط ویژوال استودیو 2010 قابل خواندن نیست
و اروری میده به این مضمون که دیتابیس ایجاد شده دارای ورژن 661 هست در حالی که ویژوال استودیو فقط دیتابیس های زیر 655 رو میتونه باز کنه

با توجه به اینکه برنامه ای که من با vb نوشتم دیتابیسش تحت شبکه هست مجبور شدم دیتابیس رو با نرم sql server 2008 r2 بسازم

هزار راه امتحان کردم به طور مثال sql server 2008 r2 exprees نصب کردم و در تنظیمات ویژوال استودیو instance name اون رو قرار دادم گفتم شاید به این روش دیتابیس ویژوال استودیو آپدیت بشه ولی باز همون ارور رو داد

یا اینکه گشتم تو اینترنت که sql server 2008 رو دانلود کنم که r2 نباشه ولی هیچ لینکی نبود

الان فکر میکنم 2 راه دارم

1-دانلود ویژوال استودیو 2012 (البته نمیدونم نسخه کرک شده و نهایی داره یا نه)
2-آپدیت همین ویژوال بیسیک 2010 به طوری که دیتابیس های ورژن 661 رو هم بخونه

دوستان لطفا کمک کنن که چه کار میتونم بکنم

با توجه به اینکه من رشته تخصصیم هم کامپیوتر نیست لطفا توضیحاتتون کامل باشه

ممنون

Mani_rf
دوشنبه 20 شهریور 1391, 23:40 عصر
سلام.
چیزی که میگید یک مقدار عجیب به نظر میاد. من خودم از آخرین نسخه SQL2008r2 و حتی SQL2012 استفاده کردم اما همچین مشکلی نداشتم. میشه لطفا متن کامل، خطا رو بگذارید؟
البته نسخه نهایی و کامل 2012 ارائه شده و امکانات جالبی هم داره که ارزش استفاده کردن را داره اما یک راه دیگه به نظرم میرسه که بعد نیست نیست امتحان کنی، SQL و Vs رو Uninstall کن بعد اول vs رو بدون SQL Express نصب کن و بعد SQL رو نصب کن. اینطوری اگر چیز خاصی وجود داشته باشه که vs لازم داشته باشه که بتونه sql رو ساپورت کنه حتما باهاش نصب میشه.
(این نظر شخصیه منه)

vahid1400
سه شنبه 21 شهریور 1391, 12:17 عصر
سلام.
چیزی که میگید یک مقدار عجیب به نظر میاد. من خودم از آخرین نسخه SQL2008r2 و حتی SQL2012 استفاده کردم اما همچین مشکلی نداشتم. میشه لطفا متن کامل، خطا رو بگذارید؟
البته نسخه نهایی و کامل 2012 ارائه شده و امکانات جالبی هم داره که ارزش استفاده کردن را داره اما یک راه دیگه به نظرم میرسه که بعد نیست نیست امتحان کنی، SQL و Vs رو Uninstall کن بعد اول vs رو بدون SQL Express نصب کن و بعد SQL رو نصب کن. اینطوری اگر چیز خاصی وجود داشته باشه که vs لازم داشته باشه که بتونه sql رو ساپورت کنه حتما باهاش نصب میشه.
(این نظر شخصیه منه)

سلام مشکل حل نشد. عکس ارور رو نیز پیوست کردم

Hasibsoft
سه شنبه 21 شهریور 1391, 13:23 عصر
احتمالا باید سرویس پک 1 ویژوال استدیو را نصب کنی تا مشکلت حل شود.من هم در سیستمم مشکلی ندارم.ورژن اس کیوال من 10.50.2500.0 هست
می توانی از لینک زیر سرویس پک را دانلود کنی.
http://download.microsoft.com/download/E/B/A/EBA0A152-F426-47E6-9E3F-EFB686E3CA20/VS2010SP1dvd1.iso

vahid1400
یک شنبه 26 شهریور 1391, 11:35 صبح
سلام

ویندوز 8 نصب کردم، SQLSERVER 2008 R2 و VISUAL STUDIO 2012 نصب کردم اما بازم مشکلم رفع نشد

من فکر میکنم یه اشکال ساختاری داشته باشم

ببینید من 2 تا دیتابیس دارم که در اصل یه دیتابیسه و به یک اسم ولی دارای مقادیر متفاومت مثلا در یکی 2 نام خانوادگی وجود داره در یکی دیگه 8 تا

یکی برای سرور هست و دیگری به صورت local روی تمام سیستم ها

توضیح اینکه دیتابیس رو با خود vb ساختم

2 تا کپی ازش تهیه کردم یکی رو از طریق منوی add ویژوال بیسیک وارد پروژه کردم و این دیتابیس local من شد

و دیگری رو به sqlserver اتچ کردم و دیتابیس شبکه من شده

برنامه هم بدین صورت هست که اطلاعات روی دیتابیس local ذخیره میشه و با زدن یه دکمه خاص وارد دیتابیس شبکه میشه تا اینجاش هیچ مشکلی نیست

مشکل اینه که در برنامه دستوری وجود داره که در مواقع خاص یه نسخه از دیتابیس تحت شبکه کپی میگیره و جای دیتابیس local در شاخه اصلی برنامه کپی میکنه اینجاس که مشکل عدم سازگاری بوجود

میاد.

