PDA

View Full Version : سوال: طراحی سایت اتحادیه

nnnnnn
شنبه 25 شهریور 1391, 15:08 عصر
با سلام.دوستان من برای طراحی سایت اتحادیه انجمن های کامپیوتر باید سایتم این قابلیت رو داشته باشه که افرادی که در اتحادیه ثبت نام می کنند و عضو میشن بهشون یه سایت اختصاص بدم.حال سوال من اینه که این سایت رو چطوری به اونا احتصاص بدم؟(در واقع میخوام در سایت اتحادیه لینک سایت تمام انجمن های کامپیوتری که عضو اتحادیه شدن رو بذارم)
اگه نتونستم منظورمو برسونم لطفا بگید تا بیشتر توضیح بدم.ممنون

mdt414
شنبه 25 شهریور 1391, 15:24 عصر
شما نیاز به کاری شبیه به سیستم وبلاگ دارید.
اگر نیاز به راهنمایی کامل دارید سوال رو با جزئیات بپرسید

nnnnnn
شنبه 25 شهریور 1391, 15:41 عصر
شما نیاز به کاری شبیه به سیستم وبلاگ دارید.
اگر نیاز به راهنمایی کامل دارید سوال رو با جزئیات بپرسید

خوب وقتی کاربری درخواست عضویت در اتحادیه رو داد ،باید مدیر خودش یه آدرس سایت با شماره عضویت این کاربر رو در دیتابیس ذخیره کنه و در صفحه اصلی اتحادیه لیست تمام شرکت ها یا انجمن هایی که عضو شدند نمایش داده بشه هم برای دسترسی خود افرادی که عضو شدن(به عنوان مدیر اون سایت ) و هم برای دسترسی افراد دیگه ای که میتونن اونا باز خودشون توی سایت مثلا انجمن کامپیوترX عضو بشن(نه سایت اتحادیه).حالا من برای اختصاص این آدرس باید چیکارکنم؟باید واقعا با هر عضویت در اتحادیه یه وب فرم برای اون بسازم یا باید همون یه وب فرمی که ساختم رو با نام های مختلف در اختیار اعضا بذارم؟

mdt414
شنبه 25 شهریور 1391, 15:54 عصر
نه نیازی به این کار نیست، شما یک صفحه درست کن به نام Page.aspx بعد با یک QueryString می تونی اتحادیه ای که باید صفحه اون نمایش داده بشه رو پیدا کنی ، مثلاً:

www.Union.com/Page.aspx?id=1234

که 1234 کد یونیک اطلاعات اتحادیه در جدول دیتابیس هست که از طریق اون میتونی اطلاعات اتحادیه رو بارگذاری کنی.
در مورد قسمت دیگه ای هم اگر سوال داشتید بپرسید جواب میدم

nnnnnn
شنبه 25 شهریور 1391, 16:06 عصر
نه نیازی به این کار نیست، شما یک صفحه درست کن به نام Page.aspx بعد با یک QueryString می تونی اتحادیه ای که باید صفحه اون نمایش داده بشه رو پیدا کنی ، مثلاً:

www.Union.com/Page.aspx?id=1234

که 1234 کد یونیک اطلاعات اتحادیه در جدول دیتابیس هست که از طریق اون میتونی اطلاعات اتحادیه رو بارگذاری کنی.
در مورد قسمت دیگه ای هم اگر سوال داشتید بپرسید جواب میدم

الان در مورد آدرس سایت خود اتحادیه،من تاحالا برای اجرای خودم homepage اتحادیه رو run می کردم .اینطوری که شما آدرس دادید به اتحادیه برای اون باید چیکار کنم؟(www.union.com)ببخشید اگه سوالم خیلی ابتداییه

mdt414
شنبه 25 شهریور 1391, 16:18 عصر
ببینید شما لینک هایی که توی صفحه اصلی ایجاد می کنید مصلاً به این صورت هست :

