PDA

View Full Version : سوال: پر کردن چند تا dropdownlist از چند تا تیبل جداگانه به وسیله یک EntityDataSource

moferferi
سه شنبه 28 شهریور 1391, 08:14 صبح
سلام
اگه توی فرمی چند تا dropdownlist که بخواهیم هر کدوم را با یک جدول بایند کنیم ایا باید واسه تک تکشون
EntityDataSource تعریف کرد و یا اینکه میشه با یک EntityDataSource از جدول های مختلف drop های مختلفی را fill کرد

meisam12
سه شنبه 28 شهریور 1391, 09:17 صبح
سلام
اگر بستگی دارد. اگر dropdownlistهایتان بخواهید از یک منبع استفاده کنند یعنی مشترک باشند می توانید از یک EntityDataSource استفاده کنید چون EntityDataSourceثابت می باشد مگر اینکه به روش QueryString , ... بهش پارامتر پاس دهید و اون هم برو از جدول اطلاعات لازم را استخراج کند.

moferferi
سه شنبه 28 شهریور 1391, 18:48 عصر
ببینید و چند تا دراپ دارم.که هر کدوم از یک جدول از بانک اطلاعاتش را میگیره و کاری به جداول دیگه نداره.
من میخوام بدونم که اگه بیام اگه 10 تا دارپ دارم و حالا بیام 10 تا EntityDataSource بسازم و هر کدوم را به یک دارپ متصل کنم این روش درستیه.
که خودم بعید میدونم روش درستی باشه.چون واسه هر کدوم باید یک بار به دیتابیس سلکت بزنه.
حتما باید روش بهینه ترب هم باشه
که مثلا اطلاعات تمام جداوملی که نیاز داریم را بریزیم تو یک EntityDataSource و بعد اونها را در دارپ های مختلف تفکیک کنیم

mdt414
سه شنبه 28 شهریور 1391, 22:03 عصر
میتونی یک View ایجاد کنی و اون رو به مدلت اضافه کنی. و اون رو در EntityDataSource اسفاده کنی. و در هر dropdown مقدار TextField رو بر اساس نیازت تغییر بدی. اما به نظر من از EntityDataSource اسفاده نکنید و از طریق CodeBehind این کار رو انجام بدید.