PDA

View Full Version : دات نت یا پی اچ پی؟؟

chahabi
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 18:12 عصر
سلام
من دو ماه از تابستونم رو صرف یادگیری سی شارپ کردم که تا الان نتیجه ای نگرفتم
HTML & CSS هم مقداری کار کردم چند ماه پیش
رشته من هیچ ارتباطی به برنامه نویسی نداره و آینده کاریه مرتبطی هم نداره
و خودم هم نمی خوام در این زمنیه کار کنم ، بیشتر به خاطر علاقه ای که به طراحی سایت دارم میخوام توی دوران دانشجویی هم به علاقه ام برسم و هم کسب درامد کنم
حالا موندم سی شارپ و ای اس پی کار کنم یا برم دنبال پی اچ پی ؟؟
از بعضی ها میشنوم که برای طراحی سایت استفاده از پی اچ پی زمان کمتری رو میگیره
راستش نمیخوام زیاد زمان بذارم، یه طوری باشه که به درسم هم لطمه نزنه

لطفا راهنمایی کنید
خیلی سردرگم شدم
با تشکر از مدیران سایت برنامه نویس

nemo php
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 11:55 صبح
سلام.
خوب هر دوتاشون مزایایی دارن ونمیشه گفت کدوم بهتره اما php دارای امنیت بیشتری هستش سرعت اجرای بالاتری داره اما از لحاظ گرافیکی کم میاره وباید زحمت زیادی بکشی. قابلیت حمل بالای داره و بر روی سیستم عامل های مختلف قابل اجرا ست.وزبانشم خیلی شبیح سی هستش وراحت میتونید یاد بگیرید.

saman.khademi
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 12:13 عصر
شما با PHP مثل يه آدم مجرد هستي همه كار همه جا مي تونيد انجام بديد دست بالتون بسته نيست ولي توي Visual studio و IDE هاي ديگه وقتي ميخواي با فريم ورك ASP كار كني خيلي بايد تابعش باشي و البته شما با يك notepad ميتونيدت php بنويسي ولي .net
خب كلا اومدي تو فروم php معلوم ازش تعريف مي كنيم!

chahabi
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 12:30 عصر
راستش من یه استاد سی شارپ داشتم خیلی از پی اچ پی بد میگفت
من حس میکنم که پی اچ پی مطالبش سبک تر باشه و یادگیریش زمان کمتری رو بگیره درسته؟
و سوال دیگه اینکه به نظر شما اول خودم کار کنم ( خود آموز) یا از همون ابتدا برم آموزشگاه یاد بگیرم؟
چه منابعی رو معرفی میکنید؟
و دوستان بگن که چند وقته خودتون یاد گرفتید ( در حد اینکه یه سایت شرکتی مناسب طراحی کنید)

teymoorei
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 12:53 عصر
سلام
دوست عزیز ببین دلایل زیادی رو میتونم بگم مبنی بر ارجعیت PHP به ASP.NET .
مثلا سرعت غیر قابل مقایسش یا Open Source بودنش و غیر ...
اما اگه بخوای برنامه نویس وب بشی باید یک پکیچ رو یاد بگیری که به ترتبیت اولویت در زیر برات مینویسم :
HTML
CSS
PHP
Java Script
AJAX
نمی خوام بترسی یا جا بزنی اما اینارو باید یاد بگیری ولی همه این ها چون زبان های Script هستند خیلی ساده هستند و جذاب .

در هر صورت باید علاقه داشته باشی و پشتکار
سوال دیگه ای بود درخدمتم

chahabi
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 15:42 عصر
سلام
دوست عزیز ببین دلایل زیادی رو میتونم بگم مبنی بر ارجعیت PHP به ASP.NET .
مثلا سرعت غیر قابل مقایسش یا Open Source بودنش و غیر ...
اما اگه بخوای برنامه نویس وب بشی باید یک پکیچ رو یاد بگیری که به ترتبیت اولویت در زیر برات مینویسم :
HTML
CSS
PHP
Java Script
AJAX
نمی خوام بترسی یا جا بزنی اما اینارو باید یاد بگیری ولی همه این ها چون زبان های Script هستند خیلی ساده هستند و جذاب .

