PDA

View Full Version : اندازه کاغذ به اندازه دلخواه نه ویندوز

Dolphin
یک شنبه 18 دی 1384, 23:28 عصر
اینجا برای صدمین باره که دارم مینوسم ترا خدا کسی فقط نگه جستجو کن که درمارم در اومده از بس گشتم تو تمام مطالبی هم که پیدا کردم همین عبارت جستجو کن وجود داره راستش من یک قبض 10*10 دارم می خوام با lq 300 تراکتوری اون را چاپ کنم تا به آخر قبض رسید یعنی 10 سانتی چاپگر متوقف شده تا کاربر کاغذو ببره و جدا کنه ضمنا با free report هم کار کردم فارسی نمیگیره ؟! تا بشه میخوام از کامپوننت استفاده نکنم مشکل اینه که فقط اندازه های ویندوز را می تونم برای پرینتر تعریف کنم و نمیشه coustmize اندازه را تعریف کرد ؟

ali_abbasi22145
دوشنبه 19 دی 1384, 10:56 صبح
سلام
شما اول بگو که کامپوننت گزارشگیرت چیست؟
معمولا من که از REPORT BUILDER استفاده می کنم حالت custum در page setup را به 10*10
تغییر می دهم و حل می شود کامپوننت شما هم چنین چیزی دارد.

ali_zapata
چهارشنبه 21 دی 1384, 17:24 عصر
سلام

منم 2-3 ساله که تو کف همین موضوعم.
توی win98 جواب میده و باید تنظیم printer روی custom باشه.
توی XP رفتم یه کاغذ تعریف کردم(control panel/printers and faxes) بعد یکی از printer ها رو select کن بعد برو تو منوی:
(file/server properties) و.... کاغذ 10 * 10 رو تعریف کن
اونوقت تنظیم printer رو بزار روی کاغذ جدیدی که تعریف کردی

حالا جالب اینجاست که این همه کار کردی ولی بازم جواب نمیده...
دلم میخواد بزنم این lq300و quickreport رو خورد کنم

babak_delphi
یک شنبه 25 دی 1384, 00:46 صبح
روی quickreport دبل کلیک کن
بعد PaperSize رو روی Custom تنظیم کن و طول و عرض صفحه رو تعیین کن.

Dolphin
دوشنبه 26 دی 1384, 22:45 عصر
سلام و ممنون از همه دوست من کامپوننتم quick report عرض کردم می خوام تا جایی که میشه از کامپوننت استفاده نکنم.

Dolphin
دوشنبه 26 دی 1384, 22:47 عصر
بابک جان شما چند بار با این روش تونستی چاپ کنی که جواب بده ؟ ما که هر چه کردیم نشده ؟!

ali_abbasi22145
چهارشنبه 28 دی 1384, 13:26 عصر
سلام دوست من

معمولا من که از REPORT BUILDER استفاده می کنم حالت custum در page setup را به 10*10
تغییر می دهم مشکل به راحتی حل می شود.
من 98% گزارشگیری های من با چاپگر های 8*6 سانتیمتر یا 5.4*4.9 است و هیچ مشکلی ندارم شما که این مشکل با بقییه دارید پس چرا از REPORT BUILDER استفاده نمی کنی؟!

SSHISK
سه شنبه 04 بهمن 1384, 11:39 صبح
اگر جوابی برای این مشکل دارید خواهش می کنم به sshis2005@yahoo.com هم خبری دهید.
من دقیقا همین مشکل را دارم.

ali_abbasi22145
سه شنبه 04 بهمن 1384, 15:10 عصر
سلام
اگر سخت دنبال حل مشکلت هستی ؟
نوع پرینتر و ویندوز و.. را به این آدرسreport builder support، email بازگو کن (البته به انگلیسی) مطمئنا راهی برایت پیدا می کند.

