PDA

View Full Version : سوال: درخواست کمک برای راه اندازی درگاه پارسیان

eng.masood
سه شنبه 21 شهریور 1391, 16:03 عصر
سلام
من با بانک پارسیان قرارداد بستم اما برای راه اندازیش به زبان php مشکل دارم.
از دوستان اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم.
اون فایل payment رو باید جایی اینکلود کنم؟!
کلا واسه درخواست دادن چطور باید توابع رو فراخونی کنم.

با تشکر

Hr.Ziggurat
سه شنبه 21 شهریور 1391, 16:29 عصر
سلام ، خوب اول باید کتابخونه ی nusoap رو دانلود کنی.
بعد توی فایل payment دو تا تابع وجود داره ، اولی gotoParsian که وارد سامانه ی پرداخت بانک میشه ، و یکی هم check_Payment_Parsian که واسه چک کردن پرداخته.
اگه میخوای از همین فایل payment استفاده کنی باید پوشه ی فایل های کتابخونه ی nusoap کنارش باشه.
پس برای وصل شدن کاربر به بانک باید تابع gotoParsian فراخوانی بشه ، با این کار یه آرایه که شامل PIN ، مقدار پول واریزی ، شماره ی سفارش ، آدرس صفحه ی بازگشت از بانک و اعتبار و وضعیت هست با پروتکل ارتباطی nusoap به بانک فرستاده میشه. بانک هم بعد از چک کردن پارامترهای ارسالی ، یه نتیجه بر میگردونه که اگه خطا نباشه وارد صفحه ی بانک میشه و اگر هم خطا وجود داشته باشه ، پارامترهای برگشتی (که شامل authority و status و orderId هست) رو اکو میکنه.
فقط توجه کن که getResNum یه تابع هست که خودت باید بنویسیش و باید یه کد که شناسه ی خرید هر خریدار هست رو بر گردونه ، این شناسه ی خرید حتماً باید توی پایگاه داده ی سایتت ذخیره بشه.

eng.masood
سه شنبه 21 شهریور 1391, 16:42 عصر
سلام ، خوب اول باید کتابخونه ی nusoap رو دانلود کنی.
بعد توی فایل payment دو تا تابع وجود داره ، اولی gotoParsian که وارد سامانه ی پرداخت بانک میشه ، و یکی هم check_Payment_Parsian که واسه چک کردن پرداخته.
اگه میخوای از همین فایل payment استفاده کنی باید پوشه ی فایل های کتابخونه ی nusoap کنارش باشه.
پس برای وصل شدن کاربر به بانک باید تابع gotoParsian فراخوانی بشه ، با این کار یه آرایه که شامل PIN ، مقدار پول واریزی ، شماره ی سفارش ، آدرس صفحه ی بازگشت از بانک و اعتبار و وضعیت هست با پروتکل ارتباطی nusoap به بانک فرستاده میشه. بانک هم بعد از چک کردن پارامترهای ارسالی ، یه نتیجه بر میگردونه که اگه خطا نباشه وارد صفحه ی بانک میشه و اگر هم خطا وجود داشته باشه ، پارامترهای برگشتی (که شامل authority و status و orderId هست) رو اکو میکنه.
فقط توجه کن که getResNum یه تابع هست که خودت باید بنویسیش و باید یه کد که شناسه ی خرید هر خریدار هست رو بر گردونه ، این شناسه ی خرید حتماً باید توی پایگاه داده ی سایتت ذخیره بشه.

بنده هم همه ی این کار ها رو کردم اما وقتی کد زیر اجرا میشه:

$soapclient = new soapclient('https://www.pec24.com/pecpaymentgateway/eshopservice.asmx?wsdl','wsdl');

ارورر میده که :

SoapClient::SoapClient() [<a href='soapclient.soapclient'>soapclient.soapclient</a>]: Invalid parameters
پارامتر هاش طبق نمونه خود بانک همین ها میشن دیگه ....

Hr.Ziggurat
سه شنبه 21 شهریور 1391, 17:11 عصر
اوه ! یادم رفته بود ! به جای soapclient توی اون خط بذار nusoap_client

eng.masood
سه شنبه 21 شهریور 1391, 17:14 عصر
اوه ! یادم رفته بود ! به جای soapclient توی اون خط بذار nusoap_client

ممنون حل شد. اما الان گیر میده به pin فروشنده و ارورر 22 میده ...
کلا تو این کدا هر خطش باید یه اررور بده و واسه حلش باید 100 جا رو بگردم!
فکر کنم پین اشتباه بهم داده باشن!
بازم ممنون

m.eslahi.k
سه شنبه 30 آبان 1391, 14:42 عصر
دوستان، من توی راه اندازی درگاه بانک پارسیان برای یک اسکریپت ارور از ایجاد soap دریافت می کنم.

$soapclient = new nusoap_client('https://www.pec24.com/pecpaymentgateway/eshopservice.asmx?wsdl','wsdl');

این جا soap ایجاد می شود اما در خط بعد

if (!$err = $soapclient->getError())
$soapProxy = $soapclient->getProxy() ;

شرط if برقرار می شود و ارور زیر چاپ می گردد:

A proxy can only be created for a WSDL client

rezaonline.net
سه شنبه 30 آبان 1391, 15:18 عصر
آدرس وبسرویس بانک پارسیان عوض شده .

m.eslahi.k
سه شنبه 30 آبان 1391, 15:34 عصر
حق با شما بود. ممنونم