PDA

View Full Version : مشکل با نمایش فیلم درopencv

zhashemi
جمعه 31 شهریور 1391, 13:18 عصر
سلام دوستان!
من یه مشکل کوچیک دارم هرفیلمی که میخوام نمایش بدم توسط برنامه شناسایی نمیشه! وفقط یه فیلم رو میتونم نمایش بدم! درمورد بقیه یا اجرا نشده ازبرنامه خارج میشه یا ارور null میده! ایراد ازکجاست؟:گریه:
راستی آیا فقط میتونیم فیلم های avi رو نمایش بدیم؟
ممنون

mostafa_shaeri_tj
جمعه 31 شهریور 1391, 17:26 عصر
یه سری به این لینک بزن : http://opencv.willowgarage.com/wiki/VideoCodecs

میلاد قاضی پور
جمعه 31 شهریور 1391, 21:01 عصر
مشکلتون در آدرس دهی هست . دوتا حالتی که میگم رو امتحان کنید . یا آدرس فایل رو کامل وارد کنید یا فایل رو در کنار فایل اجراییتون کپی کنید .
نکته ی دوم :
فیلمهای با حجم زیاد رو تست کنید .فیلمهای کم حجم به یه دلایلی اجرا نمیشن.

zhashemi
شنبه 01 مهر 1391, 09:04 صبح
مشکلتون در آدرس دهی هست . دوتا حالتی که میگم رو امتحان کنید . یا آدرس فایل رو کامل وارد کنید یا فایل رو در کنار فایل اجراییتون کپی کنید .
نکته ی دوم :
فیلمهای با حجم زیاد رو تست کنید .فیلمهای کم حجم به یه دلایلی اجرا نمیشن.

آدرس دهی رو به هر دوصورت امتحان کردم،اما نتیجه نگرفتم. یکی ازفیلم های حجم زیادرو هم امتحان کردم امانشد. آیا ممکنه فایل من استاندارد نباشه! مثلا یه جوری avi شده که opencv نشناستش؟؟ممنون از راهنماییتون

zhashemi
شنبه 01 مهر 1391, 09:06 صبح
یه سری به این لینک بزن : http://opencv.willowgarage.com/wiki/VideoCodecs

لینک رو دیدم. اما خودتون اطلاعاتی راجع به mencoder ندارید؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

مصطفی ساتکی
دوشنبه 03 مهر 1391, 08:49 صبح
شما بایستی codec هایی فرمت هایی رو که نیاز دارید رو بخش کنید highgui مربوط به OpenCV تو windows از directshow استفاده می کنه

zhashemi
جمعه 07 مهر 1391, 07:48 صبح
شما بایستی codec هایی فرمت هایی رو که نیاز دارید رو بخش کنید highgui مربوط به OpenCV تو windows از directshow استفاده می کنه

میشه بیشترتوضیح بدین؟ چطوراستفاده میشه؟ اصلا به گوشم نخورده؟
ممنون

مصطفی ساتکی
جمعه 07 مهر 1391, 12:45 عصر
کتابخانه opencv به صورت build in فقط avi رو پخش می کنه و قادر به پخش فرمت های دیگر نیست برای پخش فرمت های دیگر باید codec فرمت مورد نظر را در سیستم خود نصب کنید codec ها نحوه ذخیره سازی stream صوت و تصویر و اطلاعات جانبی دیگر را مشخص می کنند

موفق باشید

zhashemi
جمعه 07 مهر 1391, 19:14 عصر
کتابخانه opencv به صورت build in فقط avi رو پخش می کنه و قادر به پخش فرمت های دیگر نیست برای پخش فرمت های دیگر باید codec فرمت مورد نظر را در سیستم خود نصب کنید codec ها نحوه ذخیره سازی stream صوت و تصویر و اطلاعات جانبی دیگر را مشخص می کنند

موفق باشید

ممنون از پیگیریتون اما من با فایل avi مشکل دارم فقط یکی ازفایلهای avi نمایش پیدامیکنه اما بقیه نه؟
دلیلش چی میتونه باشه اونها هم که avi هستن!!!