PDA

View Full Version : همکاری برای ایجاد و تکمیل افزونه ساز ورد پرس

NitroPlus
دوشنبه 27 شهریور 1391, 10:30 صبح
سلام
دارم روی یه پروژه ای کار میکنم که برای وردپرس افزونه میسازه
این برنامه برای افرادی که اصلاً php بلد نیستن خیلی کاربردیه
تقاضایی که از همکاران عزیز دارم اینه که هر افزونه ایی که می بینن خیلی برای کاربرا مفید و حیاتی رو معرفی کنن تا به برنامه اضاف کنم
این برنامه این طور عمل می کنه که کاربر افزونه رو می خواد رو از برنامه انتخاب می کنه و با استفاده از آپشنهای برنامه برای افزونه منتخب افزونه خودش رو ایجاد می کنه

قابلیتایی که براش در نظر گرفتم:
1- ایجاد، فرا خوانی، ذخیره
2- گرفتن فایل خروجی
3- ایجاد اطلاعات افزونه

دوستان تو رو جان هر کی دوست دارید کمکم کنید این پروژه جواب بگیره!

Samsam2010
دوشنبه 27 شهریور 1391, 12:33 عصر
سلام
اگر تحت ویندوز داری میری جلو از همین الان شکست خورده است
این جور پروژه ها باید تحت وب باشه و در ضمن ساختن افزونه های کاربردی برای وردپرس رو کی میشه با چند تا کموبو باکس و اینا ساخت ! به نظر من شما برو وقت بزار رو ساخت theme برای این سیستم چرا که این باور پذیر تر هستش

NitroPlus
سه شنبه 28 شهریور 1391, 10:16 صبح
سلام ممنون از راهنمایی هاتون!

اگر تحت ویندوز داری میری جلو از همین الان شکست خورده است
میشه دلیل بیارین! آخه چرا شکست؟

در ضمن ساختن افزونه های کاربردی برای وردپرس رو کی میشه با چند تا کموبو باکس و اینا ساخت
خب من که گفتم:

این برنامه این طور عمل می کنه که کاربر افزونه رو می خواد رو از برنامه انتخاب می کنه و با استفاده از آپشنهای برنامه برای افزونه منتخب افزونه خودش رو ایجاد می کنه

به نظر من شما برو وقت بزار رو ساخت theme برای این سیستم چرا که این باور پذیر تر هستش
عممممممممممممممممممممراً: هقهه: تا دلیل مناسبی پیدا نکنم پروژه ام رو رها نخواهم کرد!

NitroPlus
سه شنبه 28 شهریور 1391, 10:25 صبح
در کل من می خوام یه افزون ساز بنویسم حالا تحت وب یا ویندوز؛ هرچی! اگه میشه راهنماییم کنین
همه می دونیم افزونه های ورد پرس با php طراحی میشن پس برای طراحی اون ها به یک php editor نیاز مندیم!
خب ویرایشگر php به وفور یافت میشه پس دیگه چه نیازی به نرم افزار تخصصی افزونه ساز هست؟
اینی که گفتم پیشنهاد یکی از دوستان بوده که بیایم یه سری افزونه رو قرار بدیم بعد کاربر میاد افزونه مورد نظر خودشو انتخاب میکنه بعد با آپشن هایی که تعبیه شده افزونه شخصی خودش رو ایجاد میکنه و تو ورد پرس ازش استفاده می کنه!
حالا چه کار کنم نظر شما چیه دوست عزیز؟
فقط دوباره نگو: برو نرم افزار تم ساز برای وی پی بزن!

M.KH-SH
سه شنبه 28 شهریور 1391, 12:22 عصر
یعنی در واقع شما یک سری تمپلت از پیش تعریف شده در برنامه ریختی و کاربر مییاد مثلا اسم خودشو می نویسه و یا مییاد یک button رو از اون حذف میکنه؟

درسته؟

پس در واقع یک چیز جدید تولید نمیکنین.

مثلا من میخوام با این برنامه شما یک سیستم ارسال پیام کوتاه با بانک اطلاعاتی تولید کنم بدون کد نویسی میشه همچین چیزی رو تولید کرد؟
مخصوصا با برنامه شما

یا من میخوام یک افزونه درست کنم که در کنار سایت یک سری خبر رو از چند سایت دریافت کنه و به نمایش بزاره و بعد یک آرشیو خبری ایجاد بشه

دوست عزیز هر وقت توانایی برنامه نویسی شما انقدر زیاد شد که با برنامه شما بشه این کار رو کرد برنامه شما موفق میشه وگرنه این کاری که شما میخواین انجام بدین رو چند سال پیش برای بلاگفا انجام دادم و به راحتی میشد با اون یک قالب جدید طراحی کرد اینا کاری نداره بازی با نوشته ها هست و از توابع متنی استفاده میشه.

