PDA

View Full Version : سوال: Prado Framework ,Zend Framework ,CakePHP,CodeIgniter

habibvafapour
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 10:40 صبح
سلام دوستان در صفحه PHP چهار عنوان موجود میباشد Prado Framework ,Zend Framework ,CakePHP,CodeIgniter میخواستم بدونم این ها نرم افزار میباشند یا پرتال های CMS میباشد یا چیزی دیگر.
ببخشید این سوال رو اینجا مطرح کردم آخه توی هر بخشش که برین درکل هر کسی که این سوال را پرسیده جواب درست دریافت نکرده
بازم شرمنده که مزاحم اوقات شریف همه شما شدم میخواستم بدونم اگر عنوان های نامبرده نرم افزار است کدومش قابلیت بالایی در طراحی صفحات php را دارد
متشکرم.

habibvafapour
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 11:32 صبح
هنوز این سوال بی جواب است

MMSHFE
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 12:50 عصر
با سلام، دوست گرامی اینها فریمورکهای تحت PHP هستن که با کمک اونها کدنویسی شما ساخت یافته تر و منظم تر خواهد شد اما برای طراحی سایت، ضروری نیستن و با PHP معمولی و بدون استفاده از این فریمورکها هم میتونید سایتهای خیلی خوب و قدرتمند طراحی کنید. درواقع فریمورکهای PHP به شما کمک میکنن که راحتتر و سریعتر و بهینه تر کدنویسی کنید. هرچند یادگیری این فریمورکها و تسلط کامل به اونها خودش به تنهایی یکی دو سال زمان لازم داره و پیشنیازش هم یادگیری خود PHP هست.
موفق باشید.

MMSHFE
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 12:52 عصر
هنوز این سوال بی جواب است
دوست گرامی، لطفاً Off Topic نگذارین. این پاسخ شما حدوداً 1 ساعت بعد از پاسخ قبلی ارسال شده. اگه کسی فرصت و توان پاسخ دادن به سؤالات شما رو داشته باشه، دریغ نمیکنه و نیازی به یادآوری نیست. اینبار صرفاً به تذکر اکتفا شد. منبعد طبق قوانین برخورد خواهد شد. موفق باشید.

habibvafapour
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 13:33 عصر
مرسی دوست عزیز
میشه بگین کدوم یک از این برنامه ها کامل تر هستن میخواستم یکیشون رو دانلود کنم

MMSHFE
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 13:39 عصر
تقریباً قدرت همه اینها در یک حد و اندازه هست و بستگی به نحوه استفاده شما از اونها داره اما من شخصاً Zend رو بیشتر میپسندم. البته این رو هم بگم که یادگیری Zend هم از همه سخت تره!

habibvafapour
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 13:45 عصر
من از نرم افزار phpDesigner 8 استفاده میکن
م کار کردن باهاش بسیار راحت است
میخواستم بدونم zend هم مثل phpDesigner دارای کتابخانه ای برای کدها است

MMSHFE
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 13:54 عصر
دوست عزیز، این برنامه ها هیچ کدوم IDE نیستن. اینها فقط یکسری فایل هستن که با روشهایی مثل include کردن و... میتونید از امکاناتی که توی اونها معرفی شده در برنامه های خودتون استفاده کنید. اگه IDE میخواین باید از Zend Studio استفاده کنید که اگه بتونید به درستی تنظیمش کنید، phpDesigner که سهله، قدرتش در سازگاری با PHP از Visual Studio مایکروسافت هم بیشتره.
موفق باشید.

habibvafapour
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 19:46 عصر
دوست عزیز نرم افزار zend رو نصب کردم
این نرم افزار منبع آموزشی فارسی یا انگلیسی ندارد
از دوستان لینک انگلیسی یا فارسی داره ؟
ممنون

plague
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 21:51 عصر
شما اگه تو گوگل سرچ میکردین zend چیست نیازی نبود این تاپیک رو بزنید

اگر هم سرچ میکردین Zend documentation یا آموزش zend نیاز نبود که این سوال آخری رو بپرسید