PDA

View Full Version : علت فرستادن دیتا هنگام دانلود در مرورگر

barnamenevisforme
پنج شنبه 23 شهریور 1391, 22:25 عصر
سلام
علت اینکه وقتی از طریق مرورگر firefox و یا internet explorer بسته ای رو download میکنیم و کار دیگری از مرروگر درخواست نکرده ایم،بسته های زیادی روی اینترنت فرستاده میشود؟
تعداد بسته های ارسالی به قدری زیاد هست که تقریبا به نسبت 1.3 بسته های دریافتی است.
یعنی اگر ما به ازای یک download تعداد 92 بسته دریافت کرده باشیم.به تعداد 128 ارسال داشته ایم.
اصلا آیا از نظر علمی نیازی به این کار هست.
ممنون از توجه شما

barnamenevisforme
جمعه 24 شهریور 1391, 12:45 عصر
سلام
دوستان کسی نظر یا اطلاعی درباره این موضوع نداره؟:تشویق:

ehsan_68
جمعه 24 شهریور 1391, 16:36 عصر
سلام
والا من توی نرم افزارهای تجاری نمی دونم چجوریه.
ولی تو مباحث شبکه یکی از اولین چیزهایی که یاد می گیرید اینه که داده ها روی پروتکل IP به ترتیب دریافت نمی شن(در واقع پروتکل IP نه تضمین می کنه که بسته به مقصد برسه و نه تضمین می کنه که به ترتیب برسه) واسه همین در لایه ی TCP باید داده ها مرتب بشن. برای همین هر بسته ای که می رسه ، یک بسته ارسال می شه که یک فیلد Ack داره که می گه داده فلان رسید و داده بعدی که می خوام اینه. اینطوری فرستنده می فهمه که چی باید بفرسته.

barnamenevisforme
جمعه 24 شهریور 1391, 16:50 عصر
هر بسته ای که می رسه ، یک بسته ارسال می شه که یک فیلد Ack داره که می گه داده فلان رسید و داده بعدی که می خوام اینه. اینطوری فرستنده می فهمه که چی باید بفرسته.
تقریبا منطقی به نظر میرسه.
اما نسبت هایی که عرض کردم به نظرتون یه کم نامتعادل نیست؟
یا شاید حجم بسته های ارسالی خیلی کمتر از بسته های دریافته؟!

ehsan_68
جمعه 24 شهریور 1391, 18:02 عصر
چرا نسبتی که می گید غیرعادی به نظر می رسه.
می تونید با ابزارهایی مثل Wireshark محتویات بسته های ورودی و خروجی رو مشاهده کنید، ببینید چه خبره!

barnamenevisforme
دوشنبه 20 آذر 1391, 19:56 عصر
سلام
دلیلش رو فکر میکنم فهمیده باشم.
packetهای ارسالی و دریافتی بین مودم و lan سیستم داخلی صورت میگرفته و ارتباطی با خروجی و یا ورودی اصلی اینترنت نداره.