PDA

View Full Version : نوشتن فقط فارسی یا فقط عدد یا فقط انگلیسی در Asp.net textbox به زبان #C

oggiii
سه شنبه 28 شهریور 1391, 19:06 عصر
سلام چطوری میتونم در ASP.net برای یک تکس باکس تعیین کنم که فقط
فارسی بگیره یا عدد !

alia.n
سه شنبه 28 شهریور 1391, 19:44 عصر
سلام چطوری میتونم در ASP.net برای یک تکس باکس تعیین کنم که فقط
فارسی بگیره یا عدد !

سلام دوست عزیز برای این کار باید از validation ها استفاده کنی مثلا برای اینکه تکس باکس فقط عدد بگیره باید از قسمت validation ایتم RegularExpressionValidator رو به صفحه اضافه کنی و بعد بگی که این باید روی کدام تکس باکس کنترل داشته باشه برای این کار در قسمت پروپرتیس این ایتم گزینه ControltoValidate رو انتخاب کنی و تکس باکس رو انتخاب می کنی و بعد میرسیم به Error Messege این پیامیست که هنگام خطا باید نشان دهد و بعد از آن میرویم سراغ شرط این که تکس باکس فقط عدد بگیرد برای این کار در قسمت Validation Expretion این عبارت را قرار میدهیم
\d+
و کار تمام است .برای بقیه کارها نیز به همین شکل اما با تفاوتهایی که با جستجوی بیشتر خودتان متوجه می شوید.
موفق باشید.

oggiii
سه شنبه 28 شهریور 1391, 21:07 عصر
سلام دوست عزیز برای این کار باید از validation ها استفاده کنی مثلا برای اینکه تکس باکس فقط عدد بگیره باید از قسمت validation ایتم RegularExpressionValidator رو به صفحه اضافه کنی و بعد بگی که این باید روی کدام تکس باکس کنترل داشته باشه برای این کار در قسمت پروپرتیس این ایتم گزینه ControltoValidate رو انتخاب کنی و تکس باکس رو انتخاب می کنی و بعد میرسیم به Error Messege این پیامیست که هنگام خطا باید نشان دهد و بعد از آن میرویم سراغ شرط این که تکس باکس فقط عدد بگیرد برای این کار در قسمت Validation Expretion این عبارت را قرار میدهیم
\d+
و کار تمام است .برای بقیه کارها نیز به همین شکل اما با تفاوتهایی که با جستجوی بیشتر خودتان متوجه می شوید.
موفق باشید.
ممنون دوست عزیز ! اما میشه در مورد کد توضیح بدید ! و یا این قبل کد ها ؟!!

alia.n
سه شنبه 28 شهریور 1391, 21:47 عصر
ممنون دوست عزیز ! اما میشه در مورد کد توضیح بدید ! و یا این قبل کد ها ؟!!

سلام دوست عزیز مبحث Validation مبحث تقریبا طولانیه اخه هر کدوم از اونها یک کار می کنن شما زحمت بکش توی google یه سرچ بکن کلی توضیح دست گیرت میشه:متفکر:

راجع به کد:
این کد خاصی نداره فقط شما از جعبه ابزار و قسمت validation ایتم RegularExpressionValidator رو به صفحه اضافه کن بقیه کار هارو یکی یکی که گفتم انجام بده و این کد رو در قسمت Validation Expretion که تقریبا پایین پنجره پروپرتیس این ایتم قرار داره وارد میکنی .بعد سایتو اجرا کن بهتر متوجه میشی.

oggiii
سه شنبه 28 شهریور 1391, 22:02 عصر
سلام دوست عزیز مبحث Validation مبحث تقریبا طولانیه اخه هر کدوم از اونها یک کار می کنن شما زحمت بکش توی google یه سرچ بکن کلی توضیح دست گیرت میشه:متفکر:

راجع به کد:
این کد خاصی نداره فقط شما از جعبه ابزار و قسمت validation ایتم RegularExpressionValidator رو به صفحه اضافه کن بقیه کار هارو یکی یکی که گفتم انجام بده و این کد رو در قسمت Validation Expretion که تقریبا پایین پنجره پروپرتیس این ایتم قرار داره وارد میکنی .بعد سایتو اجرا کن بهتر متوجه میشی.

ببخشید بد توضیح دادم من vallidation ها رو به کل بلدم
فقط توضیحاتی راجع به این کد :
\d+ می خوام
یا اینکه چه کد هایی دیگه از این دست داریم و هر کدوم چی کار می کنه !؟

hana1369
سه شنبه 28 شهریور 1391, 22:55 عصر
برای این کار می تونی از regular Expresion Validator استفاده کنی و در قسمت Validation Expression این را وارد کن
\d*
این برای نوشتن فقط عدد در تکست باکسه
و در قسمت Error Message می تونی پیغام رو بنویسی و در قسمت Vontrol to validate نام اون تکست باکسی که باید کنترل کنه
من از این استفاده می کنم و جواب هم میگیرم

alia.n
سه شنبه 28 شهریور 1391, 23:03 عصر
ببخشید بد توضیح دادم من vallidation ها رو به کل بلدم
فقط توضیحاتی راجع به این کد :
\d+ می خوام
یا اینکه چه کد هایی دیگه از این دست داریم و هر کدوم چی کار می کنه !؟

این یه شکل و قالب مثلا کلمه d ابتدای کلمه digit است که اگر به صورت D بزرگ باشه یه کار دیگه میکنه حرف w هم است که برای word است که کلمه کوچک و بزرگش باهم فرق میکنه در کل اگر بخوای کد تولید کنی در تاپیک زیر یه برنامه وجود داره که کد تولید می کنه

http://barnamenevis.org/showthread.php?67837-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%AF-%D9%87%D8%A7%DB%8C-regular-expressions-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-Expresso

alia.n
سه شنبه 28 شهریور 1391, 23:35 عصر
این هم کدی که باید درون Validation Expretion قرار بگیره که فقط حروف فارسی درون تکس باکس وارد بشه

^\s*[ابپتثجچحخدذرزژئسشصضطظعغفق کگلمنوهیآیيك,\s]+\s*$

rational unified process
سه شنبه 23 مهر 1392, 12:59 عصر
سلام
حالا اگه خواسته باشیم فارسی و عدد را با هم بگیرد چطور؟

\d+

مخلوطی از این دو چه میشود؟

i.RB92
سه شنبه 23 مهر 1392, 13:15 عصر
سلام
حالا اگه خواسته باشیم فارسی و عدد را با هم بگیرد چطور؟

\d+

مخلوطی از این دو چه میشود؟
در این صورت باید از جاوااسکریپت استفاده کنید.