PDA

View Full Version : تنظیم مشخصات فرم در برنامه برای همیشه

kh1387
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 12:39 عصر
با سلام
من چطوری می تونم طوری تنظیمات فرمم رو اعمال کنم که هر وقت پروژه جدیدی رو در ویزوال باز می کنم قرار نباشه دوباره تنظیمات رو انجام بدهم. (البته بدون استفاده از template)

SharpSabre
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 13:11 عصر
از منوی Tools قسمت Option برنامه ویژوال بخش Form and ..

kh1387
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 12:36 عصر
از منوی Tools قسمت Option برنامه ویژوال بخش Form and ..

اینی که گفتید رفتم یه قسمت هستش که نوشته windows forms designer که تنظیمات آنچنانی نداره. مثلا بشه تنظیم فونت و به عبارتی تمامی مشخصات فرم رو بشه تنظیم کرد

SharpSabre
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 13:30 عصر
اینی که گفتید رفتم یه قسمت هستش که نوشته windows forms designer که تنظیمات آنچنانی نداره. مثلا بشه تنظیم فونت و به عبارتی تمامی مشخصات فرم رو بشه تنظیم کرد
بگردی فونت و .. رو هم پیدا می کنی.

mousa1992
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 13:35 عصر
سلام میتونی کلاس فرمت رو بازنویسی کنی و تغییرات لازم رو انجام بدی اونو به عنوان dll همراه داشته باشی و هر وقت نیازش داشتی اونو به پروژت add میکنی و ازش استفاده مکینی

مسعود اقدسی فام
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 13:46 عصر
با سلام
من چطوری می تونم طوری تنظیمات فرمم رو اعمال کنم که هر وقت پروژه جدیدی رو در ویزوال باز می کنم قرار نباشه دوباره تنظیمات رو انجام بدهم. (البته بدون استفاده از template)

یه کلاس از کلاس Form مشتق کن و قسمت تابع سازنده‌ی کلاس هر تنظیمی برای فرم دوست داری با کد بنویس. بعدا این کلاس رو می تونی همینطوری یا به صورت dll وارد هر پروژه ای بکنی. فقط هر فرمی که ساخت قسمت کد کلاس پدر رو از کلاس Form به این کلاسی که ساختی باید تغییر بدی.

kh1387
شنبه 01 مهر 1391, 09:59 صبح
من اینکارها رو که فرمودید انجام دادم.
ولی میخوام ببینم تنظیمات خود ویژوال اینکار رو انجام نمی ده؟