PDA

View Full Version : گفتگو: آیا وقتش رسیده که از VisuaStudio 2012 استفاده کنیم؟

sadaf_
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 13:47 عصر
سلام
به نظر شما از 2012 استفاده کنیم؟
اشکالاتی به وجود نمی یاره؟
آیا کسی نصب کرده؟

BEHZADnr
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 15:22 عصر
سلام
به نظر من صبر کنید نسخه ی اصلی این برنامه وارد بازار بشه بعد استفاده کنید
این نسخه بعد از 5 الی 6 ماه غیرفعال میشه ، ولی متاسفانه در بعضی از سایت ها هم ویژوال استادیو 2012 و هم ویندوز 8 رو به عنوان نسخه اصلی میفروشند در صورتی که نسخه اصلی هنوز در سایت خود مایکروسافت قرار نگرفته ، بازم خودتون میدونین
موفق باشی

NasimBamdad
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 15:49 عصر
بیشتر از 8 ماه است دارم استفاده می کنم !!

mehdy.programmer
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 16:47 عصر
واقعا چرا باید همیشه دیر بریم سراغ محصولات جدید من وقتی سیستمم رو برای آخرین بار(بخاطر کنکور) خاموش کرم ویندوز 8 روش بود با ویژوال استودیو 2012 و SQL server 2012 و...

ali_habibi1384
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 18:06 عصر
به جرات ميتونم بگم من جزء اولين نفرات بودم كه توي ايران شروع به كار با VS2010 كردم واقعا خيلي سخت بود نه ميشد از كسي كمك بگيري نه ميدونستي چيكار بايد بكني يا از سايتهاي خارجي كه اونهم به دليل جديد بودن اطلاعات چنداني وجود نداشت .
بنظر من قبل از شروع به كار هر نرم افزاري بايد امكانات جديدش رو شناسايي بكنم اگر ايني كه داري باهاش كار ميكني نيازت رو برطرف نميكرد بري سراغ يه جديدتر.وقتي من ميخوام يه متن معمولي رو تايپ كنم و پرينت كنم براي من چه فرقي داره كه ايا با word2000 اين كارو انجام بدم يا 2007? وقتي من امكانات جديدش رو نميدونم و حتي نميتونم از امكانات جديدش هم حتي استفاده بكنم چرا بايد برم سراغش؟من رو توجيه كنيد.
چيزي كه توي ايران مد شده اينه كه هر كس رو ميبيني دنبال نرم افزار جديده كه به قول خودش آپديت باشه بدون اينكه حتي تفاوتش رو درك كنه يا بتونه از امكاناتش استفاده كنه.هنوز 70% نرم افزارها و سيستمهايي كه توي ژاپن استفاده ميشه با ويندوز 98 بنابراين ما بايد خيلي پيشرفته تر از اونا باشيم كه دقيقا برعكس هست.

ehsan7007
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 18:25 عصر
نسخه ی نهایش اومده ؛ تو صفحه اول سایت http://ehsanavr.com/ برای دانلود گذاشتن .
بدون نیاز به سریال و کرکه.

BEHZADnr
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 19:07 عصر
واقعا چرا باید همیشه دیر بریم سراغ محصولات جدید من وقتی سیستمم رو برای آخرین بار(بخاطر کنکور) خاموش کرم ویندوز 8 روش بود با ویژوال استودیو 2012 و SQL server 2012 و...
من نمیگم دیر بریم سراغ محصولات جدید ، ولی محصولاتی که شما داری استفاده میکنی نسخه ماقبل نهایی RC می باشد که در تمام دنیا برای پیدا کردن مشکلات و آشنایی با محیط جدید توزیع شده ، البته به غیر از SQL server که نسخه نهایی اومده

نسخه ی نهایش اومده ؛ تو صفحه اول سایت http://ehsanavr.com/ برای دانلود گذاشتن .
بدون نیاز به سریال و کرکه.
این نسخه از برنامه در تمام سایت ها قرار دارد ، ولی نسخه ماقبل نهایی می باشد ، حتی اگه در خود عنوان دقت کنید نوشته RTM
تاریخ انتشار ویندوز 8 - 5 آبان ماه می باشد ، حالا من نمیدونم بعضی از دوستان چه فکری میکنن که میگن نسخه اصلی رو نصب کردن
منم نگفتم که نرن سراغ این برنامه ، به نظر من اگه میخوان با برنامه نویسی مترو آشنا بشن میشه ازش استفاده کرد

va2012
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 20:37 عصر
سلام. نه دوستان نسخه نهایی 2012 نیومده. اینا نسخه های RTM است که احتمالا بعد چند ماه از کار میفته. من هم چند ماهی هست از این نسخه و نسخه های قبلیش (آزمایشی) استفاده کردم. به نظر من خیلی با 2010 تفاوت نداره و مشکلی هم از لحاظ کارکردن باهاش ندیدم. ولی این ظاهر یک رنگش خیلی برای من اعصاب خورد کن بود طوریکه اگر نسخه نهاییش هم با این UI باشه ترجیح میدم از 2010 استفاده کنم.