ولی درکل فکر خوبی هستش انشالله نرم افزار کاربردی بسیار خوبی از کار در بیاد.

NitroPlus
سه شنبه 28 شهریور 1391, 13:20 عصر
ممنون از نظرتون

یعنی در واقع شما یک سری تمپلت از پیش تعریف شده در برنامه ریختی و کاربر مییاد مثلا اسم خودشو می نویسه و یا مییاد یک button رو از اون حذف میکنه؟

درسته؟

پس در واقع یک چیز جدید تولید نمیکنین.
این پیشنهاد یکی دوستان بود که برنامه جوری میشد که کاربرای فاقد دانش برنامه نویسی php بتونن برای خودشون یه افزونه شخصی بسازن اونم با تملیت های برنامه!

مثلا من میخوام با این برنامه شما یک سیستم ارسال پیام کوتاه با بانک اطلاعاتی تولید کنم بدون کد نویسی میشه همچین چیزی رو تولید کرد؟
مخصوصا با برنامه شما

یا من میخوام یک افزونه درست کنم که در کنار سایت یک سری خبر رو از چند سایت دریافت کنه و به نمایش بزاره و بعد یک آرشیو خبری ایجاد بشه
این هایی رو که گفتی جزء تمپلیت های نرم افزار محصوب میشن! و همون کاری رو که اول گفتم!
ایده بهتری دارین خوشحال میشم!

NitroPlus
سه شنبه 28 شهریور 1391, 13:33 عصر
در ضمن من هنوز تصمیم قطعی در مورد ساختار برنامه نگرفتم!
ایده ها و نظرات شما کمک بزرگی به من خواهد کرد
سوالم اینه که محیط کد نویسی براش طراحی کنم یا.............

کمک کنید تو ابهام شدیدیم
همکاران عزیز کمک شما چراغ راه این پروژه هست

یا حق

NitroPlus
سه شنبه 28 شهریور 1391, 18:05 عصر
بذارید تصمیم قطعی رو بگم در مورد ساختار و شما نظرتون بگید:
میدونم که افزونه فایل php هست و براحتی با نرم افزار های پی اچ پی که زیادن و بهترینش هم به نظرم دریم ویور هست قابل ویرایشه
اما خب ممکنه هر کسی پی اچ پی کار نباشه و نتونه افزونه دلخواهشو بنویسه به نظر شما این برنامه چه قابلیت و امکاناتی باید داشته باشه که هم نسبت به نرم افزار های php فرق داشته باشه هم مبتدی ها هم بتونن افزونه بنویسن

احتمال قوی برنامه دارای محیط کد نویسی هست

M.KH-SH
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 00:00 صبح
خوب ببین من میخوام یک جت رو پرواز بدم آیا برنامه شما میتونه این کار رو برام انجام بده؟
آیا تمپلیت های شما انقدر انعطاف دارن که این کار رو انجام بدن
خوب بهتر هست من جواب بدم خیر شما نمی تونین نیاز کاربر رو رفع کنین در نتیجه نیاز به طراحی محیط کد نویسی دارین و نیاز به کامپایل کردن کدها دارین و نیاز به ایجاد شدن یک پروژه نهایی دارین که در کل میشه گفت کاری بیهوده هستش ولی اگر ابتکاری به خرج بدین و بتونین با استفاده از زبان های دات نت و کدنویسی (asp) یک فایل php بسازین شاید به درد بخوره چون بازم نیازی نیست هرکس که دات نت کار میکنه asp هم یاد داره پس دیگه چه نیازی به برنامه شما هست؟

NitroPlus
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 10:15 صبح
با سلامو تبریک به خاطر دهه کرامت

خوب ببین من میخوام یک جت رو پرواز بدم آیا برنامه شما میتونه این کار رو برام انجام بده؟
آیا تمپلیت های شما انقدر انعطاف دارن که این کار رو انجام بدن
ببیخشید ورد پرس په ربطی به پرواز چت داره!:متعجب: حرفا می زنی دوست عزیز ها!:قهقهه:

بتونین با استفاده از زبان های دات نت و کدنویسی (asp) یک فایل php بسازین شاید به درد بخوره چون بازم نیازی نیست هرکس که دات نت کار میکنه asp هم یاد داره پس دیگه چه نیازی به برنامه شما هست؟
عزیز من هدفم رو گفتم می خوام برنامه ای باشه که کاره ورد پرسیهای تازه کار هم آسون بشه!

