PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به FTP و انتقال فايل از آن به سیستم

hedi
سه شنبه 28 شهریور 1391, 05:06 صبح
با سلام به دوستان عزیز و گرانقدر
اصل کار و سوال من در این خصوص است که فرض کنید یک FTP با آدرس فرضا FTP://172.17.0.2 یا FTP://Tak.Com داریم
می خواهیم :

گام اول :

از طرِف برنامه Application خود به این FTP اصطلاحا Log in شویم در نتيجه باید User Name و Password را ارسال و درصورت تایید به آن Connect شده حال اگر هم مشکلی در اتصال بود اعم از قطع ارتباط ، رمز نادرست و ... هم به کاربر نمايش داده شود .
گام دوم :
بعد از اتصال طبیعتا به مسیر پیشفرض FTP دسترسی پیدا کرديم حال می خواهیم به طور مثال وارد پوشه 13910628 شويم پس عملا باید آن پوشه را از لحاظ وجود یا عدم وجود بررسی و در صورت تاييد، فایل های درون آن را که فایل متنی می باشد را به کامپیوتر خودمان منتقل کنیم که برای این امر هم دو روش احتمالا می توان پیاده سازی کرد یا فایل های آن پوشه را به صورت لیستی از نام ها درون یک File List Box بریزیم و سپس با حلقه For آن ها را منتقل کنیم یا اگر دستوری وجود دارد کل پوشه را منتقل کنیم

گام سوم :
ارتباط با FTP را قطع نموده و کار تمام شود.

نکته لازم به ذکر این است که در تماما پروسه هایی که برنامه عملا منتظر پاسخگیری ار FTP و انتقال فایل از FTP به سیستم جاری است برنامه به کما یا اصطلاحا Not Responding نشود و با یک پروگرس بتوان عملیات انتقال را مشاهده کرد.

[که البته میدونم درNet. کامپوننت BackGroundWorker برای همین تعبیه شده ]

در انتها شاید جالب بنظر برسه سوالم خود به صورت پاسخ است ولی این سوال را به صورتی واضح تشریح کردم که نقطه ابهام برانگیز در آن نباشد .

البته اگر هم بتوان به FTP و پوشه مورد نظر دسترسی پیدا کرد و فایل های آن پوشه را در List Box نمایش و سپس هر کدام از آن ها را بدون انتقال یعنی محتویات آن ها در Text Box نمایش ور در حین نمایش به Data Base اضافه کرد که عالی می شه .

حال از دوستان خواهش می کنم نمونه برنامه ای در این راستا یا روشهای انجام آن، کلاسها و نحوه پیاده سازی را در صورت امکان برای من و دیگران تشريح بفرمایند صمیمانه متشکرم