PDA

View Full Version : اعمال تغییرات در objectModel مربوط به Linq

ali_mnkt
جمعه 31 شهریور 1391, 13:41 عصر
با سلام

دوستان من از Linq برای واکشی داده ها از دیتابیس استفاده کردم . حالا من تغییری در دیتابیس دادم می خواستم بدونم چطور می شه تغییرات ارائه شده رو در objectModel اعمال کرد؟ آیا روشی هست که تمام تغییرات به صورت کامل در onjectModel اعمال بشه و تک تک به صورت دستی انجام ندم ؟

hamid_kha
جمعه 31 شهریور 1391, 16:28 عصر
با سلام

بهترین روش اینه که مدلتو باز کنی و راست کلیک کنی
و گزینه Update from Database رو انتخاب کنی و در پنجره جدید اون تیبلی رو که تغییر دادی رو انتخاب کنی

ali_mnkt
جمعه 31 شهریور 1391, 17:34 عصر
با سلام

بهترین روش اینه که مدلتو باز کنی و راست کلیک کنی
و گزینه Update from Database رو انتخاب کنی و در پنجره جدید اون تیبلی رو که تغییر دادی رو انتخاب کنی

مرسی از راهنماییت اما گزینه update from database کجاست ؟ پیداش نکردم

mdt414
جمعه 31 شهریور 1391, 17:49 عصر
جدول رو انتخاب کن و از linq حذف کن . بعد از داخل server explorer از دیتابیست جدول رو Drag کن توی مدلت.

hamid_kha
جمعه 31 شهریور 1391, 18:17 عصر
مرسی از راهنماییت اما گزینه update from database کجاست ؟ پیداش نکردم

سلام

وقتی که مدلی ایجاد میکنید در قسمت explorer که اضافه میشه دابل کلیک کن تا صفحه ای باز شه و در صفحه باز شده کلیک راست کن و گزینه Generate from database را انتخاب کن و در پنجره باز شده در تب refresh اون تیبلی رو که ادیت کردی رو انتخاب کن تا تغییرات اعمال شن.

ali_mnkt
جمعه 31 شهریور 1391, 19:47 عصر
سلام

وقتی که مدلی ایجاد میکنید در قسمت explorer که اضافه میشه دابل کلیک کن تا صفحه ای باز شه و در صفحه باز شده کلیک راست کن و گزینه Generate from database را انتخاب کن و در پنجره باز شده در تب refresh اون تیبلی رو که ادیت کردی رو انتخاب کن تا تغییرات اعمال شن.

دوست عزیز من در Solution explorer روی مدل کلیک راست کردم اما در صفحه باز شده با کلیک راست گزینه ای به نام Generate from database پیدا نکردم اینم عکسش

93176

ali_mnkt
جمعه 31 شهریور 1391, 20:21 عصر
سلام

فهمیدم مشگل کجاست . شما EDM منظورتونه در صورتی که من درباره Entity framework صحبت نمیکنم من دربازه object model مربوط به Linq منظورمه .

hamid_kha
جمعه 31 شهریور 1391, 21:49 عصر
فهمیدم مشگل کجاست . شما EDM منظورتونه در صورتی که من درباره Entity framework صحبت نمیکنم من دربازه object model مربوط به Linq منظورمه .

ببخشید منظورم همین بود- بنده فکر کردم با Entity framework کار دارید:خجالت:

از serverexplorer نمیشه تیبلاتو درگ کنی؟
فکر نکنم راه دیگه ای داشته باشه؟!