Hasibsoft
یک شنبه 26 شهریور 1391, 17:48 عصر
وقتی اطلاعات رو دیتابیس شبکه ثبت میشه چرا می خواهید از همان دیتابیس روی سیستم لوکال کپی بگیرید؟اگر قراره نرم افزار به صورت شبکه کار کنه دیگر دلیلی برای انجام اینکار وجود نداره چون اطلاعات یکجا ثبت میشه و تمامی کاربران به آن دسترسی دارند

vahid1400
دوشنبه 27 شهریور 1391, 08:37 صبح
وقتی اطلاعات رو دیتابیس شبکه ثبت میشه چرا می خواهید از همان دیتابیس روی سیستم لوکال کپی بگیرید؟اگر قراره نرم افزار به صورت شبکه کار کنه دیگر دلیلی برای انجام اینکار وجود نداره چون اطلاعات یکجا ثبت میشه و تمامی کاربران به آن دسترسی دارند

سلام نرم افزار باید به صورت آفلاین هم فعال باشه. و در مواقع خاص با شبکه ارتباط بگیره

_mohammad_
شنبه 08 مهر 1391, 11:44 صبح
سلام.
من هم همین مشکل رو درام این مشکل زمانی پیش اومد که بعد از اتمام پروژه ام ویندوز عوض کردم و WINDOWS 8 هم نصب کردم و بعد اول SQLSERVER 2008 R2 نصب کردم و بعد VISUAL STUDIO 2008 و بعد VISAUL STUDIO 2010. حالا نمیدونم چجور ورژنش رو تغییر بدم واسه من این error میده
93383

فکر کنم ویندوز عوض کنم درست میشه.
اما اگه شما ره حلی بلدین به ما هم بگین تشکر

samira soltani
جمعه 11 اسفند 1391, 22:36 عصر
اين كه خوبه!
من إس كيو الو ويژوالم جفتش ٢٠٠٨ هست پارسالم پايان نامموبا همينادرست كردم ولي الان ارور ورژن ميده!
قشنگه!:گیج:

davidrobert
یک شنبه 11 فروردین 1392, 12:16 عصر
شما که با ویندوز 8 کار میکنید ولی با دات نت 2010 و اسکول سرور 2008 کار میکنید با مشکل بر خورد میکنید علت این مشکل این می باشد که ویندوز 8 با دات نت 2010 و اسکول سرور 2008 سازگار نیست ویندوز 8 و باید از دات نت و اسکول سرور 2012 استفاده کنید که تا با مشکل برخورد نکنید من با دات نت و اسکول سرور 2012 کار کردم با مشکل برخورد نکردم جوز دو تا مشکل که کریستال ریپورت در دات نت 2012 که فریم ورک 4.5 هستش کار نکرد برای اینکه کار کنه باید از فریمورک 3.5 استفاده کنید و یه مشکل دیگه که داره یعنی از نقص هاش اینکه در دات نت 2012 امکان Setup نیست برای ساخت Setup اینها مشکلاتی که من باهاشون برخورد کردم و یه چیزه دیگه در دات نت و اسکل سرور وقتی پروژه قدیمی تو باز کنی اطلاعات به روز میشن و با دات نت و اسکول سرور قدیمی در موقع اجرا با مشکل برخورد میکنی اینها ایراد های که من برخورد کردم.

swallow.pa
یک شنبه 11 فروردین 1392, 13:31 عصر
من با ويندوز 8 و sql server 2008 r2 ,vs 2012 دارم استفاده مي كنم مشكلي هم ندارم

xman_dj
دوشنبه 02 دی 1392, 08:54 صبح
از این سایت (http://www.microsoft.com/en-AU/download/details.aspx?id=30438) بسته به نوع ویندوزتون یکی از
SQLEXPR_x86_ENU.exe
یا
SQLEXPR_x64_ENU.exe
رو دانلود کنین احتمال زیاد حل شه مشکلتون

http://www.microsoft.com/en-AU/download/details.aspx?id=30438
http://bownuterw.mrbasic.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=30438

a_mohammadi_m
شنبه 07 دی 1392, 13:51 عصر
با سلام
من فکر می کنم مشکل شما ربطی به ویژوال نداشته باشه
دیتابیس شما ورژنش با sql نمی خونه
معمولا دیتابیس قدیمی در sql جدید قابل Attach هست ولی برعکسش امکان نداره
اگه قراره برعکسش رو انجام بدید اینکار رو بکنید :
از کل ساختار دیتابیس ( جداول و کوئری ها و ... Script بسازید ( روی هر کدومش که راست کلیک کنید کزینه Script ... As > Create To > File رو بزنید و فایلش رو ذخیره کنید
تمام فایلهای ساخته شده رو در sql قدیمی تر اجرا کنید البته به ترتیب کل دیتابیس از نو ساخته میشه
برای انتقال اطلاعات رکوردها هم میتونید از همین روش استفاده کنید
البته اگه هر دو sql رو می تونید همزمان وصل بشید ( در Management Studio ) می تونید از ویزارد Import & Export خود Sql کمک بکیرید و کل جداول رو با داده هاش منتقل کنید
موفق باشید

behrooz69
شنبه 07 دی 1392, 22:44 عصر
دوست من سلام . مشکل شما نه از vb.net 2010 هستش نه از sql server 2008 . چون این 2 باهم کاملا Match هستن .