* انجمن کامپیوتر 1
* انجمن کامپیوتر 2
* انجمن کامپیوتر 3

وقتی که فردی بر روی هر کدوم از این منوها کلیک میکنه باید به سمت اطلاعات اون انجمن بره. خوب حالا لینکی که باید انجمن کامپیوتر 1 رو به صفحه اون انجمن هدایت کنه باید به این صورت باشه :

www.sample.com/Page.aspx?id=1
در واقع فرض کنید که شما یک جدول در دیتابیس دارید که اطلاعات انجمن ها در اون هست، مثلا جدول اینچنین هست :

SocietyID (از نوع داده int و Primery Key و Identity) که کد یونیک انجمن هست
SocietyName (از نوع داده nvarchar ) در اون ذخیره میشه.

خوب حالا فرض کنید ردیف اول جدولتون به این صورت باشه : SocietyID=1 , انجمن کامپیوتر 1 =SocietyName

SocietyIِD در واقع همون کدی هست که در آدرس لینک شما قرار میگیره.

nnnnnn
شنبه 25 شهریور 1391, 16:33 عصر
ببینید شما لینک هایی که توی صفحه اصلی ایجاد می کنید مصلاً به این صورت هست :

* انجمن کامپیوتر 1
* انجمن کامپیوتر 2
* انجمن کامپیوتر 3

وقتی که فردی بر روی هر کدوم از این منوها کلیک میکنه باید به سمت اطلاعات اون انجمن بره. خوب حالا لینکی که باید انجمن کامپیوتر 1 رو به صفحه اون انجمن هدایت کنه باید به این صورت باشه :

www.sample.com/Page.aspx?id=1
در واقع فرض کنید که شما یک جدول در دیتابیس دارید که اطلاعات انجمن ها در اون هست، مثلا جدول اینچنین هست :

SocietyID (از نوع داده int و Primery Key و Identity) که کد یونیک انجمن هست
SocietyName (از نوع داده nvarchar ) در اون ذخیره میشه.

خوب حالا فرض کنید ردیف اول جدولتون به این صورت باشه : SocietyID=1 , انجمن کامپیوتر 1 =SocietyName

SocietyIِD در واقع همون کدی هست که در آدرس لینک شما قرار میگیره.

اینا همش درست.من در جدولم این property ها رو درنظر گرفتم،اما سوال قبلی من این بود که شما چطور به خود اتحادیه آدرس دادید؟و دوم اینکه این فرمت آدرس رو اینطوری درست کنم که societyID رو از دیتابیس بخونم و در یک رشته بریزم و اون رشته رو لینک کنم،یعنی من این فرمت ادرسی که شما نوشتید(www.sample.com/page.aspx?id=1) رو چطوری درست کنم؟(من از معماری سه لایه با لینک استفاده میکنم)

mdt414
شنبه 25 شهریور 1391, 17:12 عصر
خوب تا اینجا رو که شما میدونید : www.sample.com/Page.aspx (http://www.sample.com/Page.aspx)
برای ایجاد اون لینک باید این کد رو بزنید :

string url="www.sample.com/Page.aspx?id="+User.ID.ToString();

M.KH-SH
شنبه 25 شهریور 1391, 17:15 عصر
دوست عزیز این بحث کوئری استرینگ هست
مثلا یک صفحه درست کن که پایه اصلی کار باشه و همه اطلاعات از طریق اون صفحه برای زیر مجموعه ها نمایش داده بشه
این صفحه یک اسم داره به فرض اسمی :: default.aspx هست حالا شما با هر روشی که بلد هستی چند لایه و .... این صفحه رو به default.aspx?id=855695 لینک میکنی به این میگن کوئری استرینگ

