PDA

View Full Version : امنیت اطلاعات قوی

binyaz2003
شنبه 01 آذر 1382, 20:20 عصر
سلام به همه
لطفا همه مخ هاشون و یک تکونی بدن
چه طور میشه به بهترین نحوه از اطلاعات نگه داری کرد
حالا هر چی هست انکریپت و .... :roll: :roll:

Andy
یک شنبه 02 آذر 1382, 09:24 صبح
سلام
من خودم از SQL SERVER استفاده میکنم که امنیتش خیلی خوبه

س.حمیدیانفر
یک شنبه 02 آذر 1382, 13:58 عصر
سلام
به نظر من اگه یه گروه تشکیل بدیم و از همه ی فاکس پرو کارای عزیز این سایت (که فکر نمیکنم تعدادشون از تعداد انگشتای دست بیشتر بشه :!: ) کمک بگیریم حتما میتونیم یه برنامه امنیتی توپ طراحی کنیم . من خودم یه چیزایی به ذهنم میرسه که امیدوارم مفید باشه

kia1349
یک شنبه 02 آذر 1382, 16:12 عصر
خیلی خوبه
انکریپت دیتا با یک الگوریتم مشخص هم خوبه

binyaz2003
یک شنبه 02 آذر 1382, 20:49 عصر
بابا ای ولا
داریم راه میفتیم
:lol: :wink:

binyaz2003
سه شنبه 04 آذر 1382, 11:10 صبح
محافظت از داده ها یکی از جنبه های مهم در جامعیت دادن به داده ها می باشد.محافظت از داده ها به منظور جلوگیری از دسترسی کاربران به فایلهای بانک اطلاعاتی از داخل فاکس پرو می باشد راههای مختلفی برای محافظت از داده ها وجود دارد یک روش استفاده از توابع سطح پائین فایل می باشد در این روش می توان با تغییر یک بایت از سر فصل فایل از use شدن آن جلوگیری کرد
گرفته شده از کتاب راهنمای برنامه نویسی عملی foxpro 2.6 جلد سوم مباحث ویژه

:roll:
نظر شما چیه[/quote]

binyaz2003
شنبه 15 آذر 1382, 19:42 عصر
چی شد یه دفعه
همه جا زدین
:x
لااقل بگین که کار نمیکنین
دیگه چرا آدم و امیدوار میکنید!!!

Andy
دوشنبه 17 آذر 1382, 09:43 صبح
سلام به تمام دوستان
نمیدونم من منظور شمارو از امنیت قوی متوجه نشدم یا چیز دیگه ؟
وقتی بحث امنیت مطرح میشه اولین راهی که به نظر میرسه انکریپت کردن بانک هستش ولی
خوب هر کسی با الگوریتم خاص خودش ....
ولی هر قدر هم که الگوریتم انکریپت ما قوی و کارآمد باشه باز هم مشکلی بنام دیکریپت کردن اون اطلاعات در هنگام استفاده . وجود داره و این در مورد بانکهای با حجم اطلاعات بالا واقعا مشکل آفرینه ( بحث سرعت و از این حرفها )

binyaz2003
دوشنبه 17 آذر 1382, 11:35 صبح
خوب هر کس که الگوریتمی داره رو کنه
در ضمن وقتیکه فیلدها رو انکری÷ت کنیم فقط برای دیدن یا تغییرات برشون میگردونیم
به همین علت زیاد وقت نمیگیره

