PDA

View Full Version : سوال: پياده سازي پروژه قرآني

zohreh_zo
دوشنبه 20 شهریور 1391, 21:49 عصر
با سلام
من در حال تكميل پروژه قرآني هستم . مي‌خواهم برنامه تلاوت قرآن به صورت آيه به آيه را بنويسم يعني همزمان كه
آيه نشان داده مي‌شود تلاوت شود و مثل برنامه هاي تلويزيون رنگ ايه اي كه در حال خوانده شدن است عوض شود.
ممنون مي شوم كمكم كنيد
با تشكر

FastCode
دوشنبه 20 شهریور 1391, 21:52 عصر
میشه بپرسم پس کجاشو نوشتید؟

اینطوری کسی به جواب نمیرسه.
شما باید یکم توضیح بدی.
یه چند خط کد بزاری.
بعد بگی خودت چیکار کردی؟
چه منابعی رو خوندی؟
چه مشکلی داری؟
بعد انتظار کمک داشته باشی.

amir4015
دوشنبه 20 شهریور 1391, 22:11 عصر
سلام
شما اول براي هر آيه يك فايل صوتي مخصوص همون آيه رو نياز داري
دوم هر آيه رو شماره بدي كه اگه ايه 5 تلاوت مي شود صوت شماره 5 هم تلاوت بشه
سوم براي تغيير رنگ هر آيه اگر هر ايه رو به صورت عكس مياري بايد از هر ايه دوعكس با دو رنگ داشته باشي

nima.sh
دوشنبه 20 شهریور 1391, 22:15 عصر
سلام،تلاوت آیه ها تو اینترنت هست سرچ کنید،پیدا میکنید....
راحت ترین کار اینه که یه دیتابیس درست کنید،آیه تو یه فیلد جدا و تکست تو فیلد دیگه....
برنامه رو طوری بنویسید که هر آیه رو انتخاب کرد،هم آیه و هم متن آیه با هم نمایش داده بشه(یعنی دوتا دستور select).....
فقط سعی کنید برنامه رو طوری درست کنید که هنگ نکنه،البته بدون دیتابیس هم میشه ولی نظم نداره(کار با Directory)....
اگه برنامه تون رو بیشتر توضیح بدین،دوستان بهتر میتونند راهنماییتون کنند....
موفق باشید....

ehsan7007
دوشنبه 20 شهریور 1391, 22:44 عصر
اگر کاربر مجبور باشه به اینترنت وصل باشه مشکل داره؟

samadblaj
دوشنبه 20 شهریور 1391, 22:44 عصر
سلام
شما باید ایه ها رو توی دیتا بیس بزارید و برای هر آیه یه کد بزارید بعد یک فیلد هم برای فایل صوتی قاری توی برنامه بعد از کلیک روی هر با توجه به شماره فایل صوتی رو صدا بزنه و رنگ فیلد انتخاب شده هم تغییر کنه و ....

یه سیستم هم قبلا نوشته شده ولی متفاوت تره به صورت سخت افزاری و خیلی جالبتر. آیه های قران دارای حسگر یه چیز دستی هم داری شبیه به موس که با بلوتوث کار میکنه با قرار دادن این موسه روی هر آیه شروع میکنه به خوندن نزدیک به 8 قاری هم داره...

roolinjax
سه شنبه 21 شهریور 1391, 18:47 عصر
سلام من دیتابیس کامل قرآن رو دارم ، اگر بخواید براتون میذارم که دیگه نیاز به نوشتن نداشته باشین که غیر ممکن هم هست
این دیتابیس یه جدول داره که توش شماره آیه و سوره و متن آیه رو داره و تا اونجایی که یادمه ترجمه آیه رو هم داره.
خواستین بگین بگردم رو سیستمم براتون بذارم.

FastCode
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 00:13 صبح
خیلی جالبه
۶ نفر پست دادن.
۳ نفر از هم تشکر کردن.
ولی کسی که سوال پرسیده نیست.

amir4015
جمعه 24 شهریور 1391, 13:43 عصر
دوست عزيز مي شه ديتابيس رو بزاري