PDA

View Full Version : مبتدی: به کار بردن متغیر صحیح برای ذخیره زمان و ساعت

aminaltavista
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 09:31 صبح
سلام

مطابق عنوان پست من در حال نوشتن برنامه ای هستم که زمان لاگین هر کاربر زمان و تاریخ رو ثبت میکنه . خب نوع فیلدی که این مقادیر رو در دیتابیس نگه میداره باید چی باشه ؟ به دو دلیل این سوال رو کردم هر چند شاید پیش پا افتاده باشه اما به نظرم مهمه:

1- تاریخ و زمانی که ثبت میشه قبل از ثبت به تاریخ شمسی تبدیل میشه و بعد عمل ثبت انجام میشه
2- پس از یه مدت مثلا یک ماه باید ساعت و تاریخ محاسبه بشه . و مقدار کارکرد هر فرد هم نیز همین طور

آیا بهتر نیست از نوع nvarchar تعریف کرد و یا رشته ای ؟

uniqueboy_ara
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 09:43 صبح
اگر از SQLserver 2008 استفاده می کنید، نوع فیلد رو datetime2 قرار بدید، تا به راحتی بتونید تاریخ شمسی رو هم ذخیره کنید

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 10:00 صبح
آقا قضیه چیه؟ همه یه دفعه مشکل ذخیره DateTime پیدا می کنند؟ الان یه هفته است داره این سوال تکرار میشه. اگه خبریه به ما هم بگید!

aminaltavista
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 11:46 صبح
آقا قضیه چیه؟ همه یه دفعه مشکل ذخیره DateTime پیدا می کنند؟ الان یه هفته است داره این سوال تکرار میشه. اگه خبریه به ما هم بگید!

به نظرم همه این ها بر میگرده به تاریخ شمسی و نحوه به کار گیری و محاسبه و ذخیرش در دیتابیس چون همون طور که میدونید سیستم و دیتابیس به صورت پیش فرض تاریخ میلادی رو میشناسه و ما باید با ترفند و گول زدن با تاریخ شمسی کار کنیم البته این مشکل برا ما developer هاست که برنامه های حرفه ای مینویسیم والا میشه تاریخ رو به صورت رشته ذخیره کرد.:لبخند:

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 11:49 صبح
به نظرم همه این ها بر میگرده به تاریخ شمسی و نحوه به کار گیری و محاسبه و ذخیرش در دیتابیس چون همون طور که میدونید سیستم و دیتابیس به صورت پیش فرض تاریخ میلادی رو میشناسه و ما باید با ترفند و گول زدن با تاریخ شمسی کار کنیم البته این مشکل برا ما developer هاست که برنامه های حرفه ای مینویسیم والا میشه تاریخ رو به صورت رشته ذخیره کرد.:لبخند:
بابا developer، دست ما رو هم بگیر!