PDA

View Full Version : مبتدی: استفاده از یک تابع در فرم دیگر

elham99
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 17:12 عصر
سلام مهندسان عزیز خوبین؟میشه بهم بگین چطور میتونم از یک تابع که در یکی از فرم های خودم تعریف کردم در فرم های دیگر برنامه استفاده کنم؟مثلا اگه دوتا فرم داشته باشم در فرم اول یک تابع بنام" تغیر زبان" داشته باشم و بخام از "تغیر زبان" در فرم دومم استفاده کنم چکار باید بکنم؟

pooya1072
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 17:17 عصر
سلام
دوست عزیز ...چرا تابع رو توی یک ماجول نمی ذاری.اونرو به صورت public توی یک ماجول تعریف کن.اینطور توی هر فرمی می تونی از اون استفاده کنی

Hybrid
چهارشنبه 29 شهریور 1391, 18:15 عصر
دوست عزیز ...چرا تابع رو توی یک ماجول نمی ذاری.اونرو به صورت public توی یک ماجول تعریف کن.اینطور توی هر فرمی می تونی از اون استفاده کنی

سلام به دوستان عزیز ، بهتره که از ماژول استفاده نشه میتونید یک کلاس جداگانه درست کندی و متد ها و تابع های مورد نیاز رو داخل اون تعریف کنید (میتونید به صورت Shared شده تعریف کنید ) و بعد در هر جای پروژه که نیاز دارید ازشون استفاده کنید.

اگه نیاز به کمک بیشتری داشتید بهم خبر بدین

موفق باشید

elham99
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 08:02 صبح
سلام به دوستان عزیز ، بهتره که از ماژول استفاده نشه میتونید یک کلاس جداگانه درست کندی و متد ها و تابع های مورد نیاز رو داخل اون تعریف کنید (میتونید به صورت Shared شده تعریف کنید ) و بعد در هر جای پروژه که نیاز دارید ازشون استفاده کنید.

اگه نیاز به کمک بیشتری داشتید بهم خبر بدین

موفق باشید سلام خوبی اقای ابراهیمی میشه اینو برام بایک مثال توضیح بدی یا مثلا یک نمونه از این روش بنویسید؟متشکرم

Hybrid
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 09:36 صبح
سلام خوبی اقای ابراهیمی میشه اینو برام بایک مثال توضیح بدی یا مثلا یک نمونه از این روش بنویسید؟متشکرم

ویژوال استودیو ندارم وگرنه واستون یک مثال خوب درست میکردم ، روی پروژتون راست کلیک کنید از قسمت Add... گزینه ی Class رو انتخاب کنید و یک کلاس جدید رو ایجاد کنید ، به محیط کلاس جدید برید و کد زیر رو داخل کلاس کپی کنید ،

public shared Sub Hello()
msgbox("Hello every body")
end sub

کد بالا رو داخل Notepad نوشتم اگه اشکالی داره ببخشید ، خودتون کد داخلش رو میتونید تغییر بدین. خوب حالا شما یک کلاس جدید رو ایجاد کردین و یک متد به نام Hello رو داخلش تعریف کردید حالا وقت استفاده از این متد هست ، به فرم دیگه ای برید و یک دکمه روی فرمتون قرار بدین و حالا به رویداد کلیک دکمه برید و متدتون رو به شکل زیر فراخوانی کنید ، با فرض اینکه اسم کلاس ای که متد رو داخلش تعریف کردین Class1 باشه و اسم متد Hello باشه نحوه ی فراخوانی به شکل زیر هست :

Class1.Hello()
میبینید که واسه فراخوانی مت نیازی به ساخت شی از کلاس نیست و این بخاطر کلمه ی کلیدی Shared در اعلان متد هست.

داخل فرم های دیگه هم میتونید به روش مشابه عمل کنید.