فقط یکی به من بگه چرا افزونه ها ی ورد پرس پسوند ندارند؟ یه چیزی مثله wpa اینجوری کار ما هم راحت تر بوددددددددددددددددددددددد !

M.KH-SH
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 10:35 صبح
ببین دوست عزیز من مثال زدم پرواز جت چون شما به هیچ عنوان نمی تونی همچین چیزی رو پیاده سازی کنین

خوب بهتر هستش به جای نوشتن کلمه افزونه ساز بگین بانک افزونه های ورد پرس حالا یکم تغییرات در اسم ها بدین بهش و یا قابلیت نمایش در برنامه رو هم اضافه کنین که این افزونه کارش چیه

چون کاری که شما میخواین انجام بدین نیاز به دانش و مطالعه کافی در زمنیه های کد نویسی داره

NitroPlus
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 10:48 صبح
خدا وکیلی نمی دونم چرا من هرکاری رو می خوام شروع کنم این طوری میشه

خوب بهتر هستش به جای نوشتن کلمه افزونه ساز بگین بانک افزونه های ورد پرس حالا یکم تغییرات در اسم ها بدین بهش و یا قابلیت نمایش در برنامه رو هم اضافه کنین که این افزونه کارش چی
خب دوست عزیز اینکار رو خیلی های دیگه هم کردن (البته با وب سایت) من هدفم رو گفتم و میخوام به اون برسم فقط دقیقاً نمیدونم می خوام چه کار کنم یعنی درواقع بین دو راهی موندم همین چیزی رو که شما گفتی کامل کنندش اینه که قابلیت ویرایش افزونه بدون کد نویسی هست
اما ایده دیگه همونی که گفتم محیط کد نویسی!

نمیدونم والا به خدا واقعاً دیگه قاطی کردم

M.KH-SH
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 11:09 صبح
دوست عزیز اخه محیط کدنویسی دیگه که کسی مغزش رو گاز نگرفته که بخواد بیاد از برنامه شما استفاده کنه چون 1000 تا برنامه هست با انواع و اقسام زبان های برنامه نویسی

قابلیت ویرایش هم که بازی کردن با متن هاست اونم چیزی رو نمی تونین تغییر چشم گیری بهش بدین پس در کل کاره بیهوده ای هستش

NitroPlus
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 11:35 صبح
خب دوست من شما بفرما من چه کنم یعنی کلاً این فکر رو بی خیال شم؟!
پیشنهاد دیگه ای در این زمینه نداری؟
یا ایده ی بهتری برای این طرح نداری؟

M.KH-SH
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 12:27 عصر
دوست عزیز مثلا شما به جای این کار سعی کن یک ایده جدید داشته باشی چون جدا کاری هست بیهوده و وقت گیر و در اخر هم درصد موفقیت این طرح در حد 1% هستش

NitroPlus
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 15:17 عصر
سلام
اونایی که پی اچ پی کارن که اصلاً به این برنامه نیازی ندارند اما من بیشتر زومم روی مبتدی ها و اونایی که پی اپ پی زیاد وارد نیستن یا اصلا وارد نیستند
به نظر شما چه امکاناتی میشه گذاشت تا همه بتونن براش افزونه بنویسن؟
راستی نظرتون راجع به افزونه ساز گوگل کروم چی هست؟

M.KH-SH
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 18:39 عصر
دوست عزیز

نگاه کن به نظر من اگه خیلی نیاز به یک برنامه داری یک برنامه برای ساخت قالب درست کن چون از همه چیز بیشتر نیاز هستش چون شما افزونه بخوای بسازی نیاز به دانستن خیلی مباحث پشت صحنه داری نیاز داری که بدونی از چه بانکی استفاده میشه به اون بانک اتصال برقرار کنی جداول خودت رو بسازی و با جداول دیگر برنامه استفاده کنی تا افزونه خوبی باشه دیگه خود دانی

NitroPlus
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 18:51 عصر
یه چیزه دیگه میشه یه نرم افزار php نوشت و برای ورد پرس اختصاصیش کرد
نظرت چیه؟

sajjad_india
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 20:05 عصر
تمامی اینا به وی بی دات نت چی ربطی داره ؟
به نظر من بیخیال
برو شروع کن به php . خیلی آسونه

میشه یه نرم افزار php نوشت و برای ورد پرس اختصاصیش کرد
در جواب :

دوست عزیز اخه محیط کدنویسی دیگه که کسی مغزش رو گاز نگرفته که بخواد بیاد از برنامه شما استفاده کنه چون 1000 تا برنامه هست با انواع و اقسام زبان های برنامه نویسی