PDA

View Full Version : سوال: آپدیت نشدن رکورد

hamedd82
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 10:44 صبح
سلام دوستان
من یه سایتی دارم که برای نمایش اطلاعات از دیتا لیست استفاده کردم که درون دیتا لیستم ( تصویر ، 2 تا ImageButton و 2 تا لیبل ) که هدف از گذاشتن ImageButton این بوده که وقتی کاربر روی اون کلیک کرد به تصویر مورد نظر امتیازی داده بشه و توی لیبل امتیاز کل را نمایش بده و هر تصویر امتیاز اولیش 0 هست من میخوام وقتی کاربر روی ImageButton کلیک کرد مقدار قبلی امتیاز با 1 جمع بشه و در لیبل نمایش داده بشه
مشکل من اینجاست که اصلا آپدیت نمیکنه
آیا بخاطر اینکه من ImageButton رو داخل دیتا لیستم گرفتم هست یا نه ؟در ضمن من توی شرط کدم نمیتونم فیلدی رو با یکی از کنترلهای درون دیتا لیستم مقایسه کنم
اگه میشه بگین مشکل من کجاست و چیکار باید بکنم
ممنون

hadidan
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 10:58 صبح
سلام دوست عزیز
مگر داده را از بانک استخراج نمیکنی و داخل دیتالیست قرار نمیدی؟؟؟!
اگر این کار رو انجام میدی فقط کافی که یک فیلد مثلا Rating در دیتابیست قرار بدی و رتبه رو در اون ذخیره کنی. دیگه هیچ وقت از بین نمیره
مثلاً کدی بنویسید که هروقت کاربر روی ImageButton کلیک کرد به مقدار فیلد Rating یک واحد اضافه کنه، بعد توی دیتالیست لیبلتون رو به این فیلد بایند کنید.

موفق باشید

hamedd82
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 11:13 صبح
دوست عزیز دقیقا مشکل من اینجاست همه اینکارارو کردم ولی وقتی کاربر روی ImageButtonکلیک میکنه هیچ اتفاقی نیوفته ، در ضمن من چطوری میتونم مقدار id تصویرمو که در بانک ثبت شده رو با id تصویری که قراره بهش امتیاز بدم مقایسه کنم الان مشکل من اینجاست
برای گرفتن id تصویر یک لیبل با بانکم بایند کردم ولی در قسمت کد نویسیم اصلا هیچ کنترلی رو نمیشناسه که بتونم با اون مقایسش کنم که شرط بذارم

hamedd82
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 11:52 صبح
کسی نمیتونه کمک کنه؟ لطفا اگه میتونین کمک کنین بدجور گیر کردم

hadidan
سه شنبه 04 مهر 1391, 15:12 عصر
دوباره سلام
نمیدونم چجوری براتون توضیح بودم، اینا همه مشکلاتی بودم که من هم تو اول یادگیریم داشتم!!! اگر حضوری میشد به شما در عرض 5 دقیقه توضیح میدادم! مسئله ساده است شما باید با استفاده Command Argument
Id تصویر رو بدست بیارید
لینک پاییین رو مطالعه کنید که چجور آقای دلشاد با استفاده Id رکورد، یک رکورد رو حذف میکنند
http://www.how2learnasp.net/article.aspx?code=f05c6d6f-4350-4efb-84b5-6e7dca3976c4
دقیقاً به همین روش باید آی دی رکوردی که روش کلیک کردید رو بدست میارید و بعد به فیلد امتیازش یک واحد اضافه میکنید.

saeed_sho
سه شنبه 04 مهر 1391, 19:07 عصر
با دیتاسورس کار میکنید یا codeBehinde?