PDA

View Full Version : مشکل با فونت در انجام هرگونه جستجو

maryam_jamshid
یک شنبه 18 دی 1384, 17:18 عصر
سلام
من اطلاعاتم رو از فاکس پرو به اس کیو ال اوردم و در فرمت ظاهریشون مشکلی ندارم ولی وقتی از داخل برنامه جستجو انجام میدم نتیجه رو بر نمی گردونه و پیدا نمی کنه ولی وقتی از داخل جدول کپی پیست می کنم در تکست باکس و جستجو می کنم پیدا می کنه .
برنامه من صرفا با فارسیه و تابع فونت خاصی نیست و با فونت سیستم تست شده.
حالا نمی دونم تبدیل کد پیج ایران سیستم به ویندوز و اس کیو ال ایا معادلش در اینجا فونتی وجود داره ؟ من چطور این مشکل رو بر طرف کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ظاهر فرمت "ی" و حروف در بانک به نظر عربی میرسه چون نقطه داره ولی نمیشه که سیستم رو روی کار با عربی بذارم چون بد می شه و با بقیه حروف مشکل پیدا می کنه.

لطفا راهنمایی کنید نیاز فوری دارم/

Omid Rekabsaz
جمعه 23 دی 1384, 13:01 عصر
این موضوعی که شما اشاره کردید مربوط به بحث Unicode و ANSI است...
مبدل شما اطلاعات را به صورت ANSI تبدیل کرده است و احتمالا جستجوی شما در Windows XP است... پس Unicode تایپ می کنید... برنامه خود را در Win 98 تست کنید.. آیا درست کار می کند یا خیر؟
در صورتی که درست است باید اطلاعات را اصلاح کنید... دو راه دارید :
یک : اصلاح اطلاعات درون جدول
دو : استفاده از مبدل در خود برنامه
در صورت نیاز با آقای کرامتی مدیر سایت هماهنگ نمایید و در این رابطه راهنمایی بگیرید...

pantea_l62
دوشنبه 26 دی 1384, 19:55 عصر
دوستان کسی نمی خواد کمکی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

linux
دوشنبه 26 دی 1384, 22:10 عصر
پانته آ خانم.
حتما مشکلاتون سر حروف ی و ک هست عرض شود شما از یه روشی استفاده کن و این حروف را با معادل فارسیشون عوض کن از ویندوز xp استفاده میکنی؟
می دونی 2 تا ک داریم فارسی و عربی و ی هم همینطور بجز این بقیه حرفها هیچ مشکلی ندارن

pantea_l62
سه شنبه 27 دی 1384, 19:37 عصر
پانته آ خانم.
حتما مشکلاتون سر حروف ی و ک هست عرض شود شما از یه روشی استفاده کن و این حروف را با معادل فارسیشون عوض کن از ویندوز xp استفاده میکنی؟
می دونی 2 تا ک داریم فارسی و عربی و ی هم همینطور بجز این بقیه حرفها هیچ مشکلی ندارن

سلام linux جان
من در حدی که متوجه شدم قضیه از ی آب می خوره!!!!!! حالا ک رو نمی دونم...
به نظر شما من چطور اینا رو عوض کنم؟ضمنا ویندوزم ایکس پی هستش درسته.
مشکل اینه که کلی رکورد دارم چند ده هزارتا خدا می دونه!!؟
نمی دونم چیشون کنم!!؟
بهرحال از راهنماییتون متشکر اگه بازم پیشنهادی دارید ممنون میشم....

موفق باشید

linux
سه شنبه 27 دی 1384, 21:03 عصر
حالا از دوستانی که واردترند کمک بخواه که یه پروسیجری بنویسی که ی عربی را به ی فارسی و ک عربی را به ک فارسی تبدیل کنی در تمام جداولی که داری
کد ی عربی U+064A هست ی فارسی U+06CC هست.
ک عربی U+0643 و ک فارسی U+06A9 هست.
برای ک فارسی از روی صفحه کلید میتونی alt را بگیری و 0152 را تایپ کنی

pantea_l62
چهارشنبه 28 دی 1384, 11:01 صبح
حالا از دوستانی که واردترند کمک بخواه که یه پروسیجری بنویسی که ی عربی را به ی فارسی و ک عربی را به ک فارسی تبدیل کنی در تمام جداولی که داری
کد ی عربی U+064A هست ی فارسی U+06CC هست.
ک عربی U+0643 و ک فارسی U+06A9 هست.
برای ک فارسی از روی صفحه کلید میتونی alt را بگیری و 0152 را تایپ کنی

سلام از لطفتون متشکرم linix جان
خیلی وقته این تاپیک رو نوشتم ولی دوستان همکاری نکردند!!؟
فعلا کارم همین طور مونده. امیدوارم دوستان کسی همفکری کنه.

موفق باشید

linux
پنج شنبه 29 دی 1384, 09:04 صبح
یه کاری کن!
با access به دیتا بیس وصل شو خوب اونوقت جداول را یک به یک باز کن
هر جا ی عربی دیدی با ی فارسی عوض کن با replace من خودم این کار را کردم برای ک هم همینطور این از هر sp راحت تر هست

pantea_l62
پنج شنبه 29 دی 1384, 10:24 صبح
یه کاری کن!
با access به دیتا بیس وصل شو خوب اونوقت جداول را یک به یک باز کن
هر جا ی عربی دیدی با ی فارسی عوض کن با replace من خودم این کار را کردم برای ک هم همینطور این از هر sp راحت تر هست

سلام
از راهنماییتون متشکرم.
من زیاد حرفه ای با اکسس کار نکردم.حالا یعنی من دیتابیس رو از اس کیو ال به اکسس با ویزارد ببرم و پس از ریپلیس حروف ی و ک دوباره با ویزارد به اس کیو ال ببرم منظورتون این بود؟و اونجا در چه قسمتی می تونم این ریپلیس رو انجام بدم؟

بازم از توجهتون متشکرم