حالا در صفحه default.aspx میای شما id رو از آدرس بار دریافت میکنی و اطلاعات مربوط به اون کد رو نمایش میدی و ادامه داستان هم با خود شما (آنالیز خوبی میخواد برای بخش طراحی بانکش و نحوه های مدیریت بخش کاربری کاربر id=855695 )

nnnnnn
شنبه 25 شهریور 1391, 19:04 عصر
خوب تا اینجا رو که شما میدونید : www.sample.com/Page.aspx (http://www.sample.com/Page.aspx)
برای ایجاد اون لینک باید این کد رو بزنید :

string url="www.sample.com/Page.aspx?id="+User.ID.ToString();
نه دوست عزیز من گفتم دیتابیسمو با در نظر گرفتن مواردی که فرمودید پیاده سازی کردم اما خود اتحادیه رو با آدرس www.sample.com/page.aspx هنوز نمیدونم چطوری درست کنم!اما برای توضیح آدرس قسمت دوم یعنی سایت های عضو اتحادیه خیلی ممنونم

nnnnnn
شنبه 25 شهریور 1391, 19:06 عصر
دوست عزیز این بحث کوئری استرینگ هست
مثلا یک صفحه درست کن که پایه اصلی کار باشه و همه اطلاعات از طریق اون صفحه برای زیر مجموعه ها نمایش داده بشه
این صفحه یک اسم داره به فرض اسمی :: default.aspx هست حالا شما با هر روشی که بلد هستی چند لایه و .... این صفحه رو به default.aspx?id=855695 لینک میکنی به این میگن کوئری استرینگ

حالا در صفحه default.aspx میای شما id رو از آدرس بار دریافت میکنی و اطلاعات مربوط به اون کد رو نمایش میدی و ادامه داستان هم با خود شما (آنالیز خوبی میخواد برای بخش طراحی بانکش و نحوه های مدیریت بخش کاربری کاربر id=855695 )

ممنون.خیلی جوابتون کلی بود برای من که تازه کارم.اما فهمیدم که باید برم خیلی چیزایی که اصلا درموردشون نمیدونم یاد بگیرم.

M.KH-SH
شنبه 25 شهریور 1391, 20:43 عصر
خواهش میکنم دوست عزیز

ببین اول طریقه استفاده از کوئری استرینگ رو یاد بگیر بعد طراحی بانک رو کار کن این 2 در طراحی این مورد بسیار مهم هستش

یک روش خیلی ساده تر هست که پیشنهاد نمیکنم ولی میگم چیه ::: برای هر مشتری (فروشگاه های تحت نظر اتحادیه) یک جدول داشته باشن و یا چند جدول که باز هم با استفاده از کوئری استرینگ به جدول این دوستان راه پیدا کنی

دوست من روش بالا به شدت حجم بانک رو افزایش میده ولی یک روش هست برای خودش

ببین یک بانک خیلی حرفه ای میخوای که بتونه هر چیزی رو تفکیک کنه و به راحتی ریپورت بده

به فرض یک درخت رو حساب کن

تنه درخت = اتحادیه
ساقه های درخت = فروشگاه ها
برگ ها = اطلاعات ورودی فروشگاه ها در پیج های خودشون (همون پیج طراحی شده مخصوص)
آوند برگ ها = کاربران به ثبت رسیده در بخش های کاربری فروشندگان
مواد داخل این آوند ها = اطلاعات انقال شده بین کاربران و فروشگاه ها

ریشه= مدیریت بخش های فروشگاه های (برای هر آدرس یک مدیریت اینم از همون کوئری استرینگ هست)

آفتاب = مدیریت کل سایت اتحادیه ، بررسی اعضای عضو اتحادیه ، بررسی اطلاعات موجود در بخش ها ، بررسی کاربران ثبت نام شده در فروشگاه ها

این یک نمای کلی هست حالا شما بخوای ریز بشی تو این ها تقریبا چند ماهی باید آنالیز کنی و طراحی کنی (کار سختی نیست زمان بر هستش)

امیدوارم مفید بوده باشه