PDA

View Full Version : با DBLOOKUP از محتویات خود جدول اصلی می خواهم انتخاب کنم و برای رکوردهای در همان فیلد

ali_abbasi22145
سه شنبه 20 دی 1384, 14:28 عصر
سلام دوستان

من با DBLOOKUP از محتویات خود جدول اصلی می خواهم انتخاب کنم و برای رکوردهای در همان فیلد ذخیره کنم.
به عنوان مثال ملیت: ایرانی و روسی و فرانسوی و...
برای شخص علی عباسی که در فیلد ملیت ایرانی وارد کردم برای شخص دیگر که مثلا احمد حسینی ملیت ان با DBLOOKUP ایرانی انتخاب شود برای شخص دیگر روسی ملیت وارد کردم بعد از ان DBLOOKUP هم ایرانی هم روسی را از جدول بخواند و الی اخر...
و لازم به ذکر که این فیلدها مدام زیاد می شود و به شکل لیست در ITEMS نمی شود استفاده کرد یا روش دیگر که از یک جدول دیگر بخوانم هم نمی خواهم چون این نوع فیلدها خیلی زادند و جدولهای زادی را هم می خواهد.
ایا راهی دیگر هست یا کامپوننتی که این کار را کند در نظر دارید.

در اینجا هم متاسفانه بیان کردم ولی دقیق جواب ندادند.
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=35750

mzjahromi
سه شنبه 20 دی 1384, 14:41 عصر
دوست من در dblookupcombobox هم ListField , KeyField می خواهد پس من مجبورمcardtable.id , cardtable.sicard را در دستور استفاده کنم و شما چه طوری این را حل می کنی خواهشن توضیح بدهید و اگر لطف بفرمایید در یک برنامه کوچک در اینجا یا به ایمیل من روش شما را attach کنید یک دنیا ممنون می شوم.

اون فیلدی که تو DBLookup ComboBox به عنوان KeyField وارد می کنید لازم نیست حتما کلید باشه بلکه تنها باید تو Query تکرار نشده باشه.

در نتیجه اگرQuery زیر رو بنویسید مشکلتون حل میشه

Select distinct Meliat From TableName

اونوقت هم KeyField و هم ListField رو بذارید ملیت

ali_abbasi22145
سه شنبه 20 دی 1384, 17:11 عصر
سلام محمد آقای عزیز دست هم درد نکند

نکته اینجا بود که فقط هم KeyField و هم ListField یکی بگذارم و مشکل حل شد.
حالا من این کد بهتر را برای استفاده دیگر دوستان اینجا می گذارم.

select distinct cardtable.Meliat from cardtable where Meliat > ' ' order by Meliat