PDA

View Full Version : مشکل در استفاده از اسکرول ویو

rasaam
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 16:07 عصر
سلام دوستان
بنده در حال ساخت یه دایرت المعارف هستم برای آندروید و از ایکلیپس استفاده میکنم و استفاده از قابلیت اسکرول ویو خیلی برام مهم هست
در ضمن همه مطالب به صورت تصویری هست و رزولشن هر عکس 400*1500 هست
برای نمایش این عکسها احتیاج مبرمی به اسکروا ویو دارم و ابزار بهتری پیدا نکردم
حالا مشکل بنده این هست که وقتی این عکس ها رو در اسکرول ویو قرار میدم اولا بالای عکس یک قسمت بزرگ فضای خالی ایجاد میشه که روی گوشی و امولاتور هم همینطور نشون داده میشه و هم در قسمت پائین عکس.یعنی برای نمایش عکس اول باید کمی اسکرول به سمت پائین کرد تا ابتدای عکس رو بتونیم ببینیم
البته فضای خالی قسمت بالا رو تونستم با استفاده از
scale type>fit start
حل کنم و ابتدای عکس رو به بالاترین نقطه برسونم ولی فضای خالی بالا به پائین عکس انتقال پیدا میکنه و در واقع بعد از اسکرول عکس و اتمام عکس باز هم اسکرول میشه انجام داد که فضای خالی و بیهوده رو اشغال کرده و کمی در نمایش حالت بدی به خودش میگیره
خواستم ازتون کمک بگیرم که چطور میتونم این مشکل رو حل کنم؟
پیشاپیش ممنون از راهنمائیهاتون

rasaam
جمعه 24 شهریور 1391, 19:42 عصر
آپ میکنم عزیزان لطفا جواب بدید:خجالت:

dr_jacky_2005
شنبه 25 شهریور 1391, 08:19 صبح
سلام دوستان
بنده در حال ساخت یه دایرت المعارف هستم برای آندروید و از ایکلیپس استفاده میکنم و استفاده از قابلیت اسکرول ویو خیلی برام مهم هست
در ضمن همه مطالب به صورت تصویری هست و رزولشن هر عکس 400*1500 هست
برای نمایش این عکسها احتیاج مبرمی به اسکروا ویو دارم و ابزار بهتری پیدا نکردم
حالا مشکل بنده این هست که وقتی این عکس ها رو در اسکرول ویو قرار میدم اولا بالای عکس یک قسمت بزرگ فضای خالی ایجاد میشه که روی گوشی و امولاتور هم همینطور نشون داده میشه و هم در قسمت پائین عکس.یعنی برای نمایش عکس اول باید کمی اسکرول به سمت پائین کرد تا ابتدای عکس رو بتونیم ببینیم
البته فضای خالی قسمت بالا رو تونستم با استفاده از
scale type>fit start
حل کنم و ابتدای عکس رو به بالاترین نقطه برسونم ولی فضای خالی بالا به پائین عکس انتقال پیدا میکنه و در واقع بعد از اسکرول عکس و اتمام عکس باز هم اسکرول میشه انجام داد که فضای خالی و بیهوده رو اشغال کرده و کمی در نمایش حالت بدی به خودش میگیره
خواستم ازتون کمک بگیرم که چطور میتونم این مشکل رو حل کنم؟
پیشاپیش ممنون از راهنمائیهاتون

imgPreview.setScaleType(ImageView.ScaleType.CENTER _INSIDE);
imgPreview.setAdjustViewBounds(true);

bgalborz
شنبه 25 شهریور 1391, 16:44 عصر
سلام دادا
یه روشی هست بدون کد نویسی شاید مشکلت رو حل کنه
چون من خودم برنامه ام رو میخواستم تو سایز های مختلف پشتیبانی کنم ولی هر کاری کردم نشد تا این که گفتم بزار تو همون سایز اصلیم بمونه ولی برای گوشی های دیگه اگه کوچیک باشه اسکرول بیاره و ...

اول برو یدونه اسکرول بیار بنداز تو صفحه اصلیت (یادت باشه که بری change layout صفحه اصلی رو تنظیمش کنی روی absoluteLayout تا اینطوری دکمه ها و همه چیز هایی که رو صفحه میزاری آزادانه قابل جابجایی باشه (موقع طراحی) ) .
بعد اون تصویری که دوست داری رو بیار بنداز داخل اون اسکرولی که اوردی فقط یادت باشه تنظیمات layout اسکرول رو هم مثل صفحه اصلی درست کنی . حالا سایز اسکرولت رو هر چی دوست داری بزار (اندازه سایز عکست).
بعدهم مقدار x,y اسکرول رو 0,0 تنظیم کن . و مقدار ( layout parameters ---> height,width رو به match_parent تغییر بده )
اگه عکست کوچیک شد دوباره دستی سایزش رو تغییر بده با درگ کردن....
انشالله که مشکلت حل میشه
اگه جاییش گیر کردی بگو بهت بگم

rasaam
دوشنبه 27 شهریور 1391, 15:45 عصر
ممنون از همگی دوستان
ولی مشکل همچنان پابرجاست
بهتره بیشتر توضیح بدم
فرض کنید یک تصویر 400*2000 داریم که ارتفاع 2000 هست
وقتی این تصویر رو در اسکرول قرار میدم و برنامه رو اجرا میکنم در ابتدای تصویر یه مقدار فضای خالی سفید و در انتهای تصویر هم همچنین فضایی ایجاد میشه
من میخوام این فضا که مربوط به اسکرول هست رو از بین ببرم ولی تا حالا نتونستم کاری کنم

bgalborz
دوشنبه 27 شهریور 1391, 19:28 عصر
سلام ببین اگه به روشی که من بهت گفتم رفته باشی نباید به مشکل بخوریا
ببین این کارها رو کردی؟
1- change layout صفحه اصلی رو تنظیمش کردی روی absoluteLayout ؟ باکلیک راست روی صفحه اصلی برنامه
2- اضافه کردن اسکرول
3- تنظیم change layout داخل اسکرول روی absoluteLayout ؟ باکلیک راست روی گزینه داخلی اسکرول ویو از سمت چپ
4- اضافه کردن عکس مورد نظر از طریق image view , و ( layout parameters ---> height,width رو به wrap_content تغییر بده )
5- تنظیم کردن ( layout parameters ---> height,width رو به match_parent تغییر بده ) هم برای خود اسکرول و هم برای اون فایل داخلیش
ان شالله درست میشه چون خودم همین الان امتحان کردم مشکل سفیدی نداشت.

rasaam
سه شنبه 28 شهریور 1391, 20:40 عصر
باز هم ممنون از تو دوست خوبم ولی بازم فضای خالی در بالا و پائین عکس ایجاد میشه در ضمن کلا وقتی پارامترهای گفته شده رو روی match_parent تنظیم میکنم برنامه موقع اجرا ارور میده که همچنین پارامترهایی رو برای لایوت پشتیبانی نمیکنه !!!

bgalborz
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 19:47 عصر
دوست عزيز من تا يكي دو روز ديگه اگه ديرت نميشه نمونه برنامه خودم رو برات ارسال ميكنم ببين چطوره انشالله كه مشكلت حل شه.
ولي باور كن يه جا يه سوتي ريز داديا....:متفکر:

rasaam
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 20:05 عصر
ممنون
امکانش هست:لبخند:
منتظرم

bgalborz
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 16:58 عصر
سلام دوست عزیز نمونه برنامه رو برات فرستادم دانلود کن و اگر مشکلی بود بگو
اگه در حد توانم بود انشالله کمکت کنم ...
(به صورت پیام خصوصی برات فرستادم )