در هر صورت باید علاقه داشته باشی و پشتکار
سوال دیگه ای بود درخدمتم

ممنون از راهنمایی تون
HTML & CSS رو تا حدودی بلدم ولی نیاز به کار بیشتری دارم
راستش سوال اصلی من اینه که میتونم در کنار رشته اصلی خودم PHP هم کار کنم و سایت بزنم؟
و ازتون یه زمان میخوام
میخوام بدونم با صرف چه زمانی(میانگین) می تونم یه برنامه نویس خوب نه عالی PHP بشم؟

سپاس

css-man
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 17:08 عصر
اولا برای طراحی فقط php
دوما زمان مشخص نیست

بستگی به هوش و استعداد خودت داره ولی فکر کنم تو 5-6 ماه بتونی php رو در حد خوب بنویسی

Keramatifar
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 20:56 عصر
به هر حال هر دو زبان مزایایی دارند
من به هر دو زبان برنامه نویسی و تدریس می کنم
تجربه ما ثابت کرده افرادی که با استفاده از PHP برنامه نویسی رو یاد می گیرن به مراتب برنامه نویسان بهتری می شوند نسبت به کسانی که با ASP.NET یاد گرفته اند و در آینده نیز به راحتی می توانند ASP.NET را یاد بگیرند
اما افرادی که با ASP برنامه نویس شده اند به این راحتی ها نمی توانند PHP یاد بگیرند
و البته در حال حاضر PHP بازار کار بسیار بهتری دارد

chahabi
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 22:19 عصر
به هر حال هر دو زبان مزایایی دارند
من به هر دو زبان برنامه نویسی و تدریس می کنم
تجربه ما ثابت کرده افرادی که با استفاده از PHP برنامه نویسی رو یاد می گیرن به مراتب برنامه نویسان بهتری می شوند نسبت به کسانی که با ASP.NET یاد گرفته اند و در آینده نیز به راحتی می توانند ASP.NET را یاد بگیرند
اما افرادی که با ASP برنامه نویس شده اند به این راحتی ها نمی توانند PHP یاد بگیرند
و البته در حال حاضر PHP بازار کار بسیار بهتری دارد
ممنون از راهنمایی هاتون
ممکنه یه منبع برای شروع بهم معرفی کنید
من مقداری با سی شارپ کار کردم ولی تا حدودی با منطق برنامه نویسی C اشنا هستم.اگر ممکنه یه کتاب فارسی معرفی کنید

سپاس

azowghi
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 22:53 عصر
کتاب آقای جعفر نژاد قمی خوبه

chahabi
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 23:27 عصر
کتاب آقای جعفر نژاد قمی خوبه
لینک کتابشون رو میدید؟؟؟
چطوری تهیه کنم؟

Keramatifar
جمعه 24 شهریور 1391, 01:08 صبح
ممنون از راهنمایی هاتون
ممکنه یه منبع برای شروع بهم معرفی کنید
من مقداری با سی شارپ کار کردم ولی تا حدودی با منطق برنامه نویسی C اشنا هستم.اگر ممکنه یه کتاب فارسی معرفی کنید

سپاس
من همیشه به دانشجوهام پیشنهاد می کنم که اگر 1 سال زمان بگذارید زبان یاد بگیرید و 2 کتاب انگلیسی بخوانید خیلی بهتر است تا اینکه 20 کتاب فارسی بخوانید
بعنوان مرجع خوب برای شروع کتاب php انتشارات wrox را پیشنهاد می کنم
همچنین در کلاس های آموزشی که برگزار می کنم هم می توانید طی 10 جلسه برنامه نویسی PHP, MySql, JavaSCript, jQuery, AJAX را یاد بگیرید:
http://keramatifar.ir/PHPCourse.php

teymoorei
جمعه 24 شهریور 1391, 08:47 صبح
دوست گلم میتونی از وب سایت شخصی خودم یک کتاب واسه شروع دانلود کنی .

www.aliteymoori.ir (http://www.aliteymoori.ir)

nemo php
شنبه 25 شهریور 1391, 16:11 عصر
کتاب جعفر نژاد خوبه هم ساده هستش هم روان گفته اما کد برنامه هارو اصلا توضیح نمیده هی مینویسه این خط تا اون خط اینکارارو میکنه.ولی واسه مبتدیا خیلی خوبه

visualc
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 16:24 عصر
آقا من از راهنمایی شما راضی نیستم چرا اینقدر کلی؟!
مثلا بفرمایید توی oop کدوم بهتره؟ mvc کدوم؟ آیا مثل asp میشه کامپوننت ui برای php نوشت؟ php هم orm داره؟ php آیا di هم داره؟ چیزی مثل spring توی java هم داره؟ آینده php چجوریه؟ آیا جاوا بهترین گزینه برای یادگیری web app dev سختیش میارزه به یادگیری php یا .net ؟
لطفا فوق حرفه ای راهنماییم کنید
با تشکر