support@digital-metaphors.com

گرچه هنوز در report builder که گفتم تست نکردی و سعی کن اخرین درایور شرکت سازنده پرینتر را از اینترنت بگیری و کار کنی و نتیجه را به من بگو.
در ضمن شما قعطی پرینتر آورده اید؟؟؟

babak_delphi
دوشنبه 10 بهمن 1384, 17:18 عصر
من قبلا این کار رو کردم و جواب هم داده

minoo1981
سه شنبه 11 بهمن 1384, 10:18 صبح
گزارش گیری در دلفی با crystal report

mhsofts
چهارشنبه 12 بهمن 1384, 12:34 عصر
من با این مشکل برخورد کردم و توانستم با نصب درایور ال کیو سیصد تعدادی سایز جدید در لیست سایزهای موجود خود ببینم که همکی مانند پاکت نامه های کشیده میباشند خاصیت این نوع کاغذ ها که با نصب درایور ال کیو سیصد به ویندوز شما معرفی می شوند اینست که پس اتمام عملیات چاپ کاغذ اجکت نشده و به کاربر اجازه بریدن را می دهد
----- با آرزوی موفقیت شما ----- کاربر mhsofts -----

SSHISK
شنبه 15 بهمن 1384, 08:16 صبح
سلام!
آقا من باید درمحیط XPیک گزارش QuickReportتهیه شده در دلفی را روی کاغذ با طول دلخواه چاپ کنم چاپگر LQ300است و من درایور XPآن (ظاهرأ آخرین درایورآن) را نصب کرده ام ولی باز هم جواب نگرفتم و کاغذ به طول A4پس از چاپ بیرون می آید
آیا می توانید Driverخود را که گفته بودید مشکل را حل کرده برای من به آدرس SSHIS2005@yahoo.com بفرستید .
در صورات انجام این عمل یک مشکل بزرگ مرا حل کرده اید پیشاپیش از کمک شما سپاسگزارم.

SSHISK
یک شنبه 14 اسفند 1384, 08:40 صبح
مشکل حل شد .هیچ کس واقعا نتوانست کمک کندولی بالاخره مشکل حل شد
با توجه به اینکه دیدم این مشکل خیلی ها است و خودم 3 سال دنبال حل آن بودم به سایر دوستان هم در مورد نحوه حل مشکل خبر دهید
در ویندوز XPو QuickReport ودلفی .ابتدا در Xpکاغذ دلخواه را به صورت زیر انتخاب کنید
درPrinters and faxesدر ویندوز ÷رینتر مورد نظر را انتخاب و از منوها در منوی فایا گزینه ServerPropertiesرا انتخاب و کاغذ را در آن ایجاد کنید.
سپس آن را کاغذ Defaultخود در چاپگر قراردهید(در همه جاهایی که چا÷گر کاغذ را می شناسد)
بعد در دلفی نوع کاغذ گرزارش راDefault انتخاب منید همین و بس
اگر بازهم سوال داشتید بهSSHIS2005@yahoo.comتماس بگیرید.
---------------------------------------------------------------------------------
به دیگران کمک کنید تا به شما کمک شود.

soroush_vs
دوشنبه 15 اسفند 1384, 07:05 صبح
Agha daste shoma dard nakone be khatere rahe haletoon darbaraye printer

vali hanooz ye moshkel hast.

inke masalan agar man bekham ye factor bezanam ba ertefae 20 cm va ye factor bezanam ba ertefae 10 cm andaze ha hamooniye ke dar server properties gozashtam

va avaz nemishe.

yani mikham az tarighe delphi Height paper ro change konam.

ye bar 12 cm ye bar 10 cm ye bar 30 cm ,...

Have Solution?

Thanks For Ever!

SSHISK
یک شنبه 21 اسفند 1384, 09:35 صبح
سلام
اول فارسی را پاس بداریم یعنی فارسی بنویسید.
دوم شما امکان این را دارید که از طریق یک برنامه دلفی یا دستکاری رجیستری چاپگر پیش فرض ویندوز را عوض کنید پس با توجه به نوع کاغذهای لازم چند چاپگر در ویندوز تعریف کرده و کاغذ پیش فرض هر کدام را آن اندازه ای که لازم است قرار دهید این طوری مشکل را دور زدید تا بعد.