PDA

View Full Version : مبتدی: من باید مثلا مقتصات یه دکمه رو بر اساس درصد کنم ؟ تا توی تمام مانیتور ها عریض تغییر نکنه؟

samadblaj
سه شنبه 21 شهریور 1391, 13:59 عصر
سلام ببخشید من باید مثلا مقتصات یه دکمه رو بر اساس درصد کنم ؟ تا توی تمام مانیتور ها عریض تغییر نکنه؟

مثلا یه دکمه میزارم روی فرم وقتی اجراش میکنم جای قبلیش نیست ؟ :لبخند:

باید چجور مقیاص رو به درصد تبدیل کنم مثل left و اینا...

Fartaj
سه شنبه 21 شهریور 1391, 14:36 عصر
سلام

والا در مورد مختصات دهی من اطلاعی ندارم شاید بشه !

اما در کل مشکل شما با دیو و css حل می کنیم

ببینید در طراحی قالب به شخصه از 2 روش استفاده می کنم :

یا عرض سایت مشخصه پس یه دیو کلی با عرض مشخص در نظر می گیرم که این عرض رو براساس مانیتور کاربرها در نظر می گیرم مثلا می گم بیشتر کاربرها درحال حاضر حداقل مانیتور با رزولوشن 768*1024 رو دارند پس من میام عرض سایت رو روی 900 می زارم و میارمش وسط

اما گاهی اوقات میایم زمینه رو 100% می زاریم

و در کل ابزارهای داخل اون زمینه اصلی رو هم داخل دیو می زاریم و موقعیت اون دیو رو با دیو زمینه مقایسه می کنیم ( این چیدمان نیاز به css داره )

سوالی داشتید در خدمتم

samadblaj
سه شنبه 21 شهریور 1391, 14:41 عصر
ممنونم آقای Fartaj شما همیشه به بنده لطف داشتید توی این سوتو کوری این تالار به داد من رسیدید.
یه سوال دیگه که هست اگه بخوام مستر رو به چند بخش تقسیم کنم باید از چه ابزاری استفاده کنم؟
همینطور یه مشکل دیگه که دارم یه عکس گذاشتم توی صفحه وقتی یه لینک میزارم روش جایگاهشو درست انتخاب میکنم وقتی فرم رو اجرا میکنم جای اصلیش نیست.

مرسی از لطفت

Fartaj
سه شنبه 21 شهریور 1391, 14:53 عصر
خواهش می کنم امیدوارم تونسته باشم درست کمکتون کنم

ببینید نمی دونم تا چه حد با css آشنایی دارید !

معمولا تازه کارها برای تقسیم بندی صفحه از جدول استفاده می کنند اما کار جالب نیست هم دردسر بعدی داره هم سایت رو سنگین تر می کنه یکم وقت بزارید css بنویسید کار تمیزتری می شه

مثلا برای یک قالب سه ستونه ما میام یک زمینه اصلی تعریف می کنیم :

.main
{
margin:0px auto auto auto;
width:910px;
background:#506C88;
}

در این کلاس ما margin مربوط به چپ و راست را روی auto می زاریم تا وسط قرار بگیرد . و همونطور که گفتم عرض زمینه رو هم مشخص کردیم و همه ابزار ها رو داخل این زمینه می زاریم

خوب می ریم سراغ ستون ها :

.right
{
margin-top:4px;
margin-right:5px;
float:right;
width:180px;
position: relative;
margin-bottom: 0px;
}
.left
{
margin-top:4px;
margin-left:5px;
float:left;
width:180px;
position: relative;
}

.center
{
margin-top:25px;
margin-right:5px;
margin-left:5px;
width:530px;
float:left;
}

ما وقتی می خوایم چند تا دیو رو کنار هم بزاریم از float استفاده می کنیم حالا اگر float روی right باشه دیو ها رو از راست می چینه و اگر روی left باشه از چپ کنار هم می چینه

حالا می ریم تو صفحه و فایل css رو به صفحه ضمیمه می کنیم و به این صورت دیو ها رو قرار می دیم :

<div class="right"></div>
یا
<div class="main"></div>