اما از نسخه های موجود SQL Server 2012 هم چند ماهی استفاده کردم که ظاهر مناسبی داره ولی نهایی نیست و مشکلات زیادی داره. مهمترینش در رسم دیاگرام هست که توی فروم های خارجی هم راه حلی براش ندیدم. به هر حال بهتره برای هر نرم افزاری منتظر نسخه نهایی موند و بعد تصمیم گرفت.

amin2004
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 21:18 عصر
دوستان عزیز من چند روز پیش ویژوال استادیو 2012 رو دانلود کردم الان هم رو سیستمم نصبه و تو Abut نوشته که نسخه ی RTM هست
پس هنوز مونده تا نسخه ی نهایی

sadaf_
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 22:42 عصر
با تشکر از دوستان
من 2012 رو نصب کردم
روی پک اون RC زده یعنی نسخه نهایی؟

sadaf_
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 23:52 عصر
این تصویر در About هست
93118

amin2004
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 01:29 صبح
نه خیر
نسخه ی RC نسخه ی نهایی به حساب نمیاد

SharpSabre
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 04:50 صبح
خوشبختانه می شه همه نسخه هاش رو با هم داشت ولی من بشدت از نسخه های RC می هراسم .
من هم 2012 Ultimate RTM رو نصب کردم . البیته در کنار 2008 .

راستی سایز دات نت 4.5 حدود 48 مگابایت هست و اگر برنامه ای که با این دات نت 4+ نوشته بشه دیگه کاربر نیازی به دات نت های قدیمی تر نداره ؟ فکر کنم دات نت Framework ها 3 بخش شدن : A ) نسخه 1.1 B) نسخه 2 تا 3.5 C) نسخه 4 + و پیش نیاز کاربر اینطوری تعریف می شه نه ؟ (یعنی اگر برنامه با دات نت 3 نوشته شده ، کاربر باید 2 تا 3 رو داشته باشه و نیازی به 1.1 نیست و اگر با 4 نوشته بشه کاربر باید فقط 4 رو نصب کرده باشه)

sadeghlinux
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 05:29 صبح
به جرات ميتونم بگم من جزء اولين نفرات بودم كه توي ايران شروع به كار با VS2010 كردم واقعا خيلي سخت بود نه ميشد از كسي كمك بگيري نه ميدونستي چيكار بايد بكني يا از سايتهاي خارجي كه اونهم به دليل جديد بودن اطلاعات چنداني وجود نداشت .
بنظر من قبل از شروع به كار هر نرم افزاري بايد امكانات جديدش رو شناسايي بكنم اگر ايني كه داري باهاش كار ميكني نيازت رو برطرف نميكرد بري سراغ يه جديدتر.وقتي من ميخوام يه متن معمولي رو تايپ كنم و پرينت كنم براي من چه فرقي داره كه ايا با word2000 اين كارو انجام بدم يا 2007? وقتي من امكانات جديدش رو نميدونم و حتي نميتونم از امكانات جديدش هم حتي استفاده بكنم چرا بايد برم سراغش؟من رو توجيه كنيد.
چيزي كه توي ايران مد شده اينه كه هر كس رو ميبيني دنبال نرم افزار جديده كه به قول خودش آپديت باشه بدون اينكه حتي تفاوتش رو درك كنه يا بتونه از امكاناتش استفاده كنه.هنوز 70% نرم افزارها و سيستمهايي كه توي ژاپن استفاده ميشه با ويندوز 98 بنابراين ما بايد خيلي پيشرفته تر از اونا باشيم كه دقيقا برعكس هست.

سلام
دوست عزیز شما درست میگید

اما همیشه بحث امکانات نیست

یکی از جنبه ها میتونه بالا رفتن امنیت نرم افزار باشه

یکی دیگش ظاهر برنامه ، همون مثالی که خود شما زدین در مورد ورد ! حتی اگه مبتدی ترین کاربر هم باشین بازم 2007 خیلی بهتر کارتون رو راه میندازه ! یکی از جنبه های جالب مثلا وقتی میخوای فونت رو عوض کنی همزمان با اشاره عوض میشه !

