PDA

View Full Version : مبتدی: نحوه انتقال اطلاعات از یه فایل excel به یک table در sql server

saeidirankhah
دوشنبه 20 شهریور 1391, 19:02 عصر
سوال : من یه table توی بانک sql دارم که میخوام با کدنویسی توسط زبان vb.net اطلاعات رو از یا فایل excel بهش منتقل کنم . این قسمت اول سوالم بود
قسمت دوم سوالم اینه که چجوری میشه هر بار اون table رو از از فایل های جدید excel آپدیت کنم .
یه سری کد دیدم که بسیار کوتاه بود ولی ایرادی که نتونستم بفهممش این بود که مثال نداشت .
پیشاپیش ممنون

pooya1072
دوشنبه 20 شهریور 1391, 20:10 عصر
سلام
برای اینکار باید توسط VB هم به بانک اطلاعاتیت متصل بشی و هم فایل اکسل مورد نظر رو توی برنامه ات لود کنی.آیا نحوه انجام این دو کار رو بلدی؟
در مورد دیتاست و دیتا آداپتور چیزی می دونی؟(مربوط به SQL)

saeidirankhah
دوشنبه 20 شهریور 1391, 20:27 عصر
سلام
برای اینکار باید توسط VB هم به بانک اطلاعاتیت متصل بشی و هم فایل اکسل مورد نظر رو توی برنامه ات لود کنی.آیا نحوه انجام این دو کار رو بلدی؟
در مورد دیتاست و دیتا آداپتور چیزی می دونی؟(مربوط به SQL)

اتصال به بانک اطلاعاتی رو آره بلدم . لود کردن فایل رو هم بلد هستم . یعنی انجام دادم واسه همین چیزی که پرسیدم . تازه انجامش دادم . دیتا ست و دیتا آداپتور رو هم استفاده کردم قبلا توی چند تا مثال بسیار ساده .

pooya1072
دوشنبه 20 شهریور 1391, 20:42 عصر
خب پس اینو می دونی که داده ها از بنک اطلاعاتی به طور کامل توی دیتاست ریخته میشه و شما هر تغییری رو بخوای , روی دیتاست پیاده می کنی و در نهایت دستور آپدیت رو اجرا میکنی.
فایل اکسلی که توی برنامه ات باز کردی رو می ریزی توی دیتاست.یا با حلقه یا هر روشی که راحت تری.اینو می دونی که اکسل متشکله از تعدادی سطر و ستون . در ساده ترین شکل , دسترسی به هر خانه از شیت با 2 حلقه for به راحتی امکان پذیره. بعد دیتاست رو آپدیت می کنی.شما که تمام قسمت های سختش رو بلدی .
حالا اگه نتونستی مشکلت رو دقیق بهم بگو تا فردا برات بگم چکار کنی.متاسفانه کارم شیفته و الان باید برم.
موفق باشی