PDA

View Full Version : خطا در اتصال به دیتابیس sql در سیستم مشتری

barnamenevisjavan
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 16:01 عصر
سلام من از دیتابیس sql استفاده کردم توی پروژه ولی حالا روی سیستم مشتری خطای زیر رو میده و نمیتونه با دیتابیس ارتباط برقرار کنه
http://up.vatandownload.com/images/wokk5javfmwc0uzdpsuk.jpg
پروژه رو با VS 2005 نوشتم.بانک هم همون 2005 استفاده کردم روی سیستم مشتری این افزونه SqlExpress 2005 با حجم 35 مگ رو هم نصب کردم ولی ارور رو میده چیکار کنم؟

barnamenevisforme
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 16:37 عصر
سلام
connection string رو اینجا بذارید.
در ضمن خطایی که گرفته ممکنه مربوط به شماره نسخه sqlexpress باشه.موقع ساختن برنامه setup تیک download from the same location رو زده بودید؟
یه احتمال دیگه ای هم ممکنه وجود داشته باشه اینه که ممکنه database با همین نام attach شده.

barnamenevisjavan
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 17:23 عصر
برنامه ستاپ نداره فایل دیتابیس و اجرایی برنامه در کنار هم هستن
connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\DbVahed.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"

ali_habibi1384
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 17:46 عصر
خيلي تابلويه. نسخه اي كه روي سيستم مشتري نصب كرديد پايينتر از نسخه اي هست كه بانك رو طراحي كرديد.

barnamenevisjavan
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 18:26 عصر
یعنی میگید نسخه چند رو باید روی سیستم مشتری نصب کنم؟

barnamenevisforme
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 22:23 عصر
سلام
نسخه مربوطه رو از اینجا تهیه بفرمایید:
C:\Program Files\Microsoft SDKs\Windows\v6.0A\Bootstrapper\Packages\SqlExpres s_ بستگی به نسخه visual studio شما داره_
یا اینکه یه پروژه نصب بسازید و تیک sqlexpress رو از منوی prequisites فعال کنید.ازخروجی sqlexpress اون استفاده کنید.

mhdhp86
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 10:19 صبح
من موقع ساختن setup گزینه sql express2008 رو انتخاب کردم تا روی کامپیوتر کاربر نصب بشه.
کانکشنم هم این بوده:
"Data Source=.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog= nephrology;AttachDbFilename=C:\\Users\\admin\\Docu ments\\Visual Studio 2010\\Projects\\nephrology.MDF;Integrated Security=True;Connect Timeout=15;User Instance=True");

اما بعد از نصب روی کامپیوتر مقصد، موقع اجرای نرم افزار این خطا رو میده:
93126

ali_habibi1384
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 10:43 صبح
من موقع ساختن setup گزینه sql express2008 رو انتخاب کردم تا روی کامپیوتر کاربر نصب بشه.
کانکشنم هم این بوده:
"Data Source=.\\SQLEXPRESS;Initial Catalog= nephrology;AttachDbFilename=C:\\Users\\admin\\Docu ments\\Visual Studio 2010\\Projects\\nephrology.MDF;Integrated Security=True;Connect Timeout=15;User Instance=True");

اما بعد از نصب روی کامپیوتر مقصد، موقع اجرای نرم افزار این خطا رو میده:
93126
ظاهرا ميگه نام Intance با اوني كه شما درست كرديد يكي نيست.شايد هم اون اينستنس به ديتابيس شما دسترسي نداره.

mhdhp86
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 10:45 صبح
ظاهرا ميگه نام Intance با اوني كه شما درست كرديد يكي نيست.شايد هم اون اينستنس به ديتابيس شما دسترسي نداره.
خب این یعنی باید چه کار کنم؟!

ali_habibi1384
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 11:50 صبح
خب این یعنی باید چه کار کنم؟!
نام اينستنس رو عوض كنيد