PDA

View Full Version : مشکل در برقراری ارتباط بین دو جدول

saghari
دوشنبه 19 دی 1384, 04:22 صبح
با سلام
من تو برنامه ای که دارم مینویسم برای وارد کردن نام شهرها یک table درست کردم که دارای 2 فیلد CityId بعنوان کد شهر , CityName بعنوان نام شهر میباشه . حال جدولی دارم که مشخصات پرسنلی رو در خودش نگه میداره از جمله شهر محل تولد - شهر محل صدور شناسنامه و ... که من برای هر جا که باید نام شهری بیاد از فیلدی معادل CityId جدول شهر استفاده میکنم. حال مشکل اینجاست که من میخوام وقتی cityId در جدول شهر تغییر میکنه این تغییرات بصورت آبشاری در تمام فیلدهای شهر بانک دوم هم عمل بشه ولی هر کاری کردم فقط یکی از فیلد های شهر بانک دوم را تونستم بطور آبشاری به بانک شهر متصل کنم. لطفا در مورد راه حل منو راهنمایی کنید.

سید مسعود موحد
دوشنبه 19 دی 1384, 09:30 صبح
شما از SQL اگر استفاده میکنید میتوانید بین این دو جدول خود یک Relation ‌برقرار بکنی و سپس در موقع زدن ارتباط بین این دو جدول بگویید که در زمان Update جدول شهرها جدول پرسنلی شما هم UPdate شود همینطور برای DELETE کردن ولی شما در اصل موضوع هیچ احتیاجی برای اینکار ندارید زیرا شما باید در جدول پرسنلی خود فقط کد شهر را ذخیره نمایید و با یک فیلد Lookup میتوانی نام شهر را هم نمایش بدهی و اصولا کد یک شهر در جدول نمی شود که تغییر کند و اصولا چون یک شهر ممکن است که در چندین پرونده پرسنلی ذخیره شود اصولا و منطقا نباید قابلیت حذف داشته باشه
به هر حال میتوانید کار بالا را انجام دهید.

mzjahromi
دوشنبه 19 دی 1384, 09:46 صبح
می تونید از Cascade Update استفاده کنید .