PDA

View Full Version : مبتدی: اتصال به SQLServer

keylogger
سه شنبه 21 شهریور 1391, 02:51 صبح
سلام دوستان من دنبال سورس یک برنامه میگردم که آدرس سرور و یوزرنیم و پسورد دیتابیس(MSSQL) رو از من بخواد و کانکت بشه به سرور و قابلیت ادیت داده هارو به من بده !
میدونم با برنامه هایی مثل Microsoft SQL server میشه این کارو کرد ولی این سورس و برای استفاده در یک برنامه میخوام !

pooya1072
سه شنبه 21 شهریور 1391, 07:26 صبح
سلام
فرضیات :
نام سرور :pooya-pc\pooya
نام بانک اطلاعاتی : MyDatabase
نام کاربری : admin
پسورد : 12345

ابتدا باید namespace مربوطه رو توی برنامه بیاری:

Imports System.Data.SqlClient

در ادامه دستورات زیر بانک اطلاعاتی رو به برنامه متصل می کنی :

Dim CString as New SqlConnection
CString.ConnectionString="Data source=pooya-pc\pooya;initial catalog=MyDatabase;uid=admin;password=12345

تا اینجا به بانک متصل شدیم.حالا باید شی DataAdapter رو ایجاد کنیم:

Dim DAdapter AsNewSqlDataAdapter

سپس دستورات SQL جهت خواندن اطلاعات از جدول بانک اطلاعاتی و همچنین معرفی String Connection رو ایجاد می کنیم که از جنس شی SqlCommand هستند :

Dim Cmd AsString = "SELECT * FROM Table1"
DAdapter.SelectCommand = New SqlClient.SqlCommand(Cmd)
DAdapter.SelectCommand.Connection = CString

حالا می تونیم شی دیتاست رو ایجاد و اون رو با دستور Fill پر کنیم :

Dim DSet AsNewDataSet
CString.Open()
DAdapter.Fill(DSet, "Table1")

مجموعه دستورات رو به صورت پشت سر هم برات می ذارم :

Imports System.Data.SqlClient
PublicClassForm1
PrivateSub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) HandlesMyBase.Load
Dim CString AsNewSqlConnection
CString.ConnectionString = "Data source=pooya-pc\pooya;initial catalog=MyDatabase;uid=admin;password=12345"
Dim DAdapter AsNewSqlDataAdapter
Dim Cmd AsString = "SELECT * FROM Table1"
DAdapter.SelectCommand = New SqlClient.SqlCommand(Cmd)
DAdapter.SelectCommand.Connection = CString
Dim DSet AsNewDataSet
CString.Open()
DAdapter.Fill(DSet, "Table1")
EndSub
EndClass

همونطور که میبینی شی dataset رو هم ساختیم.
دستور فراخوانی جدول مورد نظر که در اینجا اسمش table1 رو هم ایجاد کردیم.

keylogger
سه شنبه 21 شهریور 1391, 14:56 عصر
مرسی از راهنمایی دوست عزیز.

میشه اینو با یک پروژه نشون بدید ! یعنی فایل پروژه

Hybrid
سه شنبه 21 شهریور 1391, 15:41 عصر

سلام ، عزیز حتما باید ایشون از وقشتون بزنن و یک پروژه واسه شما درست کنند و تحویل بدن ؟ واسه انجام دادن این پروژه اگه آشنایی مقدماتی با بانک اطلاعاتی SqlServer و Connection String داشته باشید میتونید راحت انجامش بدین.

چندین پروژه رو خودم به شخصه داخل همین بخش دیدم و از همین طریق به بانک وصل شدن ، اگه جستجوی کوچیکی انجام بدین میتونید پیداشون کنید ، پیشنهاد میکنم داخل گوگل جستجو کنید ( فقط صورت سوال تغییر کرده یعنی به جای اینکه شما مسقیما User و Password رو داخل Connection String وارد کنید از کاربر میگیرین و مقایسه میکنید) ،

یا اگه دوست دارید خودتون درستش کنید در مورد Connection String و نحوه ی وصل شدن با بانک SQL Server و همچنین دستور If تحقیق بکنید ( با همینا درست میشه).

امیدوارم از گفته های این حقیر ناراحت نشده باشید

موفق باشید

keylogger
سه شنبه 21 شهریور 1391, 17:21 عصر
من خودم داخل انجمن خیلی سرچ کردم ولی چیز اینچنین ندیدم ! یعنی اینی که من میخواستم

pooya1072
سه شنبه 21 شهریور 1391, 20:30 عصر
سلام دوست عزیز
جوابی که براتون گذاشتم خودش یه پروژه بود ولی در هر حال .....
یه سوال...آیا Sql Server نصب شده داری؟...این یه الزامه که اگه می خوای توی برنامه ات از بانک اطلاعاتیه SQL استفاده کنی لا اقل یه آشناییه مقدماتی هم که شده با SQL داشته باشی.
اگه جوابت مثبته داخلش یه دیتابیس به نام MyDatabase بساز و یه یوزر براش تعریف کن.اینو بلدی انجام بدی؟
از امروز که گذشت.اگه خواستی بگو تا فردا یه نمونه برات بزارم , ولی اگه SQL بلد نیستی فکر نکنم به کارت بیاد.
تا فردا

keylogger
سه شنبه 21 شهریور 1391, 20:52 عصر
بله نصب شده دارم !

pooya1072
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 07:40 صبح
سلام
قبل از اجرای برنامه ابتدا باید توی SqlServer یک دیتابیس ایجاد کن و یوزر و پسورد براش بساز.توجه کن که حتما با یوزر و پسورد باشه.برنامه رو تند تند نوشتم.روی حالت windows Authentication اجرا نمیشه و حتما باید روی حالت SQL Server Authentication بالا بیاد.
نام سرور و instance name رو به شکل زیر وارد کن.مثلا اسم کامپیوترت اگه Test-pc باشه و instance name هم MySqlServer باشه server name به صورت زیر نوشته بشه:
Test-pc\MySqlServer