PDA

View Full Version : سوال: نصب برنامه های vb.net

hesamamir
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 00:17 صبح
سلام . من یک برنامه دارم کل پوشه رو از تو سیستم خودم دقیقا در یک سیستم دیگه تو همون آدرس کپی کردم
framwork.net2 رو هم نصب کردم اما وقتی exe برنامه رو از پوشه relases باز می کنم
خطا می ده و میگه نمی تونه بانک رو باز کنه
بانک هم sql بود الان sqlserver 2000 رو هم نصب کردم ولی بازم موقع خواندن اطلاعات از بانک خطا می ده
چیکار باید بکنم
با vb.net2005 نوشتم

Hybrid
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 09:07 صبح
سلام . من یک برنامه دارم کل پوشه رو از تو سیستم خودم دقیقا در یک سیستم دیگه تو همون آدرس کپی کردم
framwork.net2 رو هم نصب کردم اما وقتی exe برنامه رو از پوشه relases باز می کنم
خطا می ده و میگه نمی تونه بانک رو باز کنه
بانک هم sql بود الان sqlserver 2000 رو هم نصب کردم ولی بازم موقع خواندن اطلاعات از بانک خطا می ده
چیکار باید بکنم
با vb.net2005 نوشتم

سلام ، آیا شما بانک اطلاعاتی برنامه رو روی همون برنامه انتقال دادین ، Connection String برنامتون رو قرار ندادین ببینم چکار کردین ، آیا بانک شما Sql server Express هست ؟

بانک اطلاعاتیتون رو Attach کردین در سیستم مقصد ؟ لطفا بیشتر توضیح بده با این توضیحاتتون اصلا نمیشه راهنمایی کرد

hesamamir
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 10:35 صبح
متشکر از وقتی که گذاشتید

من یک پوشه در مسیر درایو d ایجاد کردم که داخل اون دو بخش می شه

d:\prog\main
فرم های برنامه شامل فایل های bin relese فرم ها و اصل پروژه و ...

d:\prog\data
شامل بانک sql و پوشه انتقال تصاویر و کلا به عنوان پوشه بانک

من کل پوشه prog رو انتقال دادم به یک سیستم دیگه و دقیقا در درایو d اون کپی کردم
کد تمام اتصالات به بانک شامل خواندن و نوشتن و غیره همش از همین دستورات پیروی میکنه

Dim sqlConn As SqlConnection
sqlConn = New SqlConnection("Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=D:\BSJ-Kashef\Prog\BSJ_Kashef\KASHEF\Kashef.mdf;Integrate d Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True")
sqlConn.Open()

Dim sqlComm As SqlCommand
Dim sqlReader2 As SqlDataReader

Dim strSQL1 As String = "SELECT dbm_name,dbm_pass,dbm_prss FROM manage_kdb WHERE dbm_name='" + TextBox1.Text + "' AND dbm_pass='" + TextBox2.Text + "' AND dbm_prss='" + Label4.Text + "'"

sqlComm = sqlConn.CreateCommand
sqlComm.CommandText = strSQL1
sqlReader2 = sqlComm.ExecuteReader

If sqlReader2.Read = True Then

اما اینکه شما میگید با اتک میکردم رو من نشنیدم و بلد هم نیستم

Hybrid
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 11:13 صبح
شما بانک رو داخل مسیر d:\prog\data قرار میدین اما اگه به Connection String برنامتون دقت کنید در قسمت Attachdbfilename مسیر رو D:\BSJ-Kashef\Prog\BSJ_Kashef\KASHEF\Kashef.mdf
وارد کردین که کاملا اشتباه است ، پس هر دو رو دقیقا یکی بزار

hesamamir
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 11:26 صبح
حق با شماست من اون ادرس ها رو برای مثال گفتم . الان من برنامه که روی سیستم خودم اجرا می کنم یا از توی f5 وی بی دات نت میزنم باز میکنه و کاملا درسته
آدرس دیتا بیس من D:\BSJ-Kashef\Prog\BSJ_Kashef\Data\Base که داخلش kashef.mdf قرار داره.
متاسفانه الان سیستم دیگه ای ندارم که روش اجرا کنم
اگر نشد دوباره مزاحم میشم

alimanam
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 14:03 عصر
با سلام

شما بانک برنامه رو احتمالاً با نسخه SQL EXPRESS 2005 اون هم با استفاده از امکانات خود ویژوال استودیو ایجاد کردین . خوب برای اجرا درست برنامه نیاز که همین نسخه از SQL رو هم روی سیستم مقصد نصب و راه اندازی کنین . برای این کار 2 راه وجود داره یا خودتون به مسیر زیر برین ( من چون ویژوال استودیو 2008 دارم ممکنه آدرس ها کمی با آدرس های شما که دارین از نسخه 2005 استفاده میکنین تفاوت داشته باشه )

D:\Program Files\Microsoft SDKs\Windows\v6.0A\Bootstrapper\Packages\SqlExpres s\en

در مسیر فوق یک فایل اجرایی به نام sqlexpr32 هست که در واقع نسخه اکسپرس اس کیو ال 2005 هستش . این فایل رو یا دستی روی سیستم کاربر نصب کنین یا برای برنامه خودتون یک پروژه نصب ایجاد کنین و موارد فوق در اون پروژه لحاظ کنین . اگر وقت کردم یک فایل آموزش برای این منظور اماده میکنم .

موفق باشید./

alimanam
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 15:54 عصر
با سلام

از لینک زیر میتونین فایل آموزشی در این مورد رو مشاهده کنین .

http://barnamenevis.org/showthread.php?360952

موفق باشید./