PDA

View Full Version : سوال: اجرای یک فایل Exe با ini در برنامه

Master-P
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 18:23 عصر
با سلام ، من یه برنامه نوشتم که نیاز دارم داخلش با هر گونه دستوری توسط یک کلید یک برنامه رو اجرا کنم
الان از این دستور استفاده میکنم :
Shell App.Path & "\Odin3_v1.87\Odin3_v1.87.exe", vbNormalFocus

اما این دستور برنامه هایی که در کنار خود یک فایل ini دارن رو نمیتونه باز کنه و ارور میده

برای نمونه این برنامه که attach کردم رو میخوام لود کنم نمیشه
93150

دوستان کسی راهنمایی میکنه ؟ با تشکر

l4dl4d
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 23:05 عصر
یعنی چی باز نمیکنه هر فایلی که ini کنارش باشه ؟!!!
در کل باتوجه به عنوان:فایل ini رو یه جای دیگه بزار و باز کن و متنشو تو متغیر بزار و اجرا کن
ببخشید شاید من متوجه نشدم

arenaw
جمعه 31 شهریور 1391, 13:34 عصر
یعنی چی باز نمیکنه هر فایلی که ini کنارش باشه ؟!!!
در کل باتوجه به عنوان:فایل ini رو یه جای دیگه بزار و باز کن و متنشو تو متغیر بزار و اجرا کن
ببخشید شاید من متوجه نشدم
منم اول نفهمیدم چی گفتن، ولی اون فایل رو از اکسپلورر عادی که باز میکنی اجرا میشه
ولی از cmd یا با دستور shell ویبی که میخوای باز کنی باز نمیشه!

vbhamed
شنبه 01 مهر 1391, 08:47 صبح
سلام

دليلش اينه كه اون برنامه فايل ini رو در مسير جاري سيستم جستجو مي‌كنه و مسير جاري هم مسير برنامه شماست نه پوشه اون برنامه
اول بايد درايو مسير جاري و بعد پوشه رو تعيين كنيد بعد برنامه رو اجرا كنيد، فرض كنيد برنامه با نام Odin3.exe در درايو C پوشه Test قرار داره

ChDrive "C:"
ChDir "\Test"

DoEvents
Shell "c:\Test\Odin3.exe", vbNormalFocus

Master-P
شنبه 01 مهر 1391, 10:24 صبح
خوب دوست عزیز ممنون از راهنمایی ، حالا ما چطور مسیر این برنامه رو داخل هر سیستمی تشخیص بدیم ؟

vbhamed
دوشنبه 03 مهر 1391, 08:15 صبح
سلام

يعني چي، مگه خودتون نمي‌دونيد برنامه از كجا اجرا ميشه ؟

Master-P
سه شنبه 04 مهر 1391, 11:05 صبح
فایل ini کث در مسیر جاری سیستم جستجو میشه رو میگم ، کجا هست این فایل ؟

vbhamed
سه شنبه 04 مهر 1391, 11:37 صبح
سلام

همراه برنامه اي كه خودتون در پست اول ضميمه كردين يك فايل ini هست كه تنظيمات نرم افزار Odin توش ذخيره شده و نرم افزارتون براي اجرا اون رو نياز داره
اما وقتي شما پروژه ويژوال بيسيك رو مثلا از تو پوشه F:\VB\MyProject اجرا كنيد و از اون دستور Shell رو بدين، مسير جاري سيستم F:\VB\MyProject هست كه تو اين مسير فايل ini وجود نداره و برنامه Odin اينجا دنبالش مي‌گرده نه جايي كه خودش قرار داره، بنابراين ما مسير جاري سيستم رو بايد برابر مسيري قرار بديم كه برنامه Odin شما تو اون مسير هست البته اين اشكال برنامه Odin هست ولي در هر حال راه رفعش همينيه كه گفتم يا اينكه برنامه Odin و تمام فايلهاش رو تو پوشه برنامه خودتون كپي كنيد