شما دیتابیستو متغییر تعریف نکردی و هر بار دیتابیستو میای static تعریف میکنی و هر بارم میخواد از فولدری بخونه که موجود نیست .

توی Connection String دیتابیست بیا اون رو تو Local تعریف کن و دیتابیسی که با Sql server 2008 ساختی رو تو Sql خودت و سرور Attach کنش . مشکلت رفع میشه .

مشکل داشتی بگو نحوه تعریفتو بگم بهت

یا حق

a_mohammadi_m
دوشنبه 09 دی 1392, 16:11 عصر
سلام
دوست عزیز شما توجه نکردید که بانک ساخته شده با ورژن جدیدتر Sql در ورژن قدیمی تر قابل Attach نیست
ایشون بانک رو با نسخه 621 ساخته ولی Sql ای که VisualStudio نصب کرده 612 هست پس مشکل پیش میاد
میسه بصورت مجزا نسخه جدید Sql رو تو سیستم نصب کرد و در داخل برنامه هم از اون استفاده کرد یا به روشی که توضیح دادم بانک رو در نسخه قدیمی تر Sql که داریم Import کرد

در پاسخ دوستان دیگه در مورد ناسازگاری Win 8 با Sql 2010 یا Vb2010 ، این حرف اصلا درست نیست
چون مبنای اینها DotNet هست هیچ مشکلی وجود ندارهباید ببینید مشکل سیستم شما از کجا ناشی میشه وگرنه بنده خودم اینها رو حتی تو Win 2012 Server هم نصب کردم

xman_dj
دوشنبه 23 دی 1392, 15:28 عصر
روشی که من در بالا گفتم تو سیستم های خودم جواب داده.البته گفته دوستمون a_mohammadi_m رو نیز قبول دارم میتونید تو سیستمی که دیتابیسو باز میکنه 1 اسکریپت بسازین و اونو تو query حالا یا اسکیوال سرور و یا query خود ویژوال قسمت sql express اجرا کنید تا دوباره دیتا بیس از نو ساخته شه.

Hossis
دوشنبه 23 دی 1392, 20:56 عصر
منم تو ویندوز جدید که برنامه ام رو اجرا می کردم، همین مشکل رو داشت این جور که یادم میاد، فایل LDF رو حذف کردم که درست شد

behrooz69
سه شنبه 24 دی 1392, 01:01 صبح
منم تقریبا پارسال این مشکل رو داشتم . شما اول Visual Studio 2010 رو نصب کن بعد بیا Sql server 2008 r2 رو نصب کن نسخه Enterprise . به احتمال زیاد مشکلت حل میشه .

من وقتی به اررور اتچ و اینا بر میخورم Script میگیرم از دیتابیسم . باید اول یه دیتابیس به اسم دیتابیسی که رو سیستمت ساختی بسازی مثلا Blue بعد بیای اسکریپت رو به اون دیتابیس نصبت بدی و Execute بگیری ازش .

اگه بازم نشد با اسکریپت مشکلت ساختاریه . تا اونجایی که ما کار کردیم نشد 2 تا دیتابیس رو همزمان اجرا کرد با 1 اسم و تو 1 برنامه این عجیبه .
برنامتم تو اررور اول هم از ورژن صحبت کرده و هم از ارور های دیگه مثلا :

اجازه ساختن دیتابیس بهش داده نشده .

یا یه دیتابیس با این نام تو سرور Local بازه و اجازه نداره باز کنه.

یا یه دیتابیس با این نام ایجاد کرد و برنامه گیج شده که کدومو باز کنه.

دوست من کی آخه دیتابیس رو میریزه تو دسکتاپ که شما ریختی "D . بریز تو یه درایوی فولدری بعد رشته اتصالتو متغییر تعریف کن رو Local که تحت هر شرایطی اجرا شه .

اگه بازم نشد کداتو بفرست . چک کنیم خبر بدیم . کدهای اتصال و ایناتو .

و بالاخره اگه نشد سیستمتو بیار خونمون از طبقه 5 بندازیم باهم پایین بترکه بخندیم . والا :قهقهه:

alireza264
شنبه 02 خرداد 1394, 13:23 عصر
سلام هر چند تاریخ مطالب قدیمی هستش ولی برای کسانی تازه شروع کردن یا تازه به این مشکل برخوردن می نویسم
مشکل بالا بخاطر SqlExpress ویژوال استادیو 2010 هستش احتمالا شما دیتابیس رو با SqlServer R2 2008 ساختی و خواستی با SqlExpress ویژوال استادیو 2010 بازش کنی که بخاطر تفاوت ورژن نمیشه باید SqlExpress 665 رو نصب کنی تا مشکلت حل شه
لینک دانلود
http://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=26727