PDA

View Full Version : آموزش: آموزش اجرای برنامه قبل از اجرای ویندوز

barnamenevisjavan
شنبه 25 شهریور 1391, 15:58 عصر
سلام خیلی ها با اجرای برنامه قبل از ویندوز مشکل داشتن اکثرا این روش برای قفل امنیتی ویندوز کاربرد داره ولی من به هیچ وجه پیشنهاد نمیکنم چون من به یه مشکل بزرگی خوردم و اون این که وقتی برنامه شما اجرا میشه بعد اینکه قرار شد ویندوز بالا بیاد ویندوز بالا نمیاد و باید بصورت دستی از Task manager اکسپلورر رو فراخوانی کنیم در هر صورت من میگم چیکار کنید تا برنامه شما قبل از اجرای ویندوز بالا بیاد هرکسی هم تونست مشکل رو رفع کنه اینجا بگه ما هم استفاده کنیم

برای اینکه برنامه شما قبل از ویندوز اجرا بشه باید فایل اجرایی برنامه رو جایگزین Explorer.exe ویندوز کنیم برای این کار

باید به ادرس زیر در رجیستری برید

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]-->Shell

حالا باید توی مقدار Shell که نوشته Explorer.exe ادرس برنامه اجرایی خودتون رو وارد کنید تا برنامه شما اول اجرا بشه خودتون تست کنید متوجه میشید که کجاش ایراد داره درضمن نیازی نیست که از رجستری برید اینکارا رو بکنید با نوشتن کد میتونید انجامش بدید

ehsan7007
شنبه 25 شهریور 1391, 16:04 عصر
خب چرا با یک تایمر ، Explorer رو با برنامه ی خودمون باز نکنیم؟!

barnamenevisjavan
شنبه 25 شهریور 1391, 16:34 عصر
سوالت واضح نیست دوست عزیز
اصولا شما برای اجرای برنامه قبل ویندوز باید برنامه خودت رو جای گزین ویندوز کنی تا قبل ویندوز بالا بیاد حالا اینکه دوباره ویندوز رو بالا بیاریم یکم مشکله من که به در بسته خوردم

ehsan7007
شنبه 25 شهریور 1391, 16:45 عصر
اگه برنامه ی ما به جای اکسپلور اجرا بشه ، (طبق فرمایش خودتون که درست هم هست) اکسپلورر بصورت خودکار اجرا نمی شه ، و کاربر نمی تونه کارهاش رو انجام بده ، مگه با تسک منیجر اکسپلورر رو باز کنیم.

منظور من اینه که وقتی برنامه ی ما اجرا شد ، در زمان معین (مثلا با باتن یا فرم لود) با تایمر ، فایل Explorer.exe رو اجرا کنیم :

System.Diagnostics.Process.Start(@"C:\Windows\explorer.exe");

حالا منظورم رو فهمیدید؟

barnamenevisjavan
شنبه 25 شهریور 1391, 16:48 عصر
گرفتم منظور شمارو ولی جواب نمیده من حتی یه نمونه تست هم نوشتم که وقتی کاربر برنامه من رو میبنده برنامه من دوباره همون اکسپلورر رو میاره جای برنامه من ولی ویندوز بالا نمیاد باید ریستارت کنی تا بالا بیاد مشکل اینجاست که راهی براش پیدا نکردم

Direlap
شنبه 25 شهریور 1391, 16:52 عصر
میشه بگید این کار شما چه مزایایی داره ؟ چه نوع برنامه ای است که نیاز داره به اجرا قبل ویندوز به جز قفل خود ویندوز؟

ممنون

ehsan7007
شنبه 25 شهریور 1391, 16:57 عصر
یک مدل برنامه های مخربه!

barnamenevisjavan
شنبه 25 شهریور 1391, 17:30 عصر
هم اینکه میتونید برنامه های بسیار قدرتمند محافظت از رایانه شخصی بنویسید(که قصد من این مسئله هست) هم میتونید برنامه های بسیار مخربی بنویسید که طرف رو به شهر گا بفرسته