PDA

View Full Version : خطای مربوط به تفاوت ورژن sql با وجود نصب از روی یک DVD

veniz2008
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 14:42 عصر
سلام. من از روی یک dvd اقدام به نصب sql server 2008 R2 بر روی 2 سیستم کردم.(سیستم 1 شامل ویندوز7 نسخه 32 بیت و سیستم 2 ویندوز7 نسخه 64 بیت). دیتابیس برنامه ام رو بر روی ویندوز 32 بیتی (سیستم 1) ساختم حالا زمانیکه دیتابیس رو بر روی سیستم دوم منتقل میکنم در زمان اتچ کردن خطای زیر رو میده که مربوط به تفاوت ورژن sql مربوط به سیستم مبدا و مقصد هستش در صورتیکه sql هر دو سیستم از روی یک dvd نصب شدن. البته این نکته رو بگم که در زمان طراحی دیتابیس در سیستم اول به اینترنت متصل بودم. آیا این امکان وجود داره که sql بصورت خودکار آپدیت شده باشه؟. آیا ربطی به ویندوز 32 بیت و 64 بیت سیستم مبدا و مقصد نداره؟. چه راهی وجود داره که این مشکل رو برطرف کنم؟(چون تعداد جداولم خیلی زیاد هستن و داده های زیادی رو هم داخلشون دارم و نمیتونم از ابتدا دیتابیس رو طراحی کنم). تشکر.
تصویر خطا :
92824

m0hammad_01
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 18:01 عصر
سلام
تا اونجایی که یادم هست، اگه دیتابیس رو روی 32 ساخته ساخته باشین، برای Attach کردن روی 64 مشکلی نخواهید داشت و بالعکس.پس مشکل از این نیست.
اما این چیزی که من توی عکس میبینم، شما دیتابیس رو روی SQL SERVER 2008 R2 ساختین،حالا اومدین اون رو روی SQL EXPRESS اتچ کنین؟! (نسخه EXPRESS تون قدیمی هست)
به نظر خطایی که میده به خاطر تفاوت نسخه بین این دوتاست.
http://weblogs.sqlteam.com/dang/archive/2011/07/17/internal-sql-server-database-version-numbers.aspx
اگه به لینک بالا برید میبینید که حتی ورژن SQL SERVER شما R2 نیست!

veniz2008
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 22:50 عصر
ضمن تشکر از پاسخ شما. روی سیستم مقصد فقط sql server 2008 R2 نصب هست و موقع نصب اسم پیش فرض رو (SQLEXPRESS) تغییر ندادم. مشکل باید از یه جای دیگه باشه. این واسه من عجیبه که با وجود نصب از روی یک dvd، چطور تفاوت ورژن پیش اومده. دوستان چه راهی رو برای رفع این مشکل پیشنهاد میدن؟

m0hammad_01
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 23:27 عصر
دوست عزیز.شما دارین دیتابیس رو روی سرور EXPRESS که ورژن داخلیش 611 (SQL SERVER 2005) هست اتچ می کنین.در حالی که دیتابیستون رو روی 661 (SQL SERVER 2008) ساختین.
یه احتمال هم هست که چون نام Inctanc تون رو همون EXPRESS انتخاب کردین،به اشتباه روی همون EXPRESS اتچ میکنین که بهتون اجازه نمیده.
راه حل: دوباره SQL SERVER 2008 رو نصب کنین با نام Inctanc متفاوت.

mehran.login
شنبه 25 شهریور 1391, 10:35 صبح
دوست عزیز احتمالا" به جای دو کلیک بر روی آیکن sql با کلیک راست روی آن و وارد شدن در حالت Aministrator مشکلت حل شه .

Right Click > Run As Administrator > Attach