و سرعت بعضی از نرم افزار های جدید

عدم سازگاری برنامه های قدیمی با ویندوز های جدید

مثلا ویندوز 7 قابل مقایسه هست با 98 ؟98 امنیتشو کی تضمین میکنه؟

ووو...........

واینکه تو ژاپن 98 استفاده میکنن دقیقا کیا؟؟؟ استناد از جایی دارین؟

موفق باشی

ali_habibi1384
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 07:43 صبح
سلام
دوست عزیز شما درست میگید

اما همیشه بحث امکانات نیست

یکی از جنبه ها میتونه بالا رفتن امنیت نرم افزار باشه

یکی دیگش ظاهر برنامه ، همون مثالی که خود شما زدین در مورد ورد ! حتی اگه مبتدی ترین کاربر هم باشین بازم 2007 خیلی بهتر کارتون رو راه میندازه ! یکی از جنبه های جالب مثلا وقتی میخوای فونت رو عوض کنی همزمان با اشاره عوض میشه !

و سرعت بعضی از نرم افزار های جدید

عدم سازگاری برنامه های قدیمی با ویندوز های جدید

مثلا ویندوز 7 قابل مقایسه هست با 98 ؟98 امنیتشو کی تضمین میکنه؟

ووو...........

واینکه تو ژاپن 98 استفاده میکنن دقیقا کیا؟؟؟ استناد از جایی دارین؟

موفق باشی

يكي از دوستان بسيار نزديك من در اونجا زندگي ميكنه(مستند ترين نمونه). در ادارجات سيستم بانكي فرودگاه و ... هنوز ويندوز 98 اگر دقت كرده باشيد برخي از سيستمهاي بانكي ما هنوز تحت داس ديگه ويندوز استفاده كردن كه جاي تعجب نداره.
وقتي بحث سرعت رو مطرح كرديد برام جالب بود ! واسه روشن شدن اين مطلب 2 تا ويندوز نصب كنيد يكي 98 يكي Win7 ببينيد سرعت كدوم بالاتره! اين سخت افزارها هستند كه سرعتشون بالاتر ميره و نه الگوريتمها. البته در برخي موارد الگوريتمها بهينه ميشن اما نه طوريكه شما بتونيد تشخيص بديد و بگيد فلان چيز خوبه يا بده.
منظور شما رو از ظاهر نفهميدم!ظاهر چه ربطي به برطرف كردن نياز من داره؟! اين حرف از شما كه برنامه نويس هستيد بعيده.

mehdy.programmer
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 11:20 صبح
اینم یه عکس برای دوستان عزیز که نشون دهنده ی ترتیب و مراحل عرضه یک نرم افزار
93127

mehdy.programmer
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 11:23 صبح
راستی سایز دات نت 4.5 حدود 48 مگابایت هست و اگر برنامه ای که با این دات نت 4+ نوشته بشه دیگه کاربر نیازی به دات نت های قدیمی تر نداره ؟ فکر کنم دات نت Framework ها 3 بخش شدن : A ) نسخه 1.1 B) نسخه 2 تا 3.5 C) نسخه 4 + و پیش نیاز کاربر اینطوری تعریف می شه نه ؟ (یعنی اگر برنامه با دات نت 3 نوشته شده ، کاربر باید 2 تا 3 رو داشته باشه و نیازی به 1.1 نیست و اگر با 4 نوشته بشه کاربر باید فقط 4 رو نصب کرده باشه)

از کجا این اطلاعات رو آوردید ؟؟؟ اگه بر اساس سایز این استدلال رو کردید، من هم به همین فکر کردم ولی دقیقا هر .NET در بردارنده ی تمام .NET های قبلیشه!

kurd_programming
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 12:09 عصر
دروود
کسانی که می خوان موفق باشند باید با جدیدترین نرم افزارها و متدها استفاده کنند
برای حرفه ای شدن نیاز به هیچ وقتی نیست

sadaf_
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 12:13 عصر
اینم یه عکس برای دوستان عزیز که نشون دهنده ی ترتیب و مراحل عرضه یک نرم افزار
93127

برای چنین روشی تولید یک برنامه چقدر زمان بر می شه؟
مثلا 2010 تا 2012 طبق چنین روندی چقدر طول می کشه تا به پایان برسه؟

SharpSabre
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 13:42 عصر
از کجا این اطلاعات رو آوردید ؟؟؟ اگه بر اساس سایز این استدلال رو کردید، من هم به همین فکر کردم ولی دقیقا هر .NET در بردارنده ی تمام .NET های قبلیشه!
استدلال من از اینجا برگرفت که سایز
1.1 حدود 23 مگابایت
2.0 حدود 22 مگابایت
3.0 حدود 50 مگابایت
3.5 فول حدود 231 مگا بایت
4.0 حدود 48 مگابایت
4.5 حدود 48 مگابایت هست. :لبخند:

