PDA

View Full Version : حرفه ای: عدم نیاز به دیتابس

mohsen_popo
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 11:03 صبح
با سلام.........

چه طور می یتونم برنامه ای رو که با SQL نوشتم بدونه نصب SQL بر روی کامپیوتر دیگری نصب کنم؟؟؟؟؟؟؟

Hajivandian
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 11:37 صبح
سلام،
همچین کاری امکان پذیر نیست؛ به هر حال برنامه ای که از هر نوع دیتابیسی داره استفاده میکنه برای اتصال به اون نیاز به موتور اون دیتابیس داره. اما اگر حجم زیاد پایگاه داده اس کیو ال سرور باعث این تصمیم شده، میتونید از دیتابیس های کم حجم تر و قابل حمل استفاده کنید. مثل پایگاه داده SQlite (http://www.sqlite.org/)، یا SQL Server Compact Edition (http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=17876) و یا اخیرا هم یک نسخه محلی Local DB (http://www.dotnettips.info/Post/1023/localdb-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA) از دیتابیس اس کیو ال ارائه شده که استفاده از اون هم خالی از لطف نیست.

البته من شخصا استفاده از Sqlite رو توصیه میکنم، به دلیل انعاطف پذیری بالایی که داره.

mohsen_popo
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 11:43 صبح
خوب حالا که نمی شه ...په چرا بیشتر برنامه هایی که نصب میکنیم ...مثال(فتوشاپ......حتماً دیتابسی دارن)...نیازی ندارن...؟؟؟؟؟

حتماً یه تکنولوژی هست برای این کار !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hajivandian
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 12:01 عصر
فتوشاپ اینا رو نمیدونم ولی محض اطلاع، مرورگر فایرفاکس داره از دیتابیس SQlite استفاده میکنه.

Arash_janusV3
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 12:07 عصر
خوب از فایل های کناری هم استفاده کرد
مانند Xml
هرچند نیازی به دیتابیس نداره
اما از نظر کدنویسی زمان زیادی می بره
و برای پیدا کردن داده ای در خود فایل کار مشکلی ست
و بهترین راه اینه که یک جستجوی پیشرفته برای Xml هم طراحی کنید

mohsen_popo
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 12:07 عصر
مطلبی در مورد این پایگاه داده داری؟ sqlite

harani
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 13:22 عصر
اتفاقاً منم همچین سوال داشتم مثلاً دفترجه تلفن های پیشرفته و یا نرم افزار های حسابداری توشون حتماً یک database دارن ولی اگر کامپیوتر مقصدهم فاقدنرم افزار database هم باشن بازم کارایی خودشونو دارن و نیازی به نصب حتمی نرم افزارهای جانبی نیست . آیا راهی هست که مثل در پایان طراحی هنگام ساخت پروژه setup فایل این فایلها بطور اتوماتیک با نصب برنامه نصب بشن ؟؟؟؟؟؟؟

ehsan7007
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 14:41 عصر
اره دیگه ، با همین ویژال اگه ستاپ بسازید در اخر که پیش نیاز ها رو انتخاب می کنی ، هنگام نصب در سیستم دیگهخودش اتومات بقیه رو نصب می کنه ، مثل بیشتره بازی ها.

harani
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 16:01 عصر
اره دیگه ، با همین ویژال اگه ستاپ بسازید در اخر که پیش نیاز ها رو انتخاب می کنی ، هنگام نصب در سیستم دیگهخودش اتومات بقیه رو نصب می کنه ، مثل بیشتره بازی ها.

نه خوب بله خود برنامه رو که میریزه ولی بحث من اینکه که مثلاً من یک فایل sql ساختم که شامل یک جدول مثلاً تو درایو d م ذخیره کردم بعد تو برنامم از این دیتابیس استفاده میکنم . حال میخوام فایل ستاپو بسازم میخوام این دیتایس که ساختم موقع نصب تو کامپیوتر مقصدم ریخته و استفاده بشه و برنامه در هنگام اجرا مشکلی نداشته باشه حتی اگر کامپیوتر مقصد فاقد هرگونه نرم افزار پایگاه داده بود . لطفاً راهنمایی کنید .

ehsan7007
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 16:36 عصر
بدون هیچ چیز که نمیشه!

دوتا راه داره (البته فقط از نظر من) :
1. تغییر نوع دیتابیس
2. زرنگ بازی ! :لبخند:

حالا این زرنگ بازی یعنی چه ؟!
یعنی بیای و همراه ستاپ خودت ، SQL رو هم نصب کنی .
مثلا اگر فایل نصب اس کیو ال ، 20 تا فایل رو تو یه مسیر خاص می ریزه ، خوب چرا خودت اینکار رونکنه؟!

اینطوری کاربر ، هیچ چیزی به عنوان نصب اس کیو ال نمی بینه! و از نظر اون فقط برنامه ی شما رو نصب می کنه و بدون هیچ چی دیگه!

موفق باشید.

niloofar_f
یک شنبه 23 مهر 1391, 17:04 عصر
یعنی بیای و همراه ستاپ خودت ، SQL رو هم نصب کنی .
مثلا اگر فایل نصب اس کیو ال ، 20 تا فایل رو تو یه مسیر خاص می ریزه ، خوب چرا خودت اینکار رونکنه؟!

اینطوری کاربر ، هیچ چیزی به عنوان نصب اس کیو ال نمی بینه! و از نظر اون فقط برنامه ی شما رو نصب می کنه و بدون هیچ چی دیگه!

سلام
ممنون از راهنماییتون، ولی میشه لطف کنید بگید چجوری؟؟:اشتباه:

Farshid007
یک شنبه 23 مهر 1391, 19:54 عصر
نظر شخصی من با توجه به تجربه اندک:

SQLite

اس کیو ال لایت رو واسه همین ساختن

کارش با یه dll راه می افته
دستوراتش هیچ فرقی با SQL نداره
بیشتر امکانات SQL رو داره
بر خورد داری از سرعت بالا
حجم بسیار بسیار پایین نسبت به اون SQL Express که فکر کنم از 200 مگ هم بیشتره!

Farshid007
یک شنبه 23 مهر 1391, 19:55 عصر
در ضمن اینکه بیاییم اون فایل های sql express رو خودمون کپی کنیم اصلا با عقل جور در نمی اید
به دلیل 1001 دلیل بی دلیلی!

خود دانید.