Andy
سه شنبه 18 آذر 1382, 09:15 صبح
سلام به همه

آقای بی نیاز خسته نباشید
در خصوص امنیت اطلاعات، ابتدا بایستی بستر اطلاعاتی را مشخص کنید. برای مثال آیا بستر بانکهای اطلاعاتی شما، فاکس پرو میباشد، یا SQL Server و همچنین آیا برنامه شما تک کاربره میباشد یا چند کاربره تحت شبکه!
بطور کلی انکریپت کردن اطلاعات، ایده خوبی است ولی برای بانکهایی که رکوردهای زیادی نداشته باشند، چون در آنصورت افت سرعت اجرایی، بخصوص هنگام گزارشگیری، قابل ملاحظه است.
اگر برنامه شما تحت شبکه (چند کاربره) میباشد، حتی الامکان از بستر SQL Server استفاده نمایید چونکه در بحث امنیت اطلاعات، حرف نداره. ولی اگر بدلایلی استفاده از آن برای شما مقدور نیست و یا اینکه برنامه تک کاربره است، تنها از روش انکریپت اطلاعات میتوانید استفاده کنید. همچنین توصیه میکنم از عوض کردن بعضی از کاراکترهای ابتدای فایل DBF برای جلوگیری از Use شدن آن استفاده نکنید. چون هم امکان آسیب رسیدن به بانک بسیار است و هم اینکه به هر حال شما مجبور هستید برای استفاده از بانک آنرا به حالت اول برگردانید که در آنصورت نیز اطلاعات قابل دسترسی توسط اشخاص دیگر خواهد بود.
برای انکریپت کردن توصیه میکنم از یک تابع استفاده کنی که با منطق XOr طراحی شده باشد که هم کار اینکریپت را انجام میدهد و هم اینکه در فراخوانی بعدی کار دیکریپت را.
اگر توانستی طراحی کنی که هیچ، ولی اگر موفق نشدید، پیغام دهید تا سورس تابع را برایتان در همین قسمت بنویسم. 8)

kia1349
سه شنبه 18 آذر 1382, 10:25 صبح
من برای تغییر در هدر فایل یه برنامه توی قسمت برنامه های کاربردی تحت داس قرار داده ام

binyaz2003
دوشنبه 21 خرداد 1386, 17:53 عصر
سلام
به نظر من این راه یکی از بهترین و جدیدترین راه هاییست که تا به حال عرضه شده که حتی تو شبکه هم میتونید بکارببندید.
http://www.foxite.com/faq/default.aspx?id=48

rahro
سه شنبه 22 خرداد 1386, 06:38 صبح
استاد سلام
باور کن کولاکی!! ولی حیف!
حیفه که گاهی اوقات فکر میکنی همه مثل خود شما استاد فول زبان انگلیسیند!!!
اگر میشد گاهی به روش زیر پنج کلاس , یه توضیح کوچلو هم میدادی که دیگه شاهکار میکردی بابا .
با این حساب باز باید به این بابیلون لعنتی ور برم .
به هر حال متشکریم .

rezaTavak
سه شنبه 22 خرداد 1386, 08:35 صبح
متنش زیاد سخت نیست.

kia1349
سه شنبه 22 خرداد 1386, 10:12 صبح
سلام دوستان
یه سری به سایت www.softwarekey.com بزنید .در این سایت یه برنامه بنام protection plus معرفی شده که سورس مثال برای استفاده از dll این برنامه رو برای چندین زبان برنامه نویسی از جمله ویژوال فاکس نصب میکنه
از توضیحات برنامه این طوری بدست میاد که با استفاده از این برنامه میشه یه فایل رو مثلا دیتابیس رو قفل کرد بطوریکه به هیچ روشی نشه بازش کرد مگر از طریق یک کد امنیتی
دوستان یه نگاهی بهش بندازن فکر میکنم در صورت خوب کار کردن بشه ازش به عنوان یه برنامه کامل استفاده کرد

binyaz2003
سه شنبه 22 خرداد 1386, 14:31 عصر
پس بگید من ترجمه رو بنویسم بعد تشکر کنید.
در این روش شما از سیستم امنیتی ویندوز کمک میگیرید قبل از هر چیز باید بعنوان administrator وارد شده باشید.یک پوشه (حاوی بانک اطلاعاتی) میسازید این پوشه بایستی روی یک درایو با فرمت ntfs باشه تا بتونید گزینه security رو در properties پوشه ببینید حالا (مخصوصا اونهایی که تو شبکه هستند) سطح دسترسی همه کاربران بغیر از administrator رو از این پوشه حذف کنید.حالا یک کاربر برای این پوشه با دسترسی read & write میسازید که از پسورد فقط خودتون یعنی admin اطلاع داره و مشخصات اون رو در برنامه ای که در لینک بالا هست میزارید.
حالا فقط administrator و برنامه شما (برنامه با استفاده از توابع api و نام کاربری و اسم رمزی که شما ساختید) به این پوشه دسترسی دارند.این روش مخصوصا در شبکه عالیه حتی فکر کنم بشه با توابعی نیز اون کاربر رو نیز از طریق برنامه نیز ایجاد کنید.
البته این روش مشکلاتی با توابع getfile/putfile داره که میتونید توابع شخصی یا کلاسهای شخصی برا شبیه سازی اونها بنویسید.