SharpSabre
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 13:44 عصر
اینم نقاشی من 13 ساله از مشهد :
93138
http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Visual_Studio#Editions
93136
http://en.wikipedia.org/wiki/.NET_Framework_4

mehdy.programmer
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 15:30 عصر
برای چنین روشی تولید یک برنامه چقدر زمان بر می شه؟
مثلا 2010 تا 2012 طبق چنین روندی چقدر طول می کشه تا به پایان برسه؟

اگه یه نرم افزار بخواد به صورت حرفه ای و تقریبا کامل باشه این مراحل رو باید طی کنه! البته برای پروژه های بزرگ که چندین برنامه نویس با هم کار می کنن(که احتمال وجود باگ رو می بره بالا)!
و در مورد زمان هم بستگی داره به شرکتش،تعداد برنامه نویس ها ، میزان حرفه ای بودنشون، و البته سیاست های اقتصادی شرکت هم برای عرضه کردن تمامی ورژن ها!
و برای 2010 تا 2012 هم همونطور که معلومه 2 سال دیگه ! تا جایی که من میدونم مایکروسافت درست بعد ورژن نهایی هر پروژه ، ورژن بعد رو هم شروع می کنه ، مثلا الان چند ماهه که مایکروسافت داره رو ویندوز جدیدش(بعد 8) به اسم Windows Blue که قراره آپدی 8 بشه کار میکنه

mehdy.programmer
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 15:32 عصر
استدلال من از اینجا برگرفت که سایز
1.1 حدود 23 مگابایت
2.0 حدود 22 مگابایت
3.0 حدود 50 مگابایت
3.5 فول حدود 231 مگا بایت
4.0 حدود 48 مگابایت
4.5 حدود 48 مگابایت هست. :لبخند:

بله ، درسته منم موقعی که این سایز هارو دیدم به همین فکر افتادم! ولی تو یکی از سایت های خارجی دیدم که گفته بود جدیدترین ورژن .NET ورژن های قبلی رو هم ساپورت می کنه!

mahmood1000
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 19:46 عصر
دوستان من از این ورژن دارم استفاده میکنم. به نظر شما این ورژن نهایی هستش؟
93158

ehsan7007
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 22:19 عصر
اینجا که نوشته RTM ؛ از نظر دوستان نه!
چون من لینک دانلود همین ورژن رو گذاشتم و عرض کردند که نسخه ی اصلی نمی باشد!

mehdy.programmer
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 23:56 عصر
اینجا که نوشته RTM ؛ از نظر دوستان نه!
چون من لینک دانلود همین ورژن رو گذاشتم و عرض کردند که نسخه ی اصلی نمی باشد!
دوست عزیز این ورژن تست هارو رد کرده و در اولین مرحله عرض هست ! به عکس توجه کنید:
93127

mahmood1000
جمعه 31 شهریور 1391, 01:03 صبح
من ورژن 2010 رو با همین مشخصات الان یک سال و نیم یه سره توسیستمم داره کار میکنه اما مشکلی نداشتم

ehsanprog
جمعه 31 شهریور 1391, 11:51 صبح
من ورژن 2012 رو با همین مشخصات الان یک سال و نیم یه سره توسیستمم داره کار میکنه اما مشکلی نداشتم

معذرت می خوام ولی ، یک سال و نیم پیش می شه اولای سال 2011 ؛ اونوقت شما نسخه ی RTM ویژال استدیو 2012 رو داشتید؟!
بابا ایول ، از دنیا عقبیم ها!

mahmood1000
جمعه 31 شهریور 1391, 14:07 عصر
معذرت می خوام ولی ، یک سال و نیم پیش می شه اولای سال 2011 ؛ اونوقت شما نسخه ی RTM ویژال استدیو 2012 رو داشتید؟!
بابا ایول ، از دنیا عقبیم ها!

آخ آخ
:قهقهه::قهقهه::قهقهه:
اشتباه تایپی بود ، منظورم 2010 بود

f_talebi
شنبه 19 اسفند 1391, 20:35 عصر
سلام
میخوام بدونم sql server 2012 چه برتری هایی نسبت به نسخه های قبلیش داره؟ چه امکاناتی اضافه شده ؟ و چه دلایلی برای استفاده از اون وجود داره؟
لطفا نظرات و تجربیات خودتونو دراین باره بگین.ممنون