PDA

View Full Version : سوال: انجام یک پروژه ساده اما فوری

pro_gram
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 23:17 عصر
سلام خدمت دوستان و اساتید برنامه نویس
من نیاز فوری به انجام پروژه زیر حداکثر تا ساعت 7 صبح فردا ( 31 شهریور ) دارم:
http://uplod.ir/dwgfvi8slikg/project.pdf.htm

پروژه اینقدر ساده هست که 1-2 ساعته میشه نوشت. شاید هم کمتر. بعلت سادگی پروژه قیمتش خیلی کم باید باشه. پیشنهاداتتون رو از طریق آیدی زیر بفرمایید
آیدی : irooni_trans
ممنون

l4dl4d
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 23:22 عصر
دوست عزیز حداقل موضوعشو میگفتی شاید همینجا مینوشتیم برات:قلب:

pro_gram
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 23:35 عصر
دوست عزیز حداقل موضوعشو میگفتی شاید همینجا مینوشتیم برات:قلب:
سلام
دو تا جدول اکسل داریم (حالا یا دو فایل اکسل مجزا یا دو شیت، هرجور که برای تو راحتتره و بهتر جواب میده) که 3 ستون(جدول مرجع) و ان تا ردیف دارند. یعنی تعداد ردیف ها متغیره. ستون ها به ترتیب از راست ( چون شیت باید راست به چپ باشه) کد کالا - شرح کالا و تعداد هستند(در جدول غیر مرجع یک ستون چهارمی هم حین پروسه ساخته میشه که توضیح میدم). ستون های کد کالا و شرح کالا در هر دو جدول دیتا داره اما ستون تعداد فقط در جدول مرجع حاوی مقدار هست و در جدول دیگه، ستون تعداد خالیه. کاری که باید انجام بشه اینه:
جدولی که ستون تعدادش اطلاعات داره بعنوان جدول مرجع هست

ابتدا کد کالا از سلول های جدول مرجع خوانده میشود و در جدول دیگه بدنبال آن کد سرچ انجام میشه(فقط در ستون کد کالا بدنبال آن کد سرچ شود). اگه اون کد وجود نداشت، کل ردیف مربوط به آن کد در جدول مرجع به جدول غیر مرجع اضافه می شود(حالا یا به آخر جدول یا به اولش. فرقی نمیکنه) و یک کارکتر ستاره به سلول چهارم همان ردیف (ردیفی که از جدول مرجع اضافه شده) در جدول غیر مرجع قرار داده می شود.
اما اگه وجود داشت، مقدار سلول تعداد مربوط به ردیف همان کد کالا(کد کالایی که در جدول غیر مرجع هم وجود داره) از جدول مرجع خوانده میشود و در فیلد سلول تعداد مربوط به کد مشابه در جدول دوم قرار داده بشه و یک ستاره به سلول چهارم همان ردیف در جدول دوم اضافه بشه
این کار همینطور ادامه پیدا میکنه و تمام سلولهای کد کالا در جدول مرجع مقایسه میشه و... در پایان،جدول غیر مرجع ما جدولی مشابه جدول مرجع خواهد بود . البته ردیف هایی در جدول غیر مرجع وجود خواهد داشت که اون ردیف ها در جدول مرجع نیست و باید حذف شوند. و برای شناسایی آنها ، خواستیم که کارکتر ستاره به سلول چهارم ردیفهایی از جدول غیر مرجع که در جدول مرجع هستند اضافه بشه تا از هم تفکیک بشه و بعد راحت اضافه های جدول غیر مرجع حذف بشه
سوال دیگه بود من با یاهو آن هستم بپرسید
آیدی : irooni_trans

pro_gram
جمعه 31 شهریور 1391, 00:56 صبح
پروژه توسط دوست عزیز آقا حسین انجام شد

با تشکر