PDA

View Full Version : سوال: دسترسی استاندارد به DB و جلوگیری از تکرار آن در صفحات مورد نیاز

sahel65
دوشنبه 20 شهریور 1391, 20:50 عصر
سلام دوستان؛
وقت همه تون بخیر باشه
یک سوال برام پیش اومده؛
اگه بخوایم برای برنامه های تحت ویندوز مشابه برنامه های تحت وب که رشته کانکشن رو تو webconfig تعریف می کنیم و هر وقت که نیاز داشتیم یک رشته از اتصالمون رو تو صفحه قرار می دیم و در واقع از تکرر ایجاد کانکشن کاسته و همچنین در صورت تغییر رمز عبور ، نیازی نیست که در همه صفحات بصورت دستی این کار رو انجام بدیم، هم یک چنین فایلی داشته باشیم باید چه فایلی رو به پروژه اضافه کنیم که رشته اتصال به بانک رو اونجا تعریف کنیم؟
مثلا باید application configuration file باشه یا setting file یا چی؟
ببخشید که سوالم ممکنه مبتدی باشه.

abcd_a
دوشنبه 20 شهریور 1391, 21:04 عصر
سلام
اگه منظورتون درست متوجه شده باشم میشه یه کلاس تعریف کنی درون کلاس یه متغیر از نوع استرییگ تعریف کنی و رشته کانکشن را در اون قرار بدی هر جا که لازم داشته باشی از اون متغیر استفاده کنی و اگر آدرس تغییر کرد نیاز به تغییر در کل فرمها نداری فقط تو کلاس اردس تغییر بده

sahel65
سه شنبه 21 شهریور 1391, 08:03 صبح
دوست عزیز
کاملا درسته و من میخوام به نوعی از تکرر رشته اتصال خودداری کنم، فقط برام همین سواله که این کلاس رو داخل فایل خاصی که مثلا config برنامه باشه باید بذارم؟ مثلا در تحت وب فایلی به نام webconfig برای همین کار وجود داره که کاربر قادر به دیدن یا دانلود اون نیست، میخوام ببینم آیا در اینجور برنامه نویسی ها هم فایل خاصی باید ایجاد کنم یا نه، همین کلاس اتصال رو در برنامه